بانک رقیب آفریقای جنوبی تایم بانک 77.8 میلیون دلار از Norrsken22 و Blue Earth Capital جمع آوری کرده است.

پلت فرم بانکداری دیجیتال آفریقای جنوبی تایم بانک 77.8 میلیون دلار در دور قبل از سری C به رهبری صندوق مرحله رشد متمرکز آفریقایی Norrsken22 و شرکت سرمایه گذاری تاثیرگذار جهانی سوئیس Blue Earth Capital جمع آوری کرده است. در بیانیه ای گفت: تایم بانک انتظار دارد دور سری C خود را در اواخر سال جاری تعطیل کند.

Tencent، سرمایه‌گذار اصلی در افزایش 70 میلیون دلاری فین‌تک در دسامبر 2021، در این دور قبل از سری C شرکت کرد و سهام خود را افزایش داد تا به سومین سهامدار بزرگ تایم‌بانک تبدیل شود. TymeBank اکثریت متعلق به Patrice Motsepe’s African Rainbow Capital (ARC) است. فین‌تک آفریقای جنوبی توسط سرمایه‌گذاران دیگری از جمله سرمایه‌گذاری بین‌المللی بریتانیا (BII)، Apis Growth Fund II، JG Summit Holdings (JG Summit)، درخت انجیر آفریقایی (AFT)، و صندوق هوش مصنوعی Ethos حمایت می‌شود.

با این حال، تایم بانک بومی آفریقای جنوبی نیست. این یکی از اعضای گروه شرکت‌های تایم است که دفتر مرکزی آن در سنگاپور قرار دارد. هلدینگ تایم بر طراحی، ساخت و راه اندازی بانک های دیجیتال برای بازارهای نوظهور تمرکز دارد. نام تجاری تایم در آفریقای جنوبی TymeBank است – و GoTyme در فیلیپین، اولین بازار آن در آسیا، که فین‌تک اکتبر گذشته راه‌اندازی کرد. با مشارکت گروه Gokongwei.

TymeBank که در فوریه 2019 راه اندازی شد، از یک بانکداری دیجیتال ترکیبی و مدل عملیات خدمات فیزیکی الف را ارائه می دهد حساب بانکی تراکنشی با کارمزد ماهانه صفر یا کم و یک محصول پس انداز برای مشتریان خود، که اکثر آنها از طریق مکان های فیزیکی، از جمله خرده فروشان ملی Pick n Pay و Boxer، خرده فروش برتر مد، وارد می شوند. گروه Foschini (TFG) و یکی از بزرگترین کلیساهای آفریقای جنوبی، کلیسای مسیحی صهیون. بانک رقیب همچنین شاهد افتتاح حساب های زیادی به صورت آنلاین و تغییر از سپرده های نقدی به حواله های الکترونیکی بوده است. برخی از رقبای آن عبارتند از بانک صفر و لولا.

در اوایل فوریه 2021، زمانی که اولین بخش از سری B تایم بانک را با 110 میلیون دلار پوشش دادیم، فین‌تک که توسط کوئن جوکر تأسیس شد، در مسیر دستیابی به 3 میلیون مشتری قرار داشت. تیاین شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت او اکنون در این ماه به 7 میلیون مشتری (تنها در آفریقای جنوبی) رسیده است. این اعداد قرار است با افزایش فین تک، lدر سال گذشته، به سمت بانکداری تجاری رفت و Retail Capital را خریداری کرد، یک فین تک که بیش از 5 میلیارد روپیه سرمایه در گردش برای بیش از 43000 صاحب کسب و کار در آفریقای جنوبی فراهم کرده است.

«تایم به طور مداوم تکامل بانکداری را به جلو برده است. تایم اولین بانک در آفریقای جنوبی بود که به طور کامل از شبکه زیرساخت مبتنی بر ابر بهره برداری کرد و اکنون امکان باز کردن یک حساب بانکی کاملاً تنظیم شده را در کمتر از پنج دقیقه فراهم می کند که می تواند به صورت آنلاین یا از کیوسک TymeBank انجام شود. همچنین ارسال پول به هر تلفن همراه در آفریقای جنوبی با استفاده از برنامه SendMoney TymeBank نه ثانیه طول می کشد.

تایمبانک ادعا می کند که نرخ درآمد سالانه بیش از 100 میلیون دلار را ثبت می کند زیرا تجارت آن در سراسر آفریقای جنوبی و فیلیپین با 300000 مشتری جدید در ماه رشد می کند. این شرکت می گوید رشد تصاعدی در تعداد مشتریان نشان می دهد که چگونه “این بانک واقعاً به نیازهای مصرف کنندگان پاسخ می دهد و با وارد شدن به عنوان یک اخلالگر در صنعت، اکنون به عنوان جایگزین معتبر برای بانک های قدیمی در کشور تثبیت شده است.”

تایم بانک قصد دارد از این سرمایه جدید که مجموع پول جمع آوری شده آن را به بیش از 260 میلیون دلار می رساند، برای فعالیت های بیشتر در آفریقای جنوبی و فیلیپین و برای توسعه آینده در آسیای جنوب شرقی استفاده کند. ردپای جهانی تایم شامل مرکز توسعه محصول و مهندسی آن در ویتنام و دفتر مرکزی آن در سنگاپور است که پیشرو است. استراتژی، توسعه کسب و کار، داده ها، تجزیه و تحلیل و توابع هوش مصنوعی (AI).

ما از سرمایه گذاری در تایم خرسندیم. این شرکت محصولی منحصر به فرد با جذابیت بسیار زیاد مشتری ارائه می دهد که منجر به رشد سریع و پایدار شده است. ناتالی کولبه، شریک مدیریتی در Norrsken22، گفت: ما بسیاری از فین‌تک‌ها را از سراسر قاره تجزیه و تحلیل کرده‌ایم و تایم با رشد چشمگیر، محصول متمایز و توانایی منحصربه‌فردش برای دستیابی به گروه‌های مشتریان جدید و ارائه خدمات، خود را متمایز کرد. سرمایه گذاری. تیم مدیریت استثنایی در حال حاضر یکی از بزرگترین بانک‌های چالش‌برانگیز در جهان را ساخته‌اند و ما مشتاقانه منتظر هستیم تا بخشی از مرحله بعدی سفر آنها باشیم.