مایکروسافت می خواهد ویندوز را به مکانی بهتر برای توسعه دهندگان تبدیل کند

در حالی که بیلد بیشتر یک رویداد توسعه‌دهنده است، مدت‌هاست که مایکروسافت به‌روزرسانی‌های مبتنی بر مصرف‌کننده ویندوز را مورد توجه قرار می‌دهد. امسال، این شرکت رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است: این شرکت بر کاری که برای بهبود تجربه توسعه دهندگان در ویندوز انجام می دهد، برجسته می کند. و ما در اینجا در مورد به روز رسانی های اصلی صحبت می کنیم – همه آنها در این هفته به کانال توسعه دهنده Windows Insider خواهند آمد.

به عنوان مثال، GitHub Copilot X به ترمینال ویندوز می‌آید و این شرکت همچنین در حال راه‌اندازی یک برنامه ویندوز منبