تاوی کنیایی برای برنده شدن مایکروسافت Imagine Cup دچار اختلال پردازش شنوایی می شود

رقابت فناوری دانش‌آموزی مایکروسافت، جام تصور، برنده امسال را برگزیده است: تاوی، تیمی از کنیا که از ابزارهای یادگیری ماشینی برای کمک به کودکان مبتلا به اختلال پردازش شنوایی برای درک بهتر دیگران استفاده می‌کند.

APD یک وضعیت شنوایی است که در آن فردی صدا را به خوبی می شنود اما مغزش در پردازش آن مشکل دارد. این می تواند منجر به تاخیر در یادگیری و درک گفتار و همچنین ناراحتی های روزمره شود زیرا ارتباط مستلزم کار و تمرکز بیشتر است.

جان اونسونگو مابیا، مونا نعمان سعید، سینتیچه موسوو سیشمبی و زکریا حسین حسن تاوی را تشکیل دادند زیرا همگی می‌خواستند چیزی در فناوری آموزشی بسازند و تصمیم گرفتند که APD را انتخاب کنند زیرا یکی از اعضا خواهر یا برادری با آن دارد.

معمولاً سمعک همان چیزی است که تجویز می شود، زیرا می تواند به جداسازی و تأکید بر صداها کمک کند. اما تهیه و نگهداری سمعک بسته به محل زندگی شما ممکن است دشوار باشد و حتی ممکن است راه حل مناسبی نباشد. با دانستن اینکه چه چیزی در پردازش و زیرنویس صدا در زمان واقعی امکان پذیر است، تیم تصمیم گرفت یک ابزار متمرکز بر APD بسازد که با یک گوشی هوشمند و هدفون معمولی کار می کند.

تاوی یک نام سواحیلی است و در انگلیسی به معنای جوانه زدن برگ است. بچه‌ها نسل جوانه‌زن هستند و ما می‌خواستیم کاری برای آنها انجام دهیم تا آنها را ارتقا دهند و به حداکثر توانایی خود برسند.»

برنامه Team Tawi سرکوب نویز را انجام می‌دهد، بر گفتار تأکید می‌کند و آن گفتار را در زمان واقعی به متن تبدیل می‌کند و می‌تواند برای نیازهای خاص کودک و مشکلات شنوایی پیکربندی شود.

تاوی کنیایی برای برنده شدن مایکروسافت Imagine Cup دچار اختلال پردازش شنوایی می شود

سعید در توضیح پروژه خود گفت: “ما معتقدیم که Tawi که از تشخیص و تقویت گفتار در زمان واقعی استفاده می کند، می تواند یک تغییر دهنده بازی برای این کودکان باشد و به آنها امکان می دهد تا در محیط های اجتماعی و آموزشی مشارکت بیشتری داشته باشند.” “امید ما این است که تاوی در نهایت به طور گسترده در دسترس قرار گیرد و به رفع نیازهای حیاتی جامعه کمک کند.”

برنده نهایی Imagine Cup، که از بین سه فینالیست منطقه ای و چندین برنده دیگر دسته بندی شده است، 100000 دلار به خانه می برد، کمی با مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، و “دسترسی سطح 2 به مایکروسافت برای مرکز بنیانگذاران استارت آپ”، که امیدواریم آنها را پیدا کنند. مفید

تیم تاوی

دو فینالیست دیگر نیز شایسته ذکر هستند:

ابزار نظارت بر قلب از تایلند: این بچه‌ها دستگاهی را جمع‌آوری کرده‌اند که گوشی‌پزشکی را به تلفن هوشمند متصل می‌کند و از یادگیری ماشینی برای کمک به تجزیه صدای ورودی استفاده می‌کند و به افراد اجازه می‌دهد خود را برای ناهنجاری بررسی کنند.

Eupnea: یک تیم آمریکایی که از هوش مصنوعی برای گوش دادن به سرفه های بیماران سل استفاده می کند و به توصیه گزینه های درمانی کمک می کند.

می توانید سایر فینالیست ها را در این پست اخیر وبلاگ بررسی کنید. به همه کسانی که آن را ساخته اند تبریک می گویم!