بریتانیا پیشنهاد برنامه ریزی شده 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت اکتیویژن را مسدود کرد و گفت که این پیشنهاد رقابت را به طور قابل توجهی تضعیف می کند.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) تأیید کرده است که قصد دارد خرید اکتیویژن مگابوک مایکروسافت را مسدود کند و به این نتیجه رسید که چنین ادغامی «…قوی ترین» را ایجاد می کند.
اپراتور» در بازار بازی های ابری.

CMA خاطرنشان کرد که با سهم فعلی 60 تا 70 درصد، دستیابی به مجموعه بازی‌های Activision به طور قابل ملاحظه‌ای رقابت را در بازار تضعیف می‌کند. وی افزود که مایکروسافت همچنین انگیزه ای برای جلوگیری از چنین بازی هایی از پلتفرم های بازی رقیب خواهد داشت.

داستان تا اینجا

به عنوان خلاصه ای کوتاه، مایکروسافت برای اولین بار اعلام کرد که قصد دارد اکتیویژن را در ژانویه گذشته با معامله 68.7 میلیارد دلاری خریداری کند، اقدامی که اساساً مایکروسافت را به سومین شرکت بزرگ بازی در جهان پس از Tencent و Sony تبدیل می کند و در عین حال مستقیماً به آن می دهد. کنترل بر فرنچایزهای بزرگ مانند Call of Duty و World of Warcraft.

جولای گذشته، CMA تأیید کرد که تحقیقات ضد انحصاری را در مورد این معامله آغاز کرده است، سپس دو ماه پیش تنظیم‌کننده قوی‌ترین نشانه‌ای را ارائه کرد که در حال آماده‌سازی برای جلوگیری از ادغام است، زمانی که به طور موقت به این نتیجه رسید که «می‌تواند به گیمرهای بریتانیا آسیب برساند» با ایجاد موارد بالاتر. قیمت ها، انتخاب های کمتر و نوآوری کمتر. سپس ماه گذشته، CMA موقعیت خود را محدود کرد و به جای بازی های کنسولی، به طور کامل بر روی بازی های ابری تمرکز کرد.

در آن زمان نوشته بود:

CMA مقدار قابل توجهی از شواهد جدید را در پاسخ به یافته های اولیه اولیه خود دریافت کرده است. با بررسی دقیق این شواهد جدید، همراه با طیف گسترده ای از اطلاعات جمع آوری شده قبل از انتشار آن یافته های موقت، گروه تحقیق CMA یافته های موقت خود را به روز کرده و به این نتیجه موقت رسیده است که به طور کلی، معامله منجر به کاهش قابل توجهی نخواهد شد. رقابت در رابطه با کنسول بازی در بریتانیا.

این یک داستان شکسته است، برای به روز رسانی به روز رسانی کنید