توسعه دهندگان Google Play می توانند شما را تحت فشار قرار دهند تا برنامه های خود را به روز کنید

گوگل علاوه بر به‌روزرسانی‌های Play Store مبتنی بر هوش مصنوعی، امروز چندین ویژگی امنیتی و حریم خصوصی جدید را هم برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و هم برای کاربران Play Store در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O معرفی کرد. از جمله به‌روزرسانی‌های Play Integrity API، معرفی نسخه بتای جدید برنامه Play Console، تغییرات در بخش ایمنی داده در فروشگاه Play و موارد دیگر. در همین حال، کاربران Play Store، اکنون می‌توانند درخواست‌هایی برای به‌روزرسانی برنامه‌های خود دریافت کنند که می‌تواند توسط توسعه‌دهندگان حذف شود یا به‌طور خودکار زمانی که برنامه‌شان خراب می‌شود.

به عنوان مثال، یک توسعه‌دهنده می‌تواند از کاربران در نسخه‌های خاص برنامه بخواهد تا برنامه خود را به‌روزرسانی کنند، اگر بدانند مشکل خاصی با نسخه‌های بعدی حل شده است یا کاربران را به دلیل دیگری به نسخه فعلی‌تر منتقل کنند. Google خاطرنشان می‌کند که این ویژگی به هیچ کار ادغام قبلی نیاز ندارد و در چند ماه آینده با بسته‌های برنامه کاربردی عرضه خواهد شد. همانطور که گوگل اخیراً اعلام کرده است، در صورت خراب شدن برنامه در پیش زمینه و در دسترس بودن نسخه پایدارتر، به طور خودکار تحت فشار قرار می گیرند تا برنامه خود را به روز کنند.

صفحات پلی استور گوگل که اطلاعاتی را در مورد داده هایی که یک برنامه جمع آوری و به اشتراک می گذارد به کاربران ارائه می دهد نیز با به روز رسانی آتی بهبود خواهند یافت که ماه گذشته نیز با جزئیات بیشتری اعلام شد.

بخش ایمنی داده Play Store، همانطور که شناخته شده است، گزینه های حذف داده ها و سایر الزامات خط مشی را معرفی می کند. این شرکت می‌گوید که توسعه‌دهندگان می‌توانند از این قابلیت‌ها برای ایجاد اعتماد با کاربران استفاده کنند. با این حال، به مرور زمان، گوگل می‌گوید که پس از راه‌اندازی اخیر اپل برای «حذف حساب» برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها از 30 ژوئن 2023، آنها به یک قانون Play Store تبدیل خواهند شد.

توسعه دهندگان Google Play تا 7 دسامبر فرصت دارند پاسخ سؤالات جدید حذف داده ها را در فرم ایمنی داده برنامه خود ارسال کنند یا می توانند تا 31 مه 2024 درخواست تمدید کنند.

Play Integrity API که سال گذشته راه اندازی شد نیز در حال بهبود است. API به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد بررسی کنند که آیا اقدامات کاربر و درخواست‌های سرور از نسخه اصلاح‌نشده‌ای از برنامه آن‌ها که بر روی دستگاه‌های Android واقعی مجهز به سرویس‌های Google Play اجرا می‌شود، می‌آید. گوگل توضیح می‌دهد که این می‌تواند به محافظت در برابر خطر و کلاهبرداری، مانند تقلب یا دسترسی غیرمجاز، و همچنین در برابر حملات و سوء استفاده کمک کند.

اکنون گوگل می‌گوید که در حال ارائه یک گزینه ادغام بیت جدید است که احکام API را 10 برابر سریع‌تر می‌دهد و توسعه‌دهندگان می‌توانند وضعیت API را در یک داشبورد جدید در status.play.google.com نظارت کنند.

علاوه بر این، Google حفاظت از یکپارچگی خودکار را برای برنامه‌ها و بازی‌های آفلاین برای توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند بدون نیاز به ادغام API در یک سرور باطن، از حفاظت DRM استفاده کنند، گسترش می‌دهد.

برنامه کنسول Play Store نیز تغییری ایجاد کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد صفحه اصلی خود را با معیارهایی که برای ردیابی اهمیت دارند شخصی کنند. برنامه جدید که اکنون در نسخه بتای باز است، Inbox را نیز برای پیگیری پیام‌های Google Play یکپارچه کرده است. و طراحی مجدد صفحه محتوای برنامه، وظایف برجسته را واضح تر می کند.

توسعه دهندگان Google Play می توانند شما را تحت فشار قرار دهند تا برنامه های خود را به روز کنید