سافت بانک با تغییر نام تجاری Opportunity Fund، 150 میلیون دلار در استارتاپ های سیاه و لاتین سرمایه گذاری خواهد کرد.

SoftBank صندوق دومی را تحت عنوان Opportunity Growth Fund راه‌اندازی کرده است تا ۱۵۰ میلیون دلار در استارت‌آپ‌های سیاه‌پوست و لاتین سرمایه‌گذاری کند.

کنگلومرای ژاپنی نیز نام این تلاش را تغییر داده و آن را “صندوق فرصت باز” می نامد و پل جاج را به عنوان رئیس خود منصوب کرده است. قاضی، که قبل از تغییر برند، در کنار شرکت‌های وابسته از Panoramic Ventures، بخشی از کمیته سرمایه‌گذاری صندوق بود، در کنار سافت بانک، مالکان صندوق فرصت‌های باز (OOF) می‌شوند.

هدف صندوق دوم فراتر رفتن از محدوده اولیه تلاش اول است که 100 میلیون دلار در 75 شرکت به رهبری افراد سیاه پوست و لاتین تبار از جمله Greenwood، Career Karma و Praxis Labs سرمایه گذاری کرد. صندوق جدید امیدوار است 150 میلیون دلار را ظرف سه سال مستقر کند. سافت بانک شریک محدود در OOF خواهد بود.

قاضی به TechCrunch گفت: “نکته کلیدی در تغییر نام این است که ما دسترسی دیگران را برای سرمایه گذاری در صندوق و افزایش مقیاس بیشتر باز می کنیم.” «فقدان بودجه برای بنیان‌گذاران سیاه‌پوست و لاتین تبار هنوز ده‌ها میلیارد از برابری فاصله دارد. این یک گام دیگر برای اطمینان از اینکه فرصت بیشتری را برای آن بنیانگذاران با استعداد به ارمغان می آوریم است.

صندوق رشد فرصت در سال 2020 توسط مارسلو کلور، مدیر وقت سافت‌بانک، در کنار قاضی، شریک مدیریت شو نیاتا و مدیر عامل TaskRabbit، Stacy Brown-Philpot راه‌اندازی شد. تا کنون هفت خروجی دیده است و روی پنج تک شاخ از جمله Cityblock Health و Brex سرمایه گذاری کرده است.

سال گذشته، این صندوق برای مدت کوتاهی به یک “صندوق همیشه سبز” تبدیل شد، به این معنی که دارای ساختار صندوق باز بود که به آن اجازه می داد بدون محدودیت سرمایه خود را مجددا سرمایه گذاری کند و در مراحل مختلف سرمایه گذاری کند.

قاضی می‌گوید OOF یک قدم جلوتر می‌رود: «Fund 2 یک وسیله نقلیه با انتهای بسته سنتی به جای یک صندوق همیشه سبز باز است. مهمترین تمایز حرکت از LP انحصاری SoftBank به باز کردن دسترسی برای سایر LPها برای سرمایه گذاری است.

بر اساس گزارش Crunchbase، بودجه جمع‌آوری‌شده توسط بنیان‌گذاران سیاه‌پوست در سال گذشته نسبت به سال 2021 کاهش یافت و تنها 1 درصد از 215.9 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های آمریکایی در سال گذشته را تشکیل می‌دهد.

قاضی امیدوار است سازمان‌هایی که در چند سال گذشته متعهد به حمایت از بنیان‌گذاران اقلیت شده‌اند، این صندوق را به عنوان فرصتی برای انجام این کار با فرصتی برای ورود به عنوان یک شریک محدود ببینند.

سافت بانک گفت که سایر صندوق های آن، مانند Vision Fund 2، به سرمایه گذاری انتخابی در سبد OOF ادامه خواهند داد. شصت و یک درصد از پرتفوی صندوق متعلق به شرکت‌های سیاه‌پوست است، در حالی که ۴۳ درصد آن‌ها متعلق به لاتین هستند (این تعداد به بیش از ۱۰۰ درصد می‌رسد، زیرا برخی از شرکت‌ها به‌عنوان آفریقایی لاتین شناخته می‌شوند.) شرکت‌هایی که زنان تأسیس کرده‌اند، از جمله غیرسیاه‌پوستان. و زنان لاتین تبار، 12 درصد از نمونه کارها را تشکیل می دهند.

OOF قصد دارد به سرمایه گذاری در مراحل مختلف ادامه دهد (حدود نیمی از صندوق 1 در شرکت های مرحله اولیه و بقیه در شرکت های مرحله رشد سرمایه گذاری شد). این خبر خوبی برای بنیانگذاران رنگین پوست است که نیاز به تامین مالی استارت آپ های مرحله رشد خود دارند.

به نظر می رسد SoftBank در مورد توانایی خود برای ارائه مطمئن است. این موسسه می‌گوید که Vision Fund 2 و Fund America لاتین نزدیک به 600 میلیون دلار در شرکت‌های پرتفوی در OOF سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این، همراه با سرمایه‌گذاری اولیه 100 میلیون دلاری صندوق 1 OOF، به این معنی است که SB 700 میلیون دلار در مشاغل سیاه‌پوست و تحت رهبری لاتین سرمایه‌گذاری کرده است (بدون احتساب سایر تلاش‌های متنوع، مانند صندوق‌های آمریکای لاتین و سرمایه‌گذاری‌های جداگانه در شرکت‌های سیاه‌پوست و شرکت‌های لاتینی. ).

قاضی گفت: «مقیاس‌سازی این واقعاً برای توانمندسازی بیشتر بنیان‌گذاران برای حل مشکلات است. با انجام این کار، آنها جهان را بهتر می کنند. آنها شرکتی می سازند که ارزشمند است و بازدهی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. در سطوح مختلف تأثیر می گذارد.»

این قطعه برای منعکس کننده عنوان قاضی به عنوان رئیس به روز شد.