ریپل استارتاپ متاکو را به قیمت 250 میلیون دلار خریداری می کند

ریپل اعلام کرده است که متاکو، یک شرکت نگهبانی ارزهای دیجیتال مستقر در سوئیس را به مبلغ 250 میلیون دلار نقد و دارایی ریپل خریداری کرده است. با این حرکت، ریپل پیشنهادات خود را گسترش خواهد داد، زیرا اکنون می تواند هر نوع دارایی توکن شده را نگهبانی، صادر و تسویه کند.

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل در بیانیه ای گفت: “متاکو یک رهبر ثابت شده در نگهداری دارایی های دیجیتال نهادی با یک نیمکت اجرایی استثنایی و سابقه مشتری واقعا بی نظیر است.” ریپل از طریق قدرت ترازنامه و موقعیت مالی ما به تقویت مزیت خود در زمینه های حیاتی برای زیرساخت ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد. ارائه متاکو برای مجموعه محصولات در حال رشد ما و گسترش ردپای جهانی ما بسیار مهم است.

ریپل شرکتی است که پشت پروتکل پرداخت ریپل قرار دارد و از XRP به عنوان ارز دیجیتال اصلی خود استفاده می کند. ریپل با شرکت های مالی سنتی کار کرده است تا بتوانند رمزارز و بلاک چین را در زیرساخت خود ادغام کنند. در حالی که ریپل و XRP از نظر فنی موجودیت های جداگانه ای هستند، ریپل همچنان دارای مقدار زیادی توکن XRP است.

در سال 2020، ریپل و تیم آن به دلیل ماهیت فروش توکن XRP با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مواجه شدند. SEC استدلال کرد که XRP یک امنیت است و باید در کمیسیون ثبت می شد. شایان ذکر است که ریپل و تعداد انگشت شماری از مدیران بیش از 1.38 میلیارد دلار از فروش توکن XRP به دست آوردند.

ریپل با اعلام امروز، فعالیت های خود را متنوع می کند. متاکو با مشتریان سازمانی کار می کند تا چندین راه حل در سطح سازمانی مانند نگهداری، هماهنگی، تجارت و غیره را به آنها ارائه دهد.

پس از معامله امروز، متاکو به عنوان یک برند مستقل و واحد تجاری به فعالیت خود ادامه خواهد داد – اما متاکو اکنون مالک جدیدی دارد. این می‌تواند نشان دهد که ریپل می‌خواهد از ترازنامه خود برای ایجاد مجموعه‌ای از شرکت‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال استفاده کند و از اختلاف SEC بازگردد.