با رونق تجارت الکترونیک پس از همه گیری، رالی 6 میلیون دلار برای پلتفرم Headless Checkout جمع آوری کرد – TechCrunch

ممکن است در مورد سیستم های مدیریت محتوای بدون هد شنیده باشید که به موجب آن می توانید یک CMS را بدون قفل شدن در یک پلت فرم جلویی اجرا کنید. خوب جنبش مشابهی در حال آمدن به تجارت الکترونیک است.

آخرین تجسم این جنبش، این خبر است که استارت‌آپ «Headless Checkout» Rally Commerce Inc.، 6 میلیون دلار سرمایه اولیه را تضمین کرده است. ایده گسترده‌تر در اینجا، «غیرمتمرکز کردن» اکوسیستم‌های تجارت الکترونیک با اجازه دادن به بازرگانان برای جدا کردن خود از امثال Shopify و همکاران است. یک پیچ و تاب نیز وجود دارد. رالی تجارت بدون سر و کله را با رویکرد توکن Web3 ترکیب می‌کند، که – به ادعای آنها – به تاجر اجازه می‌دهد تا بخشی از شبکه را “مالک” کند.

دور تأمین مالی توسط Felix Capital، در کنار Rainfall Ventures، Long Journey Ventures، Afore Ventures و Commerce Ventures رهبری شد.

تیم پشت Rally قبلا CartHook را ساخته بود، یک راه حل پرداخت.

رالی می‌گوید تسویه‌حساب آن پلت‌فرم‌آگنوستیک است و به بازرگانان این امکان را می‌دهد تا صندوق‌های سنتی موجود خود را با رالی جایگزین کنند، یا با رالی به عنوان لایه پرداخت و ارکستراسیون، تجربه‌ای بدون سر ایجاد کنند.

جردن گال، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل رالی، گفت: «تجار اغلب مجبور می‌شوند که پرداخت‌های متوسطی را که پلتفرم‌های زیربنایی در اختیارشان قرار می‌دهند، بپذیرند، و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها تابع پلتفرم‌هایی هستند که برای آن ساخته‌اند. ما به بازرگانان نرخ تبدیل بهتری با میانگین ارزش سفارش (AOV) بالاتر و آزادی ایجاد کسب‌وکار بر اساس نیازهایشان ارائه می‌کنیم.»

تجارت الکترونیک پس از همه‌گیری پس از آن که کل جمعیت مجبور به استفاده از سیستم عامل‌های آنلاین شدند، در حال انفجار است، بنابراین هر تجارت الکترونیکی به وضوح سود می‌برد.

جوزف پیزولاتو، سرمایه‌گذار فلیکس کاپیتال، گفت: «فضای تجارت بدون سر در حال رونق است زیرا تجار و سرمایه‌گذاران پتانسیل ایجاد تجربیات بی‌نظیر و بی‌نظیر مشتری را در تمام نقاط تماس می‌شناسند. شرکت‌هایی مانند CommerceTools، Nacelle، Fabric و Bolt در حال متحول کردن بازار قدیمی تجارت الکترونیک هستند و باعث جذب سرمایه‌های بی‌سابقه و ارزش‌گذاری بسیار بالا می‌شوند. ما رالی را در همین دسته می بینیم.»

برای زمینه، Commercetools – ارائه‌دهنده APIهای تجارت الکترونیک که خرده‌فروشان بزرگ‌تر می‌توانند از آن برای ایجاد پرداخت سفارشی، پرداخت، تجارت اجتماعی، بازار و سایر خدمات استفاده کنند – اخیراً بودجه 140 میلیون دلاری را بسته است.

اما Commercetools و Rally تنها نیستند. سایر موارد عبارتند از Spryker، Swell، Fabric، Chord و Shogun.