جعلی حمله پنتاگون خطرات تأیید پولی توییتر را نشان می دهد

به معنای واقعی کلمه هیچ کس تعجب آور نیست، ترکیب چک های آبی پرداخت شده و هوش مصنوعی مولد، انتشار اطلاعات نادرست را بسیار آسان می کند. صبح روز دوشنبه، تصویری که ظاهراً توسط هوش مصنوعی از یک انفجار در پنتاگون تولید شده بود، در سراسر اینترنت دست به دست شد، حتی اگر این رویداد واقعاً اتفاق نیفتاد.

در عرض حدود نیم ساعت، این تصویر در یک حساب کاربری تأیید شده توییتر به نام «فید بلومبرگ» ظاهر شد که به راحتی می‌توان آن را با یک حساب واقعی وابسته به بلومبرگ اشتباه گرفت، به خصوص که دارای چک آبی بود. آن حساب از آن زمان به حالت تعلیق درآمده است. شبکه خبری تحت کنترل دولت روسیه RT همچنین تصویر را با توجه به اسکرین شات هایی که کاربران قبل از پاک شدن توییت گرفته اند به اشتراک گذاشت. چندین حساب توییتر با صدها هزار دنبال کننده، مانند DeItaone، OSINTdefender و نمودار نهنگ آن را به اشتراک گذاشت حتی یک شبکه تلویزیونی هند انفجار جعلی پنتاگون را گزارش کرد. هنوز مشخص نیست که این تصویر و خبر جعلی از کجا سرچشمه گرفته است.

این دور از اولین باری است که یک تصویر جعلی با موفقیت اینترنت را فریب می دهد، اما خطرات زمانی بیشتر می شود که رویداد جعلی انفجار در یک ساختمان دولتی ایالات متحده باشد، نه اینکه پاپ کت Balenciaga به تن کند. برخی گزارش کرده‌اند که تصویر جعلی می‌تواند با حرکت ۲۵ نقطه پایه S&P 500 مرتبط باشد، اما این افت زیاد دوام نیاورد، و هیچ راهی برای اثبات اینکه کاملاً نتیجه این فریب است وجود ندارد. این حادثه این سوال را مطرح می‌کند که چگونه می‌توان از هوش مصنوعی مولد برای بازی در بازار سهام در آینده استفاده کرد – بالاخره Reddit این کار را انجام داد.

اطلاعات نادرست موضوعی به قدمت اینترنت است، اما رشد همزمان هوش مصنوعی مولد و تغییر در سیستم راستی‌آزمایی توییتر، زمینه‌های مناسبی را ایجاد می‌کند. از همان ابتدا، طرح ایلان ماسک، مالک توییتر برای حذف چک‌های آبی موجود و اجازه دادن به هر کسی برای پرداخت این نماد، به هم ریخته بود. حتی اگر بدانیم که چک‌های آبی دیگر مشروعیت را نشان نمی‌دهند، شکستن عادت بصری که تقریباً پانزده سال است که آن را پرورش داده‌اید، دشوار است: اگر حسابی به نام «فید بلومبرگ» را ببینید که چک آبی در مورد حمله به پنتاگون دارد. ، احتمالاً مستعد این هستید که فکر کنید واقعی است. از آنجایی که تشخیص تصاویر جعلی سخت‌تر و دشوارتر می‌شود، ما فقط در آینده شاهد اخبار نادرست مانند این خواهیم بود.