درصد سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری را برای ارتباط سرمایه گذاران با اعتبار خصوصی انجام می دهد

در سال 2018، نلسون چو Percent را با هدف گرد هم آوردن سرمایه گذاران، وام گیرندگان و پذیره نویسان برای مدرن کردن اعتبار خصوصی ایجاد کرد. چو با مشاهده فرصتی برای مقابله با فقدان مدیریت ریسک در بازار، بازاری را ایجاد کرد که به سرمایه گذاران – به ویژه سرمایه گذاران خرده معتبر معتبر – امکان می دهد در اعتبار خصوصی مشارکت کنند.

از همه ظاهر موفق بوده است. درصد افزایش 2.5 برابری در درآمد بالا و افزایش 3 برابری در درآمد دوره ای سالانه را در سال 2023 پیش بینی کرده است. و در حالی که تجارت هنوز سودآور نیست، چو انتظار دارد که در اواسط سال 2023 تغییر کند.

چو در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: «اولین تکرار درصد یک تجربه سرمایه‌گذار متمرکز بر ارزش ایجاد کرد. “تکامل این پلتفرم ناشی از یادگیری چیزهایی است که با راه اندازی بازار، ایجاد تیمی از متخصصان بازار بدهی عمومی و در نهایت استفاده از مفاهیم و استانداردهای بازار بدهی عمومی در بازار آن شکسته شده است.

چو رشد اخیر پرسنت را با تصمیم خود مبنی بر چرخش به نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) اعتبار می داند – تصمیمی که سرمایه گذاران به آن پاداش دادند. درصد در این هفته دور سرمایه گذاری بیش از حد 30 میلیون دلاری سری B (به اضافه یک وام 3 میلیون دلاری) را به رهبری وایت استار کپیتال با مشارکت گروه بین المللی Susquehanna، B Capital و سایرین بسته است، که بیش از دوبرابر قیمت این شرکت که اکنون به 51.5 میلیون دلار رسیده است، شده است.

چو گفت: «اعتبار خصوصی هرگز تقاضای بیشتری نداشته است. او اشتباه نمی کند. بر اساس نظرسنجی Preqin از سرمایه گذاران، بدهی های خصوصی در سال 2027 به 2.3 تریلیون دلار افزایش خواهد یافت و تقریباً دو سوم افراد مورد بررسی به دنبال افزایش تخصیص به طبقه دارایی هستند.

راه حل SaaS پرسنت منبع یابی، ساختار، پیوند، نظارت و خدمات تراکنش های اعتباری خصوصی را قدرت می دهد. در سطح بالایی، درصد به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا معاملات اعتباری خصوصی را پیدا کرده و مقایسه کنند، که هم بازدهی بالا و هم انعطاف پذیری در برابر رکود و تورم را نوید می دهد.

چو توضیح داد: “ما چهار سال اول زندگی شرکت را صرف قراردادهای خود کردیم و یاد گرفتیم که برای موفقیت در این بازار چه چیزی لازم است.” از ژانویه 2023، ما از پذیره‌نویسی فاصله گرفتیم و به یک راه‌حل نرم‌افزاری خالص تبدیل شدیم که به هر سه طرف بازار اجازه دادیم تا از سر به انتها با یکدیگر همکاری کنند و معامله کنند.»

اعتبار خصوصی، مانند سهام خصوصی، سرمایه را از سرمایه گذاران افزایش می دهد. اما طلبکاران خصوصی به جای در اختیار گرفتن مالکیت یک شرکت، پول را به شرکت‌ها وام می‌دهند و بانک‌ها را دور می‌زنند.

اعتبارات خصوصی به سرعت رشد کرده است و در پایان سال 2022 به 1.4 تریلیون دلار از دارایی های تحت مدیریت در سطح جهان رسید که از حدود 500 میلیارد دلار در سال 2015 افزایش یافته است. اما ذاتاً مخاطره آمیز است.

اکثر صندوق‌های اعتباری خصوصی در رکود طولانی‌مدت زندگی نکرده‌اند، که معمولاً باعث افزایش نکول‌ها می‌شود. و نظارت بر آنها توسط رگولاتورهای بانکی وجود ندارد.

اما چو به شرکت‌هایی مانند Apollo Global Management (افشای کامل: مالک شرکت مادر TechCrunch)، Ares Management و Blackstone اشاره می‌کند که همگی عملیات اعتباری خصوصی بزرگی را توسعه داده‌اند، به‌عنوان شواهدی که نشان می‌دهد اعتبار خصوصی شایستگی‌های خود را دارد. در مورد درصد، چو ادعا می کند که این استارت آپ ده ها مشتری وام گیرنده و بیمه گر و هزاران سرمایه گذار در سراسر خرده فروشی معتبر، دفاتر خانوادگی و صندوق های اعتباری دارد.

از نظر تاریخی، دسترسی سرمایه گذاران به اعتبار خصوصی بسیار چالش برانگیز بوده است، اما Percent یک تغییر دهنده بازی بوده است، و بازار منحصر به فرد آن، کشف سرمایه گذاری را ساده می کند و به سرمایه گذاران نهادی و معتبر امکان دسترسی به انتخاب گسترده ای از سرمایه گذاری های با بازده بالاتر، کوتاه مدت و اوراق بهادار را می دهد. چو گفت. ما در موقعیت خوش شانسی قرار داریم که ارائه‌دهنده زیرساخت هستیم و می‌توانیم در محیط‌های با نرخ بالا یا کم نرخ موفق و مقیاس‌پذیر باشیم، تا زمانی که معاملات همچنان در حال انجام هستند و با توجه به سرعت تغییر بازار، در درجه اول، تفاوت چندانی برای ما ندارد. صدور، فروش ثانویه، و تامین مالی مجدد با سرعت بیشتری نسبت به قبل اتفاق می افتد.