بیایید در مورد “خانم” صحبت کنیم. رویکرد وحشیانه دیویس و نمایش به هوش مصنوعی

جدیدترین سریال اصلی طاووس، «خانم. دیویس» که در 20 آوریل اکران می شود، کمی بیش از حد قابل باور است – منهای آلمانی های ربوده شده، جام مقدس گریزان و یک سرمایه گذاری خطرناک در داخل یک نهنگ غول پیکر.

این نمایش حول محور یک هوش مصنوعی همه چیز است که برای جلب رضایت کاربرانش طراحی شده است و آنها را در ماموریت هایی می فرستد که به آنها احساس هدف می دهد و باعث می شود احساس کنند همه مشکلات آنها بالاخره حل شده است.

با «خانم» صحبت کردیم. دیمون لیندلوف و تارا هرناندز، همسازان دیویس، برای اینکه بیشتر بدانند چرا از آنها برای فیلمبرداری نمایشی الهام گرفته‌اند که در آن هوش مصنوعی می‌خواهد زندگی ما را کنترل کند.

لیندلوف، یکی از خالقان «گمشده» و هرناندز، که عمدتاً به خاطر کارش در «نظریه انفجار بزرگ» شناخته می‌شود، در دوران اوج کووید به یکدیگر معرفی شدند و ایده‌هایی در ذهنشان ایجاد شد که در نهایت به «خانم» تبدیل می‌شوند. دیویس.”

گردانندگان شو اشاره کردند که این نمایش سه سال قبل از اینکه ChatGPT برای عموم راه اندازی شود، رویایی بود.

“این واقعا جالب است. نه اینکه ما جلوتر از منحنی بودیم، اما به نوعی … آن را به سطح بعدی می برد. همانطور که به خوبی می دانید، [AI] لیندلوف به ما گفت که در حال حاضر با سرعت کوانتومی بسیار خوبی در حال حرکت است.

در ابتدا، سازندگان همکار به این فکر کرده بودند که تضاد نمایش را حول برنامه‌ای متمرکز کنند که می‌تواند به تعیین اینکه کدام فعالیت‌های کووید ایمن هستند و آن‌هایی که نیستند، طبق آخرین قوانین COVID، کمک کند.

آن‌ها سپس مارپیچ‌تر شدند و اپلیکیشنی را اندیشیدند که می‌توانست مشاوره‌های ارتباطی، راهنمایی‌های حرفه‌ای ارائه دهد و – هر چند دیوانه به نظر می‌رسد – به طور کلی جایگزین دین شود. سپس به «خانم» تبدیل شد. دیویس” هوش مصنوعی.

لیندلوف به ما اشاره کرد که بسیاری از اخبار مرتبط با هوش مصنوعی را مصرف کرده و به پادکست هایی مانند “حفره خرگوش” گوش می دهد که در مورد اینکه اینترنت چگونه زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد صحبت می کند.

کتاب «تو شبیه یک چیز به نظر می‌رسی و من تو را دوست دارم: هوش مصنوعی چگونه کار می‌کند و چرا جهان را به مکان عجیب‌تری تبدیل می‌کند» نوشته ژانل شین نیز تقریباً همزمان با نوشتن برنامه منتشر شد که هم لیندلوف و هم هرناندز از خواندن آن لذت بردند. . (شین یک دانشمند تحقیقاتی اپتیک و محقق هوش مصنوعی است که یک وبلاگ طنز به نام AI Weirdness راه اندازی می کند.)

هرناندز می‌گوید: «احساس می‌کرد که نویسنده به نوعی با الگوریتم خود رابطه دارد و چیزهایی به او آموزش می‌دهد و بی شباهت به بزرگ‌کردن حیوان خانگی نیست، و در عین حال واقعاً خنده‌دار است». بنابراین، فکر می‌کنم این واقعاً به ما اطلاع داد که الگوریتم‌ها می‌توانند فوق‌العاده احمقانه و احمقانه باشند و ما از این واقعیت لذت می‌بریم، زیرا باعث می‌شود کمی نسبت به موقعیت خود در جامعه احساس بهتری داشته باشیم.»

