از سوفی بپرسید: اگر با ویزای دانشجویی در ایالات متحده هستم، می توانم یک استارت آپ راه اندازی کنم؟

از سوفی بپرسید: اگر با ویزای دانشجویی در ایالات متحده هستم، می توانم یک استارت آپ راه اندازی کنم؟

در اینجا یک نسخه دیگر است از «از سوفی بپرس»، ستون مشاوره که به سؤالات مربوط به مهاجرت در مورد کار در شرکت های فناوری پاسخ می دهد.

سوفی آلکورن، وکیل مهاجرت سیلیکون ولی، می‌گوید: «سؤالات شما برای گسترش دانشی حیاتی است که به مردم در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا فراتر از مرزها بروند و رویاهای خود را دنبال کنند. “چه در فعالیت های مردمی باشید، چه یک بنیانگذار یا به دنبال کار در سیلیکون ولی، من دوست دارم به سوالات شما در ستون بعدی پاسخ دهم.”

اعضای TechCrunch+ به ستون‌های هفتگی «از سوفی بپرس» دسترسی دارند. از کد تبلیغاتی ALCORN برای خرید اشتراک یک یا دو ساله با 50٪ تخفیف استفاده کنید.


سوفی عزیز

تازه فهمیدم دانشگاه آمریکا قبول شدم که اولین انتخابم بود!

یک روز، رویای من این خواهد بود که استارتاپ خود را در ایالات متحده ایجاد کنم.

– بنیانگذار آینده نگر

آینده نگر عزیز،

تبریک برای شروع سفر خود به ایالات متحده برای تحقق رویاهای خود! ایالات متحده به کارآفرینانی مانند شما نیاز دارد که ظرافت، عزم، و بینش نوآورانه ای برای ایجاد فناوری هایی دارند که دنیای ما را بهبود می بخشد!

من می‌خواهم استارت‌آپ خود را در ایالات متحده راه‌اندازی کنم اگر اگر ویزای دانشجویی داشته باشم، اجازه دارم چه زمینه‌ای برای تحقق رویای خود فراهم کنم؟

با این حال، یک نکته احتیاط: ویزای دانشجویی F-1 فقط برای افرادی است که انجام ندهید قصد مهاجرت دائمی به آمریکا را دارند. جزئیات بیشتر را در زیر به اشتراک خواهم گذاشت.

ادامه تحصیل و فارغ التحصیلی زمینه را برای شما فراهم می کند تا یک مدرک مجوز استخدام (مجوز کار) دریافت کنید تا بتوانید رویای خود را تحقق بخشید. بگذارید از ابتدا شروع کنم و در مورد ویزای دانشجویی F-1 صحبت کنم.

ویزای F-1

ویزای دانشجویی F-1 یک ویزای غیر مهاجرتی است که به شما امکان می دهد در ایالات متحده در یک مدرسه دارای گواهی SEVP تحصیل کنید و بیشترین گزینه ها را برای کار قبل از فارغ التحصیلی و بعد از فارغ التحصیلی ارائه می دهد. برای ویزای غیر مهاجرتی، باید به مقامات مهاجرت – در مصاحبه های ویزا و زمانی که وارد ایالات متحده در فرودگاه یا سایر بندرهای ورودی می شوید – نشان دهید که قصد دارید در نهایت به کشور خود بازگردید. اگر قصد مهاجرت را بیان کنید (قصد اقامت دائم در ایالات متحده)، ممکن است از دریافت ویزای F-1 یا ورود به ایالات متحده خودداری کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما – نه دفتر پذیرش دانشگاه، نه دفتر دانشجویان بین المللی و نه افسر دانشجوی تعیین شده دانشگاه (DSO) – مسئول حفظ وضعیت قانونی خود نیستید. Villalobos اکیداً توصیه می کند که برای دانشجویان بین المللی در جهت گیری دانشگاه خود شرکت کنید و با DSO در دانشگاه خود در تماس نزدیک باشید. یک DSO باید برای مجوز کار شما تحت OPT و STEM OPT امضا کند.

تصویر ترکیبی از سوفی آلکورن، وکیل قانون مهاجرت در مقابل پس‌زمینه‌ای با آرم TechCrunch.

اعتبار تصویر: جوانا بونیاک / سوفی الکورن (در یک پنجره جدید باز می شود)

دریافت آموزش عملی

به عنوان یک دانشجوی تمام وقت F-1، نمی توانید بدون مجوز کار مناسب در ایالات متحده کار کنید. اگر این کار را انجام دهید، در معرض خطر عواقب شدید، از جمله انکار مزایای مهاجرت در آینده یا حتی مراحل اخراج هستید.

OPT شما را قادر می سازد تا یک مجوز کار مناسب (یک سند مجوز کار، که به عنوان مجوز کار نیز شناخته می شود) برای کسب تجربه کاری عملی در زمینه تحصیلی خود دریافت کنید. دانشجویان واجد شرایط تا 12 ماه کار تمام وقت تحت OPT هستند یا قبل از فارغ التحصیلی (OPT پیش از اتمام) یا پس از فارغ التحصیلی (OPT پس از اتمام).