دولت آمریکا نیروی کار غیرقانونی فناوری اطلاعات کره شمالی را با تحریم های جدید هدف قرار می دهد

دولت آمریکا نیروی کار غیرقانونی فناوری اطلاعات کره شمالی را با تحریم های جدید هدف قرار می دهد

دولت ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی در رابطه با ارتش این کشور از کارکنان غیرقانونی فناوری اطلاعات که با تقلب برای تأمین مالی برنامه‌های تسلیحات کشتار جمعی رژیم استخدام کرده‌اند، اعلام کرد.

بر اساس اعلامیه وزارت خزانه داری ایالات متحده، کره شمالی هزاران کارمند فناوری اطلاعات “بسیار ماهر” را در سرتاسر جهان، به ویژه در چین و روسیه دارد، که “درآمدی را ایجاد می کنند که به برنامه های غیرقانونی سلاح های کشتار جمعی و موشک های بالستیک کمک می کند”. سهشنبه.

این افراد که در برخی موارد بیش از 300000 دلار در سال درآمد دارند، عمداً هویت، مکان و ملیت خود را با استفاده از هویت های سرقت شده و مدارک جعلی مبهم می کنند تا برای کار با کارفرمایان مستقر در “کشورهای ثروتمندتر” درخواست دهند. در این اطلاعیه آمده است که آنها مخفیانه در مشاغل و مشاغل مختلف از جمله در زمینه های “کسب و کار، سلامت و تناسب اندام، شبکه های اجتماعی، ورزش، سرگرمی و سبک زندگی” کار کرده اند.

بر اساس این اعلامیه، در حالی که این افراد تمایل دارند در کارهای قانونی فناوری اطلاعات غیر مرتبط با فعالیت‌های مخرب سایبری، عمدتاً در پروژه‌های ارزهای دیجیتال، شرکت کنند، آنها از صرافی‌های ارز مجازی و پلت‌فرم‌های معاملاتی برای شستشوی وجوه به‌دست‌آمده غیرقانونی به کره شمالی استفاده می‌کنند.

وزارت خزانه داری روز سه شنبه تحریم هایی را علیه چهار نهادی که «هزاران» کارمند فناوری اطلاعات کره شمالی را استخدام می کنند، اعلام کرد. یکی از آنها دانشگاه اتوماسیون پیونگ یانگ است که وزارت خزانه داری آن را یکی از “موسسات آموزش سایبری برتر” کره شمالی توصیف کرد. گفته می شود این موسسه مجرمان سایبری را آموزش می دهد که در واحدهای سایبری مرتبط با اداره کل شناسایی کار می کنند. (RGB) سازمان اطلاعات اولیه کشور

وزارت خزانه داری همچنین اداره شناسایی فنی و مرکز تحقیقاتی 110 آن را که رهبری توسعه تاکتیک ها و ابزارهای سایبری تهاجمی کره شمالی را رهبری می کنند، تحریم کرد. همچنین اعتقاد بر این است که این مرکز دارای عوامل آموزش دیده از گروه بدنام Lazarus است که با سرقت 625 میلیون دلار ارز دیجیتال از Ronin مرتبط است، زنجیره جانبی مبتنی بر اتریوم که برای بازی محبوب بازی برای کسب درآمد Axie Infinity ساخته شده است.

همچنین تحریم هایی علیه شرکت همکاری فناوری اطلاعات چینیونگ و فردی به نام کینگ سان من در رابطه با فعالیت های کارکنان فناوری اطلاعات آنها اعلام شد.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی، گفت: «اقدام امروز همچنان به برجسته کردن عملیات غیرقانونی گسترده سایبری و کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی ادامه می‌دهد که برنامه‌های تسلیحات کشتار جمعی غیرقانونی و موشک‌های بالستیک رژیم را تأمین مالی می‌کند». ایالات متحده و شرکای ما همچنان متعهد به مبارزه با فعالیت‌های تولید درآمد غیرقانونی کره شمالی و تلاش‌های مستمر برای سرقت پول از مؤسسات مالی، مبادلات ارز مجازی، شرکت‌ها و افراد خصوصی در سراسر جهان هستند.»

دولت ایالات متحده همچنین در اوایل سال گذشته هشدار داد که هکرهای مورد حمایت کره شمالی کارکنان شرکت‌های ارزهای دیجیتال را با ارسال ایمیل‌های فیشینگ بسیار هدفمند که شامل یک پیشنهاد شغلی با درآمد بالا می‌شود، هدف قرار می‌دهند تا قربانی را برای دانلود یک برنامه ارز دیجیتال تروجانی شده تروجان کنند.