سرویس Robotics برای استقرار 2000 ربات تحویل پیاده رو در Uber Eats

سرویس Robotics برای استقرار 2000 ربات تحویل پیاده رو در Uber Eats

Serve Robotics، شرکت Uber که ربات‌های تحویل خودکار پیاده‌رو را می‌سازد، همکاری خود را با Uber Eats گسترش می‌دهد. این استارت‌آپ تحت حمایت انویدیا اکنون تا 2000 ربات کوچک زیبای خود را از طریق پلتفرم Uber در چندین بازار در سراسر ایالات متحده مستقر خواهد کرد.

قرار است این همکاری تا ابتدای سال 2026 ادامه یابد.

این گسترش نه تنها هدف Serve برای تجاری سازی انبوه روباتیک برای تحویل خودکار را تأیید می کند، بلکه نشان می دهد که Uber تعهد خود را به استقلال بیشتر می کند. هفته گذشته، اوبر اعلام کرد که وسایل نقلیه خودران Waymo برای حمل و نقل و تحویل در پلتفرم Uber از اواخر سال جاری در فونیکس در دسترس خواهند بود. اوبر همچنین در حال همکاری با موشنال برای تحویل غذا در سانتا مونیکا از طریق هیوندای Ioniq 5s خودران این شرکت است.

همکاری سرویس و اوبر یک سال پیش به عنوان یک پایلوت در غرب هالیوود آغاز شد. از آن زمان، تحویل رباتیک Serve با Uber بیش از 30 درصد در ماه به ماه افزایش یافته است و اکنون بیش از 200 رستوران در غرب هالیوود، هالیوود و فیرفکس در آن شرکت دارند. به گفته علی کاشانی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سرویس، این ربات ها اکنون هفت روز در هفته از ساعت 10 صبح تا 9 شب کار می کنند.

کاشانی به TechCrunch گفت: «ما انتظار داریم که رشد سریع ما در Uber Eats ادامه یابد. ما در حال حاضر ناوگانی متشکل از 100 ربات در لس آنجلس داریم و انتظار داریم با افزایش پوشش و حجم تحویل ما در Uber، تعداد فزاینده‌ای از آنها را در Uber Eats کار کنیم.

این ناوگان همچنین با دیگر شرکای Serve مشترک است، مانند 7-Eleven، که اخیراً تحویل روباتیک پیاده رو را با Serve در لس آنجلس راه اندازی کرده است.

Serve نگفته است که کدام بازارهای بعدی برای همکاری با Uber خواهند بود، اما این شرکت به سن خوزه، دالاس و ونکوور چشم دوخته است. این استارت‌آپ اخیراً آزمایش‌هایی را در آرکانزاس با Walmart و Pizza Hut در ونکوور تکمیل کرده است.

این شرکت‌ها همچنین ارزش معامله را فاش نکردند، اما کاشانی گفت که مدل کسب‌وکار سرویس تحویل به‌عنوان سرویس است، به این معنی که سرویس پس از تکمیل هر تحویل، پول دریافت می‌کند.

Serve ربات‌های پیاده‌رو خود را به عنوان توانایی سطح 4 خودمختاری توصیف می‌کند. سطح 4 توسط انجمن مهندسین خودرو (SAE) تعیین شده است که به این معنی است که وسیله نقلیه می تواند تمام جنبه های رانندگی را در شرایط خاص بدون دخالت انسان انجام دهد. با این حال، وقتی روبات‌ها با موارد لبه‌ای مانند نوار پلیس یا ساخت‌وساز مواجه می‌شوند، می‌ایستند و از ناظران از راه دور برای مداخله می‌خواهند. کاشانی می‌گوید ربات‌ها در صورت مواجهه با موانع یا موانع می‌توانند مسیرشان را تغییر دهند.

ناظران همچنین در عبور از خیابان ها کمک می کنند، اما روبات های Serve می توانند بی توجهی راننده را پیش بینی کنند و به تنهایی از برخورد جلوگیری کنند.

کاشانی گفت: «این چیزی است که ناظران از راه دور با توجه به سرعت ظاهر شدن خودروها، در مقابل تأخیرهای ناشی از تأخیر شبکه و زمان واکنش انسان، کمک چندانی به آن نمی‌کنند».