ماده 7 میلیون دلار سری A جمع آوری می کند تا یک برنامه خواندن بهتر ایجاد کند – TechCrunch

استارتاپی به نام Matter که قصد دارد یک برنامه خواندن بهتر برای اینترنت امروز ایجاد کند ، در حال آزمایش آزمایشی بتا است و بسته شدن سری A 7 میلیون دلاری خود به سرپرستی GV (قبلاً Google Ventures.) را اعلام می کند. این برنامه وارد فضایی می شود که فناوری های ذخیره مقالات برای خواندن بعداً ، مانند Instapaper و Pocket ، نسبت به نحوه استفاده مردم از مطالعه آنلاین از طریق خبرنامه ها ، توصیه های شخصی شده در برنامه های دیگر ، یا از طریق پیشنهادات همسالان در سیستم عامل های اجتماعی ، به عنوان مثال ، عقب افتاده است. و مردم فقط نمی خواهند از مطالب خواندن به عنوان متن استفاده کنند – آنها می خواهند به مقالات به صورت صوتی گوش دهند ، نکات کلیدی را برجسته کرده و با خوانندگان دیگر بحث کنند.

سرخوردگی از مجموعه برنامه های فعلی خواندن ، بن اسپرینگ واتر و رابرت مکنزی ، بنیانگذاران ماده را که در هنگام کار در Nextdoor با یکدیگر ملاقات کردند ، به چالش کشید و ابزار جدیدی را برای مطالعه آنلاین طراحی کرد.

“همه این نکات دردناک و اصطکاک در مورد خواندن آنلاین وجود داشت و اکوسیستم رسانه در حال تغییر بود – شما ظهور خبرنامه ها دارید ، ظهور خالقان فردی ، رسانه های جایگزین – و همچنین این همه پتانسیل در زمینه آنچه می توانید وجود دارد انجام به کتابخوانی این هنوز فقط کلمات روی صفحه است ، اما کارهای بیشتری می توانید انجام دهید و روی آن همپوشانی داشته باشید ، ”Springwater توضیح می دهد. او می گوید: “برای ما بیشتر و بیشتر آشکار شد که فرصتی برای ایجاد یک محصول خواندن بهتر وجود دارد.”

بنیانگذاران توسعه ماده را در اوایل سال 2020 ، پس از بالا بردن دور یک فرشته آغاز کردند و بعداً در دسته تابستانی 2020 شتاب دهنده Y Combinator شرکت کردند.

در ابتدا ، یکی از اهداف بزرگتر این بود که به مردم کمک کند تصمیمات بهتری در مورد آنچه بخوانند بگیرند.

امروزه مکانهای زیادی وجود دارد که افراد مطالب جدیدی را کشف می کنند ، از عناوین خبری گرفته تا توییتر و سایر برنامه های اجتماعی گرفته تا خبرنامه هایی که به صندوق ورودی می آیند و موارد دیگر. اما هیچ برنامه ای وجود ندارد که برای ایجاد آنچه که ماده از آن به عنوان نمودار “توصیه” یاد می کند ، کار کند ، جایی که بهترین مواد فیلتر شده ، تنظیم شده و در معرض دید قرار گیرد.

این همان چیزی است که ماده قصد دارد انجام دهد. در صفحه اصلی برنامه ، محتوای توصیه شده ای را که از مجموعه مقالات توصیه شده توسط گروهی از “اندیشمندان عمومی” در توییتر تهیه شده است که اغلب اخبار و پیوندهای جالبی را به اشتراک می گذارند ، کشف خواهید کرد. از طریق توییت های خود ، تیم ماده توصیه های خود را بیشتر انتخاب می کند تا بهترین مقاله ها را برای اشتراک گذاری در برنامه با دست انتخاب کند. کاربران مهم همچنین می توانند توصیه های خود را به برنامه ارائه دهند ، که تیم سپس آن را تنظیم می کند ، همچنین زیرمجموعه ای از این پیشنهادات را به صفحه اصلی ارسال می کند.

