بازار حمل و نقل دیجیتال BridgeLinx 10 میلیون دلار به عنوان بزرگترین کمک مالی پاکستان – TechCrunch جمع آوری می کند

BridgeLinx ، یک استارتاپ 9 ماهه با دفتر مرکزی لاهور که از بازار حمل و نقل دیجیتال استفاده می کند ، روز سه شنبه گفت که 10 میلیون دلار در بزرگترین دور تامین مالی بذر در پاکستان جمع آوری کرده است.

20 VC هری استبیگز ، Buckley Ventures جاش باکلی و Indus Valley Capital رهبری دورهای تامین مالی این استارتاپ را بر عهده داشتند ، که سلمان گل ، بنیانگذار و مدیر اجرایی BridgeLinx ، به TechCrunch گفت که طی چند هفته تکمیل شد.

این 20مین سرمایه گذاری VC و Buckley Ventures در هفته های اخیر پس از دور 85 میلیون دلاری راه اندازی تجارت سریع Airlift در پاکستان است. Indus Valley Capital ، که اخیراً از بازار تجارت بین مشاغل نیز پشتیبانی می کند ، در هر سه سرمایه گذاری مهم اخیر در این کشور آسیای جنوبی سرمایه گذاری کرده است.

Wavemaker Partners ، Quiet Capital ، TrueSight Ventures ، Soma Capital ، Flexport ، MAGNUS Rausing’s UNTITLED و موسسان Convoy and Bazaar نیز در این دور شرکت کردند.

BridgeLinx در حال ایجاد یک بازار حمل و نقل دیجیتال دارایی دار است. این پلت فرم حمل کنندگان – مانند شرکت های تولیدی ، کارخانه های سیمان ، شرکت های نساجی – را با کامیون داران و ناوگان خصوصی متصل می کند.

گل ، که قبلاً در شرکت مشاوره KPMG در کانادا کار می کرد ، گفت که این پلت فرم راه حل های فناوری خود را برای اطمینان از اعتبار اسناد مناسب در هر دو طرف ، وانت های به موقع ، عملیات بندر و ایمنی محموله ارائه می دهد.

وی گفت که BridgeLinx قبلاً هزاران هواپیما را سوار کرده است و هر هفته هزاران بار را برای بسیاری از مشتریان بزرگ جابجا می کند.

همانطور که در هند صادق است ، سیستم باربری پاکستان دارای مشکل ناکارآمدی بزرگی است که همچنان اقتصاد را به چالش می کشد. یکی از بزرگترین مشکلاتی که کامیون داران با آن روبرو هستند این است که آنها پس از تحویل کالا نمی توانند از کامیون های خود استفاده کنند. بنابراین یک کامیون که چیزی را از لاهور به کراچی می رساند احتمالاً خالی باز می گردد که هم زمان و هم هزینه را هدر می دهد.

استارتاپ هایی مانند BridgeLinx در حال تلاش برای یافتن راه هایی برای کارآمدتر کردن این سیستم هستند. گل گفت که او مطالعه کرده است که چگونه Convoy ، و BlackBuck و Rivigo هند تجارت خود را گسترش داده اند.

او گفت که مانند BlackBuck BridgeLinx بر روی یک مدل asset-lite کار می کند. اما او قصد دارد برخی از آموخته های ریویگو را تکرار کند – یعنی از کامیون های خود استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که وسیله نقلیه می تواند به صورت شبانه روزی کار کند و چندین راننده در شیفت کار کنند.

او گفت: “ما در نهایت ترکیبی از آنچه BlackBuck و Rivigo ارائه می دهند خواهیم داشت.”

“BridgeLinx کد انجام کار حمل و نقل کالا به صورت بدون دردسر را نقض کرده است و بنابراین برخی از مشاغل برتر پاکستان را ثبت نام کرده است. ما معتقدیم که این تیم در راه است تا کارایی بی سابقه ای را برای اقتصاد کشور به ارمغان آورد و واقعاً مشتاق همکاری با آنها هستیم. “

این یک داستان در حال توسعه است. موارد بیشتر برای پیگیری…