هرناندز و لیندلوف همچنین افرادی را با سوابق مختلف برای کمک به نوشتن نمایش انتخاب کردند، از جمله افرادی که در زمینه فناوری تجربه داشتند.

هرناندز افزود: «هنگامی که چراغ سبز را دریافت کردیم تا به طرح اولیه خود ادامه دهیم، اتاق نویسنده را گرد هم آوردیم و مطمئن شدیم که سوابق و تجربیات نویسندگان ما با ما متفاوت است. ما جانی سان، نویسنده‌ای داشتیم که به MIT می‌رود، و نادرا ویداتالا از یک پیشینه بازی می‌آید… آنها واقعاً راهنمای ما در این جهان‌هایی شدند که خودمان شاید با آن‌ها ناآشنا بودیم.»

سان دکتری است. کاندیدای MIT با پیشینه یادگیری ماشین و رباتیک تکاملی.

Sun نه تنها به گسترش نقاط طرح و نوشتن چند قسمت برای نمایش کمک کرد، بلکه الگوریتمی را نیز توسعه داد که عناوین اپیزودها را تولید کرد.

«ما غذا می‌دادیم [the algorithm] خلاصه ای از اپیزود در کادر درخواست، مانند سه یا چهار جمله در مورد آنچه در قسمت سه سریال «خانم» اتفاق می افتد. دیویس. و سپس فیلمنامه آن قسمت. بنابراین این الگوریتم می تواند در واقع بخواند و بفهمد که یک داستان چیست و سپس به ما عنوان بدهد.» لیندلوف به TechCrunch توضیح داد.

اما بعد متوجه شدیم که نمی‌دانست عنوان چیست… عناوینی وجود داشت که 35 کلمه یا 100 کلمه بودند.

برنامه‌ریزی در نهایت ماه‌ها طول کشید و سان چندین مدل را قبل از اینکه تیم بر روی الگوریتم مورد علاقه‌اش پیاده شود، آموزش داد.

«زبان خودش را ساخت… قسمت دوم این آلمانی‌ها را نشان می‌دهد، بنابراین وجود دارد [a title] هرناندز گفت که به نظر می رسد آلمانی باشد. ما از طرفداران پر و پا قرص کیفیت «غیرانسانی» عجیب، عجیب و تقریباً درست، اما غیرقابل رمزگشایی نادرست زبان الگوریتمی تولید شده هستیم و می‌خواهیم عناوین اپیزودهایمان چنین احساسی داشته باشند و عجیب بودن «خانم» را منعکس کنند. دیویس و لحن عجیب و غریب، سورئال و در عین حال تکان دهنده سریال ما.»

چند نمونه از عناوین اپیزود تولید شده توسط هوش مصنوعی عبارتند از:

  • قسمت 2: Two you Piel with side you economy
  • قسمت 3: کودکی با بال، پسری غمگین با بال و کلاه ایمنی بزرگ
  • قسمت 5: مکانی عالی برای نوشیدن برای به دست آوردن کنترل نوشیدنی خود
  • قسمت 7: گتسبی بزرگ 2001: ادیسه فضایی

(بخش زیر از این داستان TechCrunch ممکن است حاوی اسپویل باشد.)

«خانم دیویس» یک چشم انداز حواس پرت از آینده هوش مصنوعی است

هوش مصنوعی از زمان یادگیری ماشینی راه درازی را پیموده است و به طور فزاینده ای در زندگی روزمره ما گنجانده شده است. با فراگیر شدن الگوریتم‌ها و ظهور ابزارهای مولد هوش مصنوعی، این نمایش مطمئناً به موضوعی به موقع می‌پردازد.

