آیا واقعاً یک راهپیمایی از ابر عمومی به صورت اولیه وجود دارد؟

دقیقاً نه، اما ابر عمومی برای هر بار کاری مناسب نیست

آیا واقعاً یک راهپیمایی از ابر عمومی به صورت اولیه وجود دارد؟

معلوم می شود اینکه فضای ابری گران است و هر چه حجم کاری بیشتری به ابر منتقل کنید، هزینه آن بیشتر می شود. برو شکل

زمانی که بین سال‌های 2021 تا 2022 در فاز «رشد به هر قیمتی» بودیم، نادیده گرفتن یا به حداقل رساندن هزینه‌های مربوط به کار در فضای ابری آسان بود. اما وقتی شرکت‌ها شروع به بررسی دقیق هر ورودی در بودجه فناوری کردند، کاملاً مشخص شد که صورت‌حساب‌های ابری بزرگ هستند و فقط بزرگ‌تر می‌شوند، و شاید ما باید به دنبال راه‌هایی برای کاهش این تأثیر بودجه باشیم.

راه بی رحمانه می تواند این باشد که بگوییم، “بیایید به زودی به عقب برگردیم!” اما سؤالات اساسی در مورد این رویکرد وجود دارد. چرا از ابتدا به سمت ابر حرکت کردید؟ شاید فکر می کردید که در هزینه ها صرفه جویی می شود. اما حتی اگر در این مورد اشتباه کرده باشید، چابکی ابر عمومی است که همیشه ارزش اصلی آن بوده است.

برای لحظه ای به روزهای بد دوران بارداری فکر کنید، زمانی که باید برای ظرفیت برنامه ریزی می کردید. اگر شرکت شما سریع‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌کردید رشد کرد، تقریباً گیر کرده‌اید و کسب‌وکارتان را در موقعیتی بسیار آسیب‌پذیر قرار داده‌اید. فرآیند تدارکات شرکتی همیشه مملو از بوروکراسی وقت گیر بوده است. شما باید برای خرید سرورها برنامه ریزی کنید، سپس باید آنها را رک و انباشته کنید. حتی اگر بخواهید این کار را انجام دهید، آیا هنوز پرسنلی با آن مجموعه مهارت دارید؟ به احتمال زیاد برای دنیای ابری DevOps استخدام کرده اید.

در حالی که امکان جابجایی بارهای کاری خاص با درد کمتر نسبت به سایرین وجود دارد، در نظر بگیرید که در اوایل این ماه، آفکام، یک ناظر ارتباطات بریتانیا، گزارشی منتشر کرد که در آن از برترین بازیگران زیرساخت ابری به دلیل سخت‌کردن بیش از حد در جابجایی بارهای کاری بین ابرها انتقاد کرد – و احتمالاً به عقب برمی‌گردد. -پریم، اگر این خواسته بود. اگر واقعاً اینقدر گران و دشوار است، انجام این کار برای شرکت‌ها چگونه منطقی است؟

تصمیم گرفتم بررسی کنم که آیا شرکت‌ها واقعاً می‌خواهند به حالت اولیه بازگردند یا خیر. من از گروهی از کارشناسان صنعت در مورد آن سؤال کردم، و در حالی که مجموعه‌ای از پاسخ‌های کاملاً متفاوت را دریافت کردم، به نظر می‌رسد که ایده بازگشت ابری به‌شدت اغراق‌شده است.

بازار زیرساخت ابری گسترده و در حال رشد است

بیایید با این واقعیت شروع کنیم که بازار زیرساخت های ابری بسیار بزرگ است، حتی اگر در بحبوحه عدم قطعیت های اقتصادی که هر صنعت را تحت تاثیر قرار می دهد، کند شود. بازار در سال 2022 به بیش از 200 میلیارد دلار رسید. طبق تحقیقات Synergy، سه ماهه چهارم با 21 درصد افزایش به 61 میلیارد دلار رسید. در حالی که نسبت به سال قبل کاهش یافته بود، زمانی که بازار به 36 درصد رشد کرد، همچنان یک بازار قابل توجه بود.

از دیدگاه اعداد، ما همچنان شاهد رشد قوی در بازار ابری هستیم – در سال 2022 هزینه های جهانی برای خدمات زیرساخت ابری 26 درصد نسبت به سال 2021 افزایش یافته است، با وجود مشکلات در چین و دلار آمریکا که بسیار تقویت شده است – در حالی که سرمایه گذاری در شرکت های اولیه جان دینسدیل، تحلیلگر ارشد و مدیر تحقیقات Synergy Research به TechCrunch+ گفت: زیرساخت ضعیف باقی مانده است. سرورهای ارسال شده به شرکت‌ها در سال 2022 3 درصد رشد کردند. با نگاهی به آینده، ما همچنان به پیش‌بینی رشد قوی در بازار ابری و رشد ضعیف در زیرساخت‌های اولیه ادامه می‌دهیم.