فورد 1.3 میلیارد دلار برای تبدیل کارخانه کانادا به مرکز تولید خودروهای برقی هزینه می کند

فورد روز سه شنبه اعلام کرد 1.34 میلیارد دلار (1.8 میلیارد دلار کانادا) برای تبدیل تاسیسات 70 ساله Oakville خود در کانادا به کارخانه مونتاژ نسل بعدی خودروهای الکتریکی خود هزینه خواهد کرد.

این پردیس که برای اولین بار در سال 1953 افتتاح شد، به مجتمع وسایل نقلیه الکتریکی Oakville تغییر نام خواهد داد. این شرکت روز سه‌شنبه گفت که نوسازی سایت 487 هکتاری را در سه ماهه دوم سال 2024 آغاز خواهد کرد. این ارتقا شامل اضافه کردن یک کارخانه باتری 407,000 فوت مربعی است که از سلول‌ها و آرایه‌هایی از BlueOval SK Battery Park در کنتاکی استفاده می‌کند. کارگران قطعات را در بسته های باتری مونتاژ می کنند و سپس آنها را در خودروهای برقی تولید شده در کارخانه نصب می کنند.

جیم فارلی، مدیرعامل این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «من برای دیدن نسل جدید خودروهای الکتریکی و کاملاً دیجیتالی باورنکردنی که در Oakville تولید می‌شوند، بسیار هیجان‌زده هستم.

فورد، همراه با رقبای خود، با تغییر از خودروهای موتور احتراق داخلی به خودروهای برقی، در تلاش برای ارتقای امکانات موجود و ساختن امکانات جدید هستند. آب کم عمق

فورد همچنین اعلام کرده است که قصد دارد کارخانه مونتاژ خود را در شهر کلن آلمان مدرن‌سازی کند و یک مجتمع 5.6 میلیارد دلاری در تنسی موسوم به “BlueOval” بسازد که مرکز خودروهای الکتریکی آینده آن خواهد بود.

فورد در ماه مارس اعلام کرد که مجموعه BlueOval City آن در خارج از ممفیس، تنسی دارای کارخانه کامیون سازی است که قادر به تولید 500000 وسیله نقلیه الکتریکی در سال است. اولین وسیله نقلیه ای که از خط خارج می شود یک کامیون الکتریکی نسل بعدی با کد پروژه T3 در سال 2025 خواهد بود.

ساخت و ساز در BlueOval City پاییز گذشته آغاز شد. یک سایت خواهر 5.8 میلیارد دلاری در کنتاکی، به نام BlueOvalSK Battery Park، یک جفت کارخانه باتری را در خود جای خواهد داد.

این شرکت همچنین در سال 2023 اعلام کرد که قصد دارد 3.5 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه ای در میشیگان سرمایه گذاری کند که باتری های ارزان تر لیتیوم آهن فسفات را برای مجموعه رو به رشد خودروهای الکتریکی خود بسازد.

این کارخانه کبالت نیکل منگنز (NMC) را نخواهد ساخت، فناوری که در خودروهای برقی فعلی آن وجود دارد. فورد گفت که با شرکت چینی Contemporary Amperex Technology Co. معروف به CATL کار می کند. بر اساس این قرارداد، شرکت تابعه فورد که کاملاً متعلق به فورد است، سلول‌های باتری را با استفاده از دانش سلول باتری LFP و خدمات ارائه شده توسط CATL تولید خواهد کرد.