پس از تماشای هر هشت قسمت از خانم دیویس، باید بگوییم که این یکی از شوخ‌ترین سریال‌هایی است که مدت‌هاست دیده‌ایم. ما خیلی چیزها را فاش نخواهیم کرد، اما اجازه دهید بگوییم که باعث شد مغز ما کمی درد بگیرد. (اما فکر می کنیم به روش خوبی؟)

در این نمایش شبیه به «آینه سیاه»، خانم دیویس ظاهراً نیاز به برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی را از بین برده است و با سیستم پاداش بازی‌سازی، تمرکز چهار میلیارد کاربر خود را از مسائل جهان منحرف کرده است. کاربران خود را تا زمانی که در نهایت “بال” خود را به دست بیاورند، به ماموریت ها می فرستد، که احساس وضعیت را ارائه می دهد (مثلاً یک علامت تأیید).

به دست آوردن این بال ها تقریبا غیرممکن است، به همین دلیل است که خانم دیویس یک میانبر ارائه می دهد. اگر کاربر بال های فوری می خواهد، باید جان خود را به آن بدهند.

موسیقی دراماتیک، دیستوپیایی.

بیایید در مورد “خانم” صحبت کنیم.  رویکرد وحشیانه دیویس و نمایش به هوش مصنوعی

اعتبار تصویر: طاووس

TechCrunch با بازیگران اصلی که شامل بتی گیلپین (خواهر سایمون)، جیک مک‌دورمن (وایلی) و کریس دیامانتوپولوس (JQ) می‌شوند، صحبت کرد.

هر سه شخصیت انتقام‌جویی‌های شخصی علیه خانم D دارند.

خواهر سیمون، قهرمان داستان، راهبه ای است که از الگوریتم متنفر است، زیرا این الگوریتم امرار معاش والدینش را گرفته و – از نظر او – مسئول مرگ پدرش است.

قبل از ایجاد الگوریتم، والدین سیمون جادوگر بودند. با این حال، خانم دیویس کنجکاوی پشت جادو را از بین برد زیرا همه پاسخ ها را به کاربران می داد. سیمون که از انتقام گرفته شده، با یک گروه مقاومت متحد می شود تا آن را نابود کند.

در طول نمایش، خانم D را می بینیم که از طریق پیروان فرقه مانند خود (معروف به کاربران) با سیمون صحبت می کند. هر بار که خانم D می‌خواهد چیزی به او بگوید، کاربر از سیمون می‌پرسد که آیا می‌تواند چیزی را که الگوریتم از طریق گوشی می‌گوید «پراکسی» یا تکرار کند.

از گیلپین پرسیدیم که قبل از نمایش در مورد الگوریتم‌ها و هوش مصنوعی چه فکری می‌کند و اکنون در مورد آنها چه فکر می‌کند.

گیلپین به ما گفت: «قبل از فیلم‌برداری و حتی زمانی که فیلم‌برداری می‌کردیم، ChatGPT واقعاً چیزی نبود… مثل الان در سرفصل‌ها نبود. اکنون من یک ترس کاملا سالم از آن دارم، جایی که قبلا فکر می‌کردم این چیزی است که افراد باهوش‌تر از من به آن علاقه دارند. سریالی که می گوید “این یک چیز باورنکردنی برای جامعه است یا این سم است؟” من نمی دانم.”

“من انگیزه جهانی را درک می کنم که در آن، به ویژه در شرایط همه گیر، زمانی که ما سؤالات زیادی داشتیم و پاسخی نداشتیم … دنبال چیزی که ادعا می شود همه پاسخ ها را داشته باشیم. اما این بر خلاف هدف از زنده بودن است… داشتن یک ربات سعی می کند آن لحظات زندگی را برای ما کنار بگذارد… ممکن است برای درمان بیماری مفید باشد، اما از نظر تداخل در تعامل انسان و وجودی بودن، فردی با ایمان یا ناملموس بودن. او افزود، من فکر نمی‌کنم اینها چیزهایی باشند که من حاضرم آنها را رها کنم.

بتی گیلپین در نقش سیمون. اعتبار تصویر: سوفی کوهلر/ طاووس

مانند سیمون، وایلی و جی کیو نیز شخصاً تحت تأثیر خانم D هستند و زندگی خود را وقف پایان دادن به الگوریتم یک بار برای همیشه می کنند.

