قوانین جدید بدهی های خطرپذیر در حال حاضر نوشته شده است

قوانین جدید بدهی های خطرپذیر در حال حاضر نوشته شده است

فروپاشی سیلیکون ولی بانک (SVB) پایان بدهی خطرپذیر نبود، اما احتمالاً پایان شرکت‌هایی بود که بدهی خطرپذیر را با همان سهولتی که بسیاری به آن عادت داشتند، افزایش می‌دادند.

TechCrunch+ اخیراً با پنج VC مختلف در مورد وضعیت بدهی‌های خطرپذیر پس از SVB و سپس سقوط First Republic Bank صحبت کرد و همه آنها گفتند که فکر نمی‌کنند ورشکستگی‌های اخیر بانک نشانه پایان بدهی خطرپذیر باشد. در عوض، آنها انتظار دارند روند افزایش این نوع بدهی بسیار متفاوت به نظر برسد.

چگونه تغییر خواهد کرد؟ در حالی که چندین سرمایه‌گذار احساس می‌کردند که بدهی‌های مخاطره‌آمیز گزینه ارزان‌تری نسبت به سهام برای بنیان‌گذاران باقی خواهد ماند، همه آنها توافق کردند که در آینده گران‌تر خواهد شد.

با این حال، تعیین اینکه چقدر گرانتر است دشوار است. سوفی باکالار، شریک Collab Fund، فکر می‌کند که روندهای کلان اقتصادی قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. بازارهای سرمایه مطمئناً در حال تغییر هستند، بنابراین بنیانگذاران باید انتظار داشته باشند که این شکل از سرمایه با افزایش روندهای اقتصادی و تغییر شدید پویایی عرضه و تقاضا در بازار، قیمت آن افزایش یابد. ما به بنیانگذاران می گوییم که باید برای احتمال افزایش هزینه سرمایه در حال حاضر و در آینده قابل پیش بینی آماده باشند.

علی حامد، یک شریک عمومی در Crossbeam، قبلاً شاهد افزایش قیمت‌ها بوده است و با ادامه این روند، او انتظار دارد وام‌دهندگان به طور فزاینده‌ای به دنبال اقتصاد قوی زیربنایی واحد باشند. او گفت: «پیش‌بینی ما این است که وام‌دهندگان بدهی خطرپذیر کمتر به «وام به ارزش» یک کسب‌وکار تکیه می‌کنند و در عوض روی کارایی سرمایه، توانایی سودآور شدن و غیره تمرکز خواهند کرد.