فیگور 70 میلیون دلار برای ساخت ربات‌های انسان‌نما جمع‌آوری می‌کند

در بازدید اخیر از خلیج جنوبی، مدتی را در دفاتر Figure’s Sunnyvale گذراندم. این شرکت در حال حاضر در آن مرحله نیمه ناخوشایند است که در آن آماده است در مورد آنچه که روی آن کار می کند صحبت کند – اما فقط تا حدی. این بدان معناست که چیزهایی مانند روند و برنامه های آن روی میز است، در حالی که در واقع نشان می دهد ربات آن نیست.

زمانی که شرکت در ماه مارس از مخفی کاری خارج شد، رندرهایی دریافت کردیم، اما فراتر از آن، ربات Figure 01 فراتر از دیوارهای دفتر خود حرکت نکرده است. با دیدن یک مدل پیش از کار، می توانم جاه طلبی کل پروژه را تأیید کنم، اما همانطور که هفته گذشته در مقاله طولانی خود نوشتم، شایستگی کار مانند این باید در هر مرحله ارزیابی شود.

با این حال، این شرکت با TechCrunch تأیید کرد که ربات مونتاژ شده آن (نیمه پایین + نیمه بالایی) اولین قدم خود را قبل از یک سالگی خود برداشته است. وی خاطرنشان می کند: “ما معتقدیم که این سریع ترین جدول زمانی در صنعت تا به امروز است.”

امروز صبح، شرکت رای اعتماد قابل توجهی را در قالب یک سری A 70 میلیون دلاری اعلام کرد. دور توسط Parkway Venture Capital رهبری می شود و Aliya Capital، Bold Ventures، Tamarack Global، FJ Labs و Till Reuter، مدیر عامل بازوی صنعتی در آن حضور دارند. سازنده، Kuka Robotics. این به دنبال سرمایه 100 میلیون دلاری موسس و مدیر عامل برت ادکاک است تا همه چیز را راه اندازی کند.

Jesse Coors-Blankenship از Parkway Venture Capital در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما بر سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی متمرکز شده‌ایم که در فناوری هوش مصنوعی پیشگام هستند و معتقدیم که ربات‌های انسان‌نمای خودمختار این پتانسیل را دارند که اقتصاد نیروی کار را متحول کنند». ما تحت تاثیر پیشرفت سریعی هستیم که برت و تیم متخصصان صنعت در Figure در سال گذشته به دست آورده‌اند و از اینکه شریک مالی برای ارائه منابع برای تسریع تجاری‌سازی شکل 01 هستیم، هیجان‌زده هستیم.

اینها در واقع دورهای بزرگی هستند. یک لحظه قبل از همه گیری بود که دورهای اولیه در حال افزایش بودند، اما عوامل اقتصادی بسیاری از آنها را به زمین بازگردانده است. اما روبات ها گران هستند. منظورم این است که سخت افزار به طور کلی گران است، اما روبات ها در سطح بعدی هستند. این به ویژه در مورد (1) یک عامل شکل نسبتاً اثبات نشده و (2) مفهوم سیستم های “هدف عمومی” صادق است.

دلیلی وجود دارد که درباره انسان نماهای هدفمند مطالعه نمی کنید: راه های بسیار کارآمدتری برای ساخت ربات هایی وجود دارد که کارها را به خوبی انجام می دهند. وقتی سیستمی را می خواهید که بتواند کارهایی را که یک انسان می تواند انجام دهد، شروع به کاوش در چیزی مانند یک ربات انسان نمای دوپا می کنید.

فیگور هنوز کاملاً جوان است و اولین تولد خود را در 20 می جشن گرفت، اما به شدت استعدادهایی را از مکان‌هایی مانند Boston Dynamics، Tesla، Apple و خودروسازان استخدام کرده است. با این حال، علیرغم تکرارهای سریع، ما تا کنون در مسیر جدول زمانی این شرکت ندیده ایم.