وایلی که دوست پسر سابق سیمون است، این گروه مقاومت را در کنار دوست و محرم خود، جی کیو، رهبری می کند. آن‌ها تیمی از متخصصان فناوری را استخدام می‌کنند تا یک مخفیگاه خارج از شبکه و «فوق سری» مجهز به سروری پیشرفته بسازند که – طبق اطلاعات آنها – خانم دیویس نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.

حتی کمی در سرتاسر این سری وجود دارد که Wiley و JQ تعداد بی‌پایانی تلفن‌های تاشوی رایتر دارند و پس از هر تماس آن‌ها را می‌شکنند تا از سوء ظن جلوگیری کنند. (اگرچه بیهوده است، اما خنده دار است.)

«این یک تظاهر فیزیکی از پارانویا است که «دی بزرگ» در همه جا وجود دارد، و به منظور اجتناب و تقلای مداوم و اطمینان از اینکه [Mrs. Davis] دیامانتوپولوس به ما گفت که در جایی هیچ یک از این تماس‌ها را شنود نمی‌کند یا جلوتر از ماست، ما تلفن را می‌شکنیم تا سیگنالی را پس از انجام تماس قطع کنیم.

«مثل آن فیلم‌های قدیمی جنگ جهانی دوم است که مقاومت فرانسه زیر نور شمع در یک بار کوچک در جایی مانند شمال برلین ملاقات می‌کردند و نام این ژنرال‌های آلمانی را روی کاغذ می‌نوشتند و سپس آنها را می‌نوشتند. او توضیح داد که یک سیگار روشن می کنم و آتش می زنم.

چیزی که در مورد این نمایش بسیار عالی است این است که هرگز خود را خیلی جدی نمی گیرد، خواه اینگونه خانم D را به تصویر بکشد یا تمام وظایف ظالمانه ای را که هوش مصنوعی به سیمون و وایلی محول می کند.

مک دورمن گفت: «وقتی فیلمنامه را گرفتم، مشخص بود که این فیلم مانند پنج ژانر مختلف در یک است.

عناصری از یک داستان ماجراجویی، علمی تخیلی، بدیهی است با یک الگوریتم، کمی رام کام، قطعا کمدی و همچنین درام وجود داشت. فکر کنم اینو به دیمون گفتم [Lindelof] – و منظورم از این به بهترین شکل است – مانند بازی Mad Libs است که به تازگی از کنترل خارج شده است. بنابراین بله، چیزی که منحصر به فرد و اصلی است و از انجام چنین نوسانات بزرگی نمی ترسد، واضح است که هیجان انگیز است و به ندرت به آن برخورد می شود.

دیامانتوپولوس در نقش جی کیو (چپ) و مک دورمن در نقش وایلی (راست). اعتبار تصویر: طاووس

این نمایش ما را در بسیاری از جاده‌های موضوع محور، از جمله مذهب، معنویت، مردانگی سمی، و برخی مسائل جدی مادری، می‌برد. با این حال، موضوع اصلی بر چگونگی حاکمیت تکنولوژی بر زندگی ما متمرکز است.

با این حال، لیندلوف و هرناندز می خواهند اضافه کنند که «خانم. دیویس» یک نمایش ضد فناوری نیست. این فقط برای تشویق بینندگان به صحبت در مورد آن است.

«خانم دیویس همیشه قصد برانگیختن بحث را داشت. اکتشاف بودن برای پرسیدن این سوال: آیا این واقعا برای ما خوب است؟ آیا این به من کمک می کند یا به من آسیب می رساند؟ هرناندز گفت: به همین دلیل است که قرار دادن سریال بر روی یک راهبه یک جفت طبیعی به نظر می‌رسد – که او نیز همان نوع کاوش‌های مربوط به ایمانش را پشت سر می‌گذارد.

طاووس چهار قسمت اول خانم دیویس را در 20 آوریل منتشر خواهد کرد.