سولانا افزونه ChatGPT را برای کمک به کاربران در تعامل با شبکه خود راه اندازی کرد

بنیاد سولانا برنامه شتاب دهنده هوش مصنوعی و برنامه کمک مالی را به 10 میلیون دلار راه اندازی کرد

سولانا افزونه ChatGPT را برای کمک به کاربران در تعامل با شبکه خود راه اندازی کرد

در حالی که بازار هوش مصنوعی همچنان در حال گرم شدن است، تعدادی از بازیگران کریپتو – بزرگ و کوچک – در حال غواصی هستند.

این تیم به طور انحصاری به TechCrunch+ گفت که بنیاد Solana، سازمان غیرانتفاعی پشت بلاک چین لایه 1 Solana، به طور رسمی هوش مصنوعی را با یک افزونه ChatGPT که توسط Solana Labs توسعه داده شده است، در شبکه خود ادغام کرده است. (آزمایشگاه های سولانا محصولات و ابزارهای تیم سازی برای بلاک چین است.)

پلاگین که بود مسخره کرد توسط Solana Labs در اواخر آوریل، در ابتدا برای کاربران نهایی با تمرکز بر کمک به آنها برای ورود به فضای وب 3 طراحی خواهد شد. بنیاد سولانا به اشتراک گذاشت که می توان از آن برای خرید و فهرست کردن NFT ها، انتقال توکن ها، بررسی تراکنش ها، تفسیر داده ها و یافتن مجموعه های NFT بر اساس قیمت کف استفاده کرد.

Tal Tchwella، رئیس محصول در Solana Labs گفت که سولانا ChatGPT را به یک گره RPC متصل می‌کند که داده‌ها را از چندین منبع در زنجیره می‌خواند و آن اطلاعات را به کاربران سؤال کننده منتشر می‌کند.

به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از هوش مصنوعی درباره مجموعه‌های NFT سؤال کنند، چه NFTهایی را می‌توانند با توکن‌های SOL که در حساب خود دارند و غیره بخرند. مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند مفید باشد… امیدواریم شاهد آزمایش‌های بیشتری توسط dApps باشیم – و این بخش هیجان‌انگیز خواهد بود.

افزونه ChatGPT در ابتدا بر NFT ها تمرکز خواهد کرد و با توجه به اینکه حجم فروش NFT Solana در 30 روز گذشته حدود 58 میلیون دلار بوده است، این زیربخش احتمالاً انتخاب خوبی است زیرا در حال حاضر به شدت توسط بلاک چین و کاربران آن استفاده می شود.

اما Tchwella به اشتراک گذاشت، اما ابتکاراتی در جبهه توسعه دهندگان نیز وجود دارد تا به سرعت بخشیدن به رشد هوش مصنوعی در اکوسیستم آن کمک کند.

Tchwella گفت: ادغام ChatGPT راه جدیدی را برای کاربران و توسعه دهندگان Solana ارائه می دهد تا سوالات خدمات هوش مصنوعی را بپرسند، در حالی که تجربه را ساده تر می کند. برخلاف خواندن یک سند 800 صفحه ای در مورد یک پروژه مبتنی بر سولانا، هوش مصنوعی این کار را برای شما انجام می دهد و سپس می تواند پاسخ سوالات مردم را به اشتراک بگذارد.

Tchwella گفت: «ما معتقدیم که فضای بلاک چین بسیار فنی است. آوردن سرویس محبوب ChatGPT به سولانا “فرصتی جدید برای مردم فراهم می کند تا با آن درگیر شوند و بفهمند واقعاً چه اتفاقی می افتد.”

علاوه بر پلاگین، این بنیاد همچنین در اوایل آوریل یک برنامه شتاب دهنده متمرکز بر هوش مصنوعی را برای دانشجویان سطح دانشگاه اعلام کرد و به طور جداگانه، برنامه کمک مالی خود را برای پروژه های متمرکز بر هوش مصنوعی در Solana گسترش داد. از 1 میلیون دلار در اواخر آوریل به 10 میلیون دلار امروز. یک سخنگوی به اشتراک گذاشته است که در کمتر از یک ماه، بیش از 50 درخواست برای کمک هزینه ارسال شده است و به چند شرکت قبلا کمک مالی اعطا شده است.

Tchwella گفت که برنامه کمک مالی برای ارائه ایده ها و تلاش برای ساخت آنها نیست، بلکه نشان دادن اثبات مفهوم آنچه در واقع در قلمرو هوش مصنوعی کار می کند و استفاده از بلاک چین را آسان تر می کند را نشان می دهد.

Tchwella گفت: «ما تازه در آغاز یکپارچه سازی هوش مصنوعی هستیم. “این مراحل اولیه همه اینها است.”