بنیانگذار می گوید یک چهارم میلیون نفر خواهان تلویزیون هوشمند رایگان Telly هستند

Telly، استارت‌آپ سخت‌افزاری جدیدی که به مصرف‌کنندگان آمریکایی تلویزیون‌های هوشمند رایگان ارائه می‌کند که کاملاً با تبلیغات پشتیبانی می‌شوند، ادعا کرد که در دو هفته اول راه‌اندازی، ۲۵۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند. در 36 ساعت اول راه اندازی، Telly گفت که بیش از 100000 نفر ثبت نام کردند.

با ایلیا پوزین، بنیانگذار و مدیر اجرایی Telly و دالاس لارنس، مدیر ارشد استراتژی، که تعداد کل جدید ثبت نام‌ها را برای ما فاش کردند، به گفتگو نشستیم. این رقم نشانه واضحی است مبنی بر اینکه مصرف‌کنندگان حاضرند داده‌های خود را جمع‌آوری کنند اگر به معنای دریافت تلویزیون رایگان است که شرکت ادعا می‌کند هر کدام 1000 دلار ارزش دارد. تلویزیون Telly با یک دستگاه پخش تلویزیون Android بدون هزینه اضافی نیز ارائه می شود.

پوزین به ما گفت: «اینها مصرف‌کنندگان باهوشی هستند که می‌دانند ما هوشمندترین تلویزیون را برای عرضه در بازار به آنها می‌دهیم و فقط روش سنتی فروش آن را مختل می‌کنیم.

همانطور که قبلاً TechCrunch گزارش داده بود، هدایای رایگان فقط به دلیل تبلیغاتی که در صفحه دوم کوچکتر واقع در زیر تلویزیون 55 اینچی 4K نمایش داده می شود امکان پذیر است. Telly از کاربر می‌خواهد اطلاعات دقیقی درباره خود، مانند نام، سن، جنسیت، آدرس خانه، قومیت و همچنین عادات مشاهده و رفتارهای خرید به شرکت بدهد.

شایان ذکر است، مصرف‌کنندگان Gen Z و Millennial – که به دلیل مقاومت در برابر خدمات پشتیبانی شده از تبلیغات بدنام هستند – دو سوم ثبت‌نام‌های Telly را تشکیل می‌دهند.

“[Gen Z and Millennials] تا حد زیادی غیرقابل دسترسی هستند… 66 درصد جمعیت آن تلویزیون کابلی ندارند. لارنس گفت، آنها همچنین پخش جریانی تبلیغاتی را تماشا نمی کنند. او همچنین خاطرنشان کرد که بسیاری از مصرف‌کنندگان جوان‌تر کاربران «صفحه دوم» هستند – بینندگانی که همزمان با استفاده از دستگاه ثانویه تلویزیون تماشا می‌کنند. به طور کلی، 80٪ از آمریکایی ها به طور منظم از صفحه نمایش دوم استفاده می کنند.

صفحه نمایش دوم کوچکتر Telly نه تنها تبلیغات را نمایش می دهد، بلکه به عنوان مرکز کنترل نیز عمل می کند و به کاربران امکان می دهد کانال ها را تغییر دهند، روشنایی را تنظیم کنند، صدا را افزایش دهند و موارد دیگر—همه اینها بدون نیاز به توقف فیلم یا نمایش. در حالی که کاربران نمی توانند صفحه پایین را خاموش کنند، خوشبختانه می توانند روشنایی را کنترل کنند تا وقتی صفحه اصلی را در یک اتاق تاریک تماشا می کنند آزاردهنده نباشد.

کاربران همچنین می توانند به برنامه های شخص ثالث مانند زوم، بازی ها و موسیقی دسترسی داشته باشند و همچنین ویجت هایی مانند امتیازات ورزشی، آب و هوا، سهام و اخبار را اضافه کنند.

“تبلیغات بخش کوچکی از آن هستند… بدیهی است که آنها وجود دارند زیرا هزینه تلویزیون را می پردازند، اما اکثریت آن صرف تقویت کاری است که شما انجام می دهید. همانطور که از آن استفاده می کنید، متوجه خواهید شد که در واقع حواس پرتی را ایجاد نمی کند.

تبلیغات 24 ساعته در گوشه سمت راست ظاهر می شود. یکی دیگر از قالب های تبلیغاتی، یک علامت خبری است که در پایین صفحه اسکرول می شود. علاوه بر این، تبلیغات تعاملی هستند، بنابراین کاربران می توانند از راه دور خود برای تعامل با آنها استفاده کنند.

پوزین افزود: “آنها نه تنها قابل کلیک هستند، بلکه کاملاً قابل معامله هستند.” فرض کنید در طول یک بازی ورزشی تبلیغی برای پیتزا هات می بینید، در واقع می توانید یک پیتزا سفارش دهید… در واقع می توانید کنترل از راه دور خود را بردارید و روی تبلیغ کلیک کنید و آن را درگیر کنید و سپس اقدام خود را در آنجا انجام دهید.

در طی گفتگوی ما، پوزین همچنین برنامه های آینده این محصول را فاش کرد. به عنوان مثال، Telly روزی با سایر دستگاه های متصل در خانه مانند دوربین های امنیتی و ترموستات ها سازگار خواهد شد. Telly همچنین به عرضه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و راه‌اندازی مشارکت‌های جدید با برنامه‌های شخص ثالث ادامه خواهد داد.

برخلاف دیگر شرکت‌های سخت‌افزار، Telly هر چند سال یک بار مدل جدیدی عرضه نمی‌کند. با این حال، پوزین فاش کرد که این شرکت قصد دارد یک نسخه بزرگتر از تلویزیون را عرضه کند که همچنین رایگان خواهد بود.

هفته گذشته، Telly DirecTV را به عنوان اولین شریک خود معرفی کرد. مشتریان جریان DirecTV که ثبت نام می کنند، اولویت دسترسی به لیست انتظار Telly را دریافت خواهند کرد. در سال 2023، Telly قصد دارد 500000 دستگاه رایگان را در سراسر ایالات متحده ارسال کند و سپس میلیون ها دستگاه دیگر را در سال آینده ارسال خواهد کرد.

بنیانگذار می گوید یک چهارم میلیون نفر خواهان تلویزیون هوشمند رایگان Telly هستند

اعتبار تصویر: تلویزیونی

برای رزرو تلویزیون رایگان، مصرف‌کنندگان باید برنامه تلفن همراه Telly را دانلود کنند، که از آنها می‌خواهد یک نظرسنجی طولانی را تکمیل کنند که حدود پنج یا شش دقیقه طول می‌کشد. این پرسشنامه از پاسخ دهنده می پرسد که آیا برای رای دادن ثبت نام کرده اید، درآمد سالانه خانوار آنها، به همراه سوالات بسیار خاص در مورد فعالیت هایی که از آنها لذت می برند، مانند ورزش، بازی های ویدیویی، هنر و صنایع دستی، آشپزی و غیره. تلی حتی می پرسد که خانواده آنها چه نوع غذایی را دوست دارند، چه ایتالیایی، ژاپنی، چینی یا آمریکایی باشد.

داده‌های جمع‌آوری‌شده به‌عنوان بینش‌های ناشناس عمل می‌کنند که Telly از آنها برای ارائه تبلیغات هدفمند به مصرف‌کننده استفاده می‌کند. همچنین به اشخاص ثالث مانند شبکه های تبلیغاتی، کارگزاران داده، ارائه دهندگان بازاریابی و شرکت های رسانه فروخته می شود.

در اکثر ایالت ها، شبکه های تبلیغاتی می توانند بدون اطلاع کاربر، حجم زیادی از داده ها را جمع آوری، به اشتراک بگذارند و بفروشند. با این حال، Telly استدلال می کند که یکی از معدود شرکت هایی است که از مصرف کنندگان اجازه می خواهد و در مورد داده هایی که جمع آوری می کند شفاف است.

لورنس گفت، علاوه بر این، کاربران Telly در واقع “بابت آن غرامت می گیرند”.

اگر کاربری نمی‌خواهد Telly داده‌های خود را جمع‌آوری و بفروشد، سیاست حفظ حریم خصوصی بیان می‌کند که می‌تواند درخواست حذف داده‌ها (که شرکت می‌تواند آن را رد کند) و با تکمیل یک فرم آنلاین یا ارسال ایمیل به [email protected]. اگر کاربر انصراف دهد، باید تلویزیون را به شرکت بازگرداند.

لارنس به ما گفت که اگر کاربر سعی کند نرم افزار را تغییر دهد – مانند استفاده از مسدود کننده تبلیغات – Telly می تواند تلویزیون را غیرفعال کند.

خط مشی رازداری همچنین به داده‌هایی اشاره دارد که Telly جمع‌آوری نمی‌کند، که شامل ضبط‌های صوتی و تصویری می‌شود. با این حال، از آنجایی که فناوری دستیار صوتی آن، “Hey Telly” توسط اشخاص ثالث ارائه می شود، این شرکا “ممکن است به صورت ناشناس دستورات صوتی را برای بهبود و بهبود خدمات ما ذخیره کنند.” این شرکت گفت که این استاندارد صنعتی با فناوری دستیار صوتی است.

Telly دارای یک دوربین داخلی است که به کاربران امکان چت تصویری، تجربه برنامه های تناسب اندام ردیابی حرکت و بازی های آرکید را می دهد. دوربین دارای یک شاتر فیزیکی است، بنابراین کاربر می تواند انتخاب کند که دوربین را ببندد. این شرکت گفت که «تصاویر، ضبط‌شده یا اطلاعات بیومتریک» را در سرورهای Telly ذخیره نمی‌کند.