بهبود تجربه توسعه دهندگان اکنون در اولویت است

بهبود تجربه توسعه دهندگان اکنون در اولویت است

دبلیو
به TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی استارت آپ ها و بازارها خوش آمدید. این از ستون روزانه TechCrunch+ الهام گرفته شده است، جایی که نام خود را دریافت می کند. هر شنبه آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ اینجا ثبت نام کنید.

پورتال توسعه دهندگان داخلی ابزاری خوش‌آمد برای کاهش بار شناختی توسعه‌دهندگان هستند و می‌توانند با شروع به کارگیری هوش مصنوعی یک قدم جلوتر بروند. اما این فقط توسعه‌دهندگان نیستند که می‌توانند به زودی از هوش مصنوعی بهره ببرند – به لطف یک استارت‌آپ جدید که توسط انکوباتور AI2 موسسه آلن پشتیبانی می‌شود، پرستاران نیز می‌توانند از آن بهره ببرند. – آنا

بهبود DevEx با پورتال های توسعه دهنده داخلی

پورتال‌های توسعه‌دهنده داخلی به‌عنوان یک فروشگاه یک‌جا ظاهر شده‌اند که به توسعه‌دهندگان یک سازمان اجازه می‌دهد به همه میکروسرویس‌ها و ابزارهای موجود در دسترس خود دسترسی داشته باشند. اما آنها فقط کاتالوگ های خدماتی نیستند: آنها همچنین شرکت ها را قادر می سازند تا اقدامات خود-سرویس را ایجاد کنند که توسعه دهندگان می توانند انجام دهند.

به عنوان مثال، توسعه‌دهندگان می‌توانند از این پورتال‌ها برای دسترسی به خدمات قابل استفاده مجدد استفاده کنند که به آنها اجازه می‌دهد یک میکروسرویس ایجاد کنند، یک محیط توسعه‌دهنده در فضای ابری راه‌اندازی کنند یا مجوز درخواست کنند.

پذیرش گسترده‌تر پورتال‌های توسعه‌دهنده داخلی با روند دیگری مرتبط است: ظهور تیم‌های مهندسی پلتفرم، که نقش آن‌ها توانمندسازی توسعه‌دهندگان دیگر است. هر دوی این مفاهیم برای بهبود تجربه توسعه‌دهنده، اولویتی برای بسیاری از سازمان‌ها، محوری شده‌اند.

سازمان ها صرفاً به خاطر خوبی های قلبشان متاثر نمی شوند. به هر حال، اضافه بار شناختی برای توسعه دهندگان کاملاً جدید نیست، حتی اگر گسترش SaaS و افزایش میکروسرویس ها مسلماً آن را بدتر کرده باشد. اما شرکت‌ها همچنین متوجه شده‌اند که بهبود Devex می‌تواند تأثیر زیادی بر کل تجارت آنها داشته باشد.