با عبور از اپل، استپ حساب پس انداز 5 درصدی راه اندازی کرد

با عبور از اپل، استپ حساب پس انداز 5 درصدی راه اندازی کرد

استپ، سرویس بانکداری دیجیتالی که برای نوجوانان و جوانان طراحی شده است، اکنون نرخ 5 درصدی را در حساب های پس انداز خود ارائه می دهد.

با توجه به اینکه تنها 1 نفر از هر 3 آمریکایی پس انداز کافی برای مواقع اضطراری دارند، Step در میان ده ها استارت آپ مانند Current، Greenlight، Super.com و Hyve است که بر کمک به مردم برای صرفه جویی تمرکز دارد.

هیچ کارمزد ماهانه و حداقل نیاز به موجودی در حساب های Step وجود ندارد و مشتریانی که یک حساب پس انداز تحت بیمه FDIC تا سقف 250000 دلار باز می کنند. با این حال، برای تضمین این 5٪، کاربران باید یک واریز مستقیم ماهانه 500 دلار یا بیشتر از یک ارائه دهنده حقوق و دستمزد یا کارفرما تنظیم کنند.

سی جی مک دونالد، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل استپ، به TechCrunch گفت: “واریز مستقیم برای تشویق مردم به استفاده از مجموعه کامل محصولات Step است.”

و برای روشن بودن، “درصد پس انداز بهره نیست، بلکه به عنوان پاداش نقدی به دست می آید که مستقیماً توسط Step تامین و مدیریت می شود.”

صحبت از جوایز، برنامه پاداش افزایش یافته Step نیز جدید است. مشتریانی که واجد شرایط دریافت 5% پس‌انداز خود هستند، 3 برابر امتیاز در خرید از تاجران منتخب کسب خواهند کرد. 2 برابر امتیاز در ناهار خوری رستوران، تحویل غذا و کمک های خیریه؛ و 1 برابر امتیاز در سرگرمی، پخش جریانی و بازی.

این خبر حدود یک ماه پس از راه‌اندازی موجودی حساب پس‌انداز اپل به میزان 4.15 درصد منتشر می‌شود. هنگامی که آن اعلامیه اعلام شد، داده های فعلی بانکرت نشان داد که نرخ APY حساب های پس انداز 3.5٪ تا 4.75٪ است. از 17 می، محدوده APY بین 4 تا 4.85 درصد است، بنابراین می‌توان تصور کرد که ورود اپل به بازار احتمالاً الهام‌بخش نئوبانک‌ها و سایر سازمان‌های مالی برای کاهش این شکاف است.

مک دونالد گفت که استپ همیشه هدف خود را ارائه بالاترین درصد در بین رقبا به منظور جذب و رشد با مشتریان داشت، بنابراین حرکت اپل الهام بخش آن برای راه اندازی نرخ پس انداز بالا نبود.

مک دونالد گفت: «مشکل سخت نرخ بهره این است که آنها مدام در حال تغییر هستند. «در یک سال و نیم گذشته، نرخ ها در حال افزایش بوده است. هر بار که آنها بالا می روند، [Federal Reserve] نرخ‌های صندوق فدرال رزرو افزایش می‌یابد و برای هر مؤسسه‌ای که حقوق می‌گیرد، بهره نیز افزایش می‌یابد. اگر آنها همچنان به افزایش خود ادامه دهند، 5٪ می تواند حتی بیشتر شود. بر اساس نرخ‌های امروزی، مهم است که به مشتریان اساساً نرخ‌های صندوق فدرال رزرو را برگردانیم.»

Step در حال همکاری با شریک قدیمی بانکی خود Evolve Bank & Trust بر روی حساب های پس انداز است. در همین حال، این شرکت که بیش از 500 میلیون دلار سرمایه با پشتوانه سرمایه گذاری را جمع آوری کرده است – اخیراً در اکتبر گذشته – بیش از 4 میلیون دارنده حساب دارد.