بانک چلنجر N26 900 میلیون دلار به ارزش 9 میلیارد دلار جمع آوری می کند – TechCrunch

استارتاپ Fintech N26 دور 900 میلیون دلاری سری E را با ارزش 9 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. این نشان دهنده یک جهش بزرگ از ارزش 3.5 میلیارد دلاری سری D این شرکت است. این استارتاپ مستقر در برلین دارای یک بانک دیجیتالی با 7 میلیون مشتری در 25 کشور جهان است.

سومین نقطه سرمایه گذاری و مدیریت Coatue پیشرو دور امروز هستند. گروه سرمایه گذاری Dragoneer و برخی از سرمایه گذاران موجود N26 نیز در آن شرکت می کنند.

والنتین استالف ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت ، در گفتگو با من گفت: “در طول سه تا چهار سال آینده زمان زیادی به ما می دهد تا برای عرضه اولیه سهام آماده شویم.” N26 همچنین قصد دارد 1000 نفر را “در اسرع وقت” استخدام کند.

N26 حساب های بانکی و کارت های نقدی ارائه می دهد که می توانید از طریق یک برنامه تلفن همراه کنترل کنید. افتتاح حساب بانکی بسیار آسان است زیرا نیازی به مراجعه به شعبه و پر کردن اسناد طولانی ندارید. پس از آن ، کاربران N26 یک حساب بانکی با شماره حساب خود و یک کارت مجازی دریافت می کنند که می توانند به Apple Pay یا Google Pay اضافه کنند.

سپس کاربران می توانند از حساب خود پول ارسال و دریافت کنند ، با استفاده از کارت خود پول خرج و برداشت کنند. علاوه بر این ، این شرکت چندین محصول مالی را راه اندازی کرده است که با اشتراک حق بیمه شروع می شود.

اگر می خواهید از N26 به عنوان حساب بانکی اصلی خود استفاده کنید ، ممکن است وسوسه شوید که مشترک N26 Smart ، N26 You یا N26 Metal شوید. این اشتراک ها به شما امکان می دهد حساب های فرعی بیشتری ایجاد کنید ، محدودیت های بیشتری دریافت کنید و به طرح های کارت بیشتری دسترسی پیدا کنید. N26 شما و کاربران N26 Metal نیز به عنوان بخشی از اشتراک محصولات بیمه ای دریافت می کنید.

علاوه بر اشتراک حق بیمه ، کاربران N26 می توانند به محصولات شخص ثالث یا شخص ثالث مانند بیمه تلفن و لوازم الکترونیکی ، محصولات اعتباری ، قابلیت اضافه برداشت و غیره دسترسی داشته باشند.

اعتبار تصویر: N26

دوبرابر کردن اروپا

مانند بسیاری از استارتاپ های فناوری ، همه گیری ویروس کرونا نقشه راه N26 را تحت تأثیر قرار داد. N26 پیشنهاد محصول خود را برای بهینه سازی سودآوری و پایداری مالی بلند مدت تغییر داد. پس از رشد چشمگیر در بازارهای مختلف ، این استارتاپ روی بازار اصلی خود (اروپا) و محصولات اصلی خود (درآمد حاصل از تراکنش های کارت ، اشتراک و محصولات بانکی) تمرکز کرده است.

به طور خاص ، والنتین استالف چندین بار به من گفت که تمرکز شرکت در حال حاضر اروپا است. اول ، هنوز فضای زیادی برای رشد در قوی ترین بازارهای آن وجود دارد. اگر به نفوذ ما در پاریس نگاه کنید ، ما 5 تا 7 درصد از جمعیت را داریم. در برلین ، 5 تا 7 درصد از مردم نیز هستند. “

وی افزود: “بنابراین بازار هنوز عظیم است بنابراین تعمیق سرمایه گذاری در این بازارها منطقی به نظر می رسد.”

علاوه بر اروپای مرکزی ، N26 در حال حاضر قصد دارد به طور گسترده ای در شرق اروپا تا سال 2022 گسترش یابد. این یک تغییر مهم در استراتژی بین المللی این شرکت است. طبق وب سایت این شرکت ، N26 هنوز قصد دارد N26 را در برزیل راه اندازی کند – اما تاریخ راه اندازی آن مشخص نیست. در ایالات متحده ، افراد نمی توانند مستقیماً ثبت نام کنند ، ابتدا باید به لیست انتظار بپیوندند.

اما N26 می خواهد رهبر بازار باشد. و بیایید صادق باشیم ، وجود دارد یک تن استارتاپ های fintech در سراسر جهان این روزها. در برزیل ، نوبانک ده ها میلیون مشتری دارد. در ایالات متحده ، Chime همچنین موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به یک بازیکن برتر دارد.

استالف گفت: “ما در حال حاضر در اروپای مرکزی تسلط داریم و سپس شما Revolut را به طور عمده در انگلستان و شرق اروپا انجام می دهید.” به همین دلیل است که N26 می خواهد اندازه کیک را در اروپای مرکزی افزایش دهد و به شرق اروپا گسترش یابد ، جایی که هنوز جایی برای رقابت وجود دارد. N26 قصد دارد دفتر خود را در بلگراد صربستان افتتاح کند.

ایجاد یک شرکت بزرگ

استارتاپ ها به سرعت حرکت می کنند و همه چیز را خراب می کنند ، همانطور که شعار قدیمی فیس بوک می گفت. و N26 اکنون در تلاش است تا از شهرت غیرقابل پیش بینی بودن دور شود.

در حالی که این شرکت دارای مجوز بانکداری تمام عیار در آلمان است ، تنظیم کننده بانکی آلمان در حال نظارت بر N26 است. در سال 2019 ، BaFin از N26 به دلیل برخی از فرایندهای داخلی آن انتقاد کرد. در اوایل سال جاری ، BaFin همچنین 4.9 میلیون دلار جریمه (4.25 میلیون یورو) وضع کرد.

استالف به من گفت: “جریمه ای که گرفتیم برای 50 موردی که خیلی دیر به نهاد نظارتی ارسال کردیم جریمه است.” او در مورد جریمه بحث نمی کند و می گوید N26 باید آن را بپردازد. با این حال ، به گفته استالف ، این شرکت فرایندهای داخلی خود را از زمان وقوع آن موارد بهبود بخشیده است.

استالف گفت: “ما در 18 ماه گذشته روی موضوعات نظارتی سرمایه گذاری زیادی کرده ایم.” ما به زودی خواهیم فهمید که آیا این درست است زیرا N26 و تنظیم کننده آلمان تصمیم گرفته اند که ثبت نام های جدید را به طور موقت به حداکثر 50،000 تا 70،000 مشتری جدید در ماه محدود کنند. اگر رگولاتور آلمانی فکر می کند N26 در زمینه مبارزه با پولشویی ، سیاست های مشتریان خود و موارد دیگر کار خوبی انجام می دهد ، این محدودیت ها تا چند ماه دیگر برداشته می شود.

به طور مشابه ، Sifted از N26 به دلیل برنامه های تشویقی حقوق صاحبان سهام برای کارکنان انتقاد کرد. استالف اذعان داشت که تا کنون بسیار محدود کننده بوده است. بنابراین این شرکت قصد دارد مجموعه حقوق صاحبان سهام خود را گسترش دهد. 100 درصد کارکنان در طرح مالکیت سهام کارکنان (ESOP) شرکت خواهند کرد. کارکنان N26 اواخر این هفته با شرایط برنامه بیشتر آشنا خواهند شد.

وقتی به تمام این نقاط اصطکاک نگاه می کنید ، مشخص است که N26 به دنبال راه حل های بلند مدت است زیرا می خواهد یک شرکت مستقل باقی بماند. هدف بلند مدت یک عرضه عمومی اولیه است.

“از منظر امروز نیازی به افزایش بیشتر نیست. استالف گفت ، قطعاً این یک گزینه است که این آخرین دور قبل از فهرست عمومی باشد. او نمی خواهد به طور کامل رد کند که دور دیگری از بودجه هرگز اتفاق نمی افتد ، اما این هدف نیست.

با این مقدار پول در حساب بانکی شرکت ، N26 همچنین می تواند در پروژه های بلند مدت کار کند. به عنوان مثال ، شرکت می خواهد در زمینه سرمایه گذاری و تجارت کارهای بیشتری انجام دهد. علاوه بر بانکداری روزمره ، سرمایه گذاری و معاملات نیز فرصت های زیادی را در رابطه با تعاملات مکرر ، درآمد به ازای هر مشتری و کل حجم معاملات ارائه می دهند.

N26 در حال پردازش 90 میلیارد دلار حجم معاملات در سال 2021 است. اکنون که ارتباط مشتری با مشتریان وفادار خود را در اختیار دارد ، این شرکت می تواند محصولات بیشتری را اضافه کرده و این معیار را بسیار افزایش دهد.

اعتبار تصویر: N26