اعتبار تصویر: ماده (صفحه اصلی ماده)

مانند سایر برنامه های “بعداً بخوانید” مانند برنامه های ارائه شده توسط Pocket یا Instapaper ، کاربران Matter می توانند افزونه Chrome را برای ایجاد لیست خواندن خود در برنامه نصب کنند ، یا می توانند مستقیماً در خود برنامه تلفن همراه توصیه کنند. لیست های خواندن کاربران به طور پیش فرض خصوصی هستند ، اما می توانید مقالاتی را که از لیست می خواهید به صورت عمومی در انجمن موضوع ارسال کنید انتخاب کنید.

این ویژگی اشتراک گذاری ، ماده را کمی به یک شبکه اجتماعی تبدیل می کند ، زیرا کاربران می توانند علاوه بر برجسته سازی خصوصی ، مقالات را هنگام اشتراک گذاری برجسته کنند.

اسپرینگ واتر در مورد ویژگی برجسته سازی می گوید: “شما می توانید آن را مانند راهی سبک برای پخش آنچه خوانده اید ، تصور کنید.”

اگر شخصی شما را در ماده دنبال کند ، هنگام خواندن همان مقاله ، موارد برجسته و حاشیه نویسی های شما را روی مقاله می بیند. این شبیه چیزی است که پلت فرم انتشار دیجیتال Medium در وب سایت و برنامه خود ارائه می دهد. اما ماده این گزینه را در همه مطالب خواندنی که به اشتراک گذاشته می شود در دسترس قرار می دهد. این نکات برجسته نیز در نمایه کاربران ذخیره می شود ، بنابراین می توانید از شخصی که او را دنبال می کنید دیدن کنید و ببینید چه چیزهایی آنها توجه داشته و به اشتراک گذاشته اند.

اعتبار تصویر: ماده (صف خصوصی کاربر)

کاربران در ماده می توانند دیگران را در مدل مشابه شبکه های اجتماعی مانند توییتر دنبال کنند. این به شما امکان می دهد سهام افرادی را که به طور کلی پیشنهادات آنها را می پسندید پیگیری کنید. این ویژگی به یاد برنامه اخیر Nuzzel می افتد که توسط Twitter هنگام خرید Scroll در اوایل امسال خریداری شد. Nuzzel برای توصیه های خواندن مبتنی بر توییتر از طرفداران کمی اما اختصاصی برخوردار بود. در حالی که کاملاً بر اساس توییتر نیست ، ایده ماده برای پیروی از افراد و آنچه آنها می خوانند و به اشتراک می گذارند ، شبیه است.

یک ویژگی اظهارنظر امکان بحث در مورد مقالات مشترک را فراهم می کند ، اما اینکه تا چه حد در اینجا اقدامات زیادی را مشاهده خواهید کرد بستگی به افرادی دارد که آنها را دنبال می کنید. در طول بتا خصوصی ماده ، اعتدال مسئله ای نبوده است. اما این یکی از مواردی است که شرکت باید به آن توجه کند زیرا به مخاطبان وسیع تر می رسد.

این برنامه همچنین تعدادی از نقاط دیگر مربوط به خواندن آنلاین و محصول فعلی برنامه های خواندن را برطرف می کند.

این ابزار به شما این امکان را می دهد که خبرنامه های خود را به چند روش وارد کنید ، برای مثال – یا با تنظیم فیلترهایی برای ارسال نامه یا با استفاده از آدرس ایمیل ویژه فقط برای موضوع.

این برنامه راهی برای گوش دادن به مقالات جداگانه به صورت صوتی ارائه می دهد ، اما با صدای بسیار کمتر رباتیک نسبت به سایر برنامه های خواندن موجود است. این به شما امکان می دهد حساب های دیگر را که در آن مطالب خواندن را جمع آوری می کنید ، مانند Twitter ، Notion و Readwise همگام سازی کنید. این امکان را به شما می دهد تا درصورتی که مشترک یک سایت خبری یا خبرنامه هستید ، محتوای کامل و دارای محتوا را ذخیره کنید. و ارائه می دهد دورهای هفتگی با انتخاب کارکنان برای زمانهایی که شما بیش از حد مشغول بوده اید برای ادامه.

اعتبار تصویر: ماده (گوش دادن به صدا)

با گذشت زمان ، ماده همچنین می خواهد شخصی سازی بیشتری به سرویس خود اضافه کند ، که شامل سرمایه گذاری در فناوری معنایی در پشت زمینه برای درک موضوعات مقاله های به اشتراک گذاشته شده می شود. اما این استارتاپ در حال بررسی این است که دقیقاً چگونه این مورد را وارد کند.

“ما می خواهیم به شدت به شخصی سازی تمایل داشته باشیم زیرا باید بین محدود کردن علایق شخصی و ارائه بیشتر آنچه او از طریق سیگنال هایی که به شما داده اند و ارائه آنها اسپرینگ واتر توضیح می دهد. او می افزاید: “منافع مردم تکامل می یابد و شما هرگز نخواهید توانست به طور کامل آنها را به صفر برسانید.”

با خروج ماده از بتا خصوصی ، برنامه برای همه کسانی که می خواهند آن را از App Store بارگیری کنند باز است.

علاوه بر سرمایه گذاری GV ، به رهبری MG Siegler ، سرمایه گذاران در Matter شامل Outliers ، Shrug ، James Beşhara ، Calvin French-Owen و بسیاری از فرشتگان دیگر هستند. و از بذر 2 میلیون دلاری آن ، پاتریک کالیسون ، بنیانگذار و مدیر عامل Stripe. مدیر سابق محصول Stripe سرمایه گذار Lachy Groom شد. کوین و جولیا هارتز از بنیانگذاران Eventbrite سرمایه گذاری کردند.

همچنین از بودجه سری A خود برای سرمایه گذاری در توسعه بیشتر و مقیاس بندی ماده ، استخدام مهندسین و طراحان و ایجاد مشتریان وب و Android استفاده خواهد کرد.

“نسل اول خدمات بعد از خواندن آن شگفت انگیز بود و شاید هیچ کس بیشتر از من از آنها استفاده نکرد. اما آنها همچنین در دوره ای متفاوت ساخته شده اند. سیگلر در مورد سرمایه گذاری GV می گوید: محتوایی که ما اکنون به روش های مختلف ، در تعدادی از دستگاه های مختلف مصرف می کنیم ، نیاز به یک کشتی به روز شده دارد که از ابتدا ساخته شده است.

“علاوه بر این ، مطالب بیشتری نسبت به قبل برای خواندن وجود دارد ، و بیشتر از همیشه عالی است. اما ما به روشی م effectiveثر برای جلوه دادن آن محتوا نیاز داریم. این پیش فرض اولیه ماده بود و تماشای بن و راب که از ابتدا این برنامه را ساختند ، تا برنامه قوی امروز ساخته شده توسط یک تیم رو به رشد ، تماشایی عالی بوده است. ” “بنابراین ما از این فرصت استفاده کردیم و منابع بیشتری به آنها دادیم تا بتوانند بدون کاهش سرعت کار خود را حفظ کنند. من هیجان زده هستم که ببینم دیگران چگونه از ماده استفاده می کنند و چگونه خدمات با پیشرفت بیشتر افراد افزایش می یابد. “

برنامه iOS Matter در حال حاضر رایگان است و برنامه هایی برای درآمدزایی از طریق یک مدل اشتراک مصرف کننده در آینده وجود دارد. این برنامه از امروز در حال راه اندازی بتا عمومی است ، به این معنی که دیگر نیازی به دعوت برای امتحان کردن آن وجود نخواهد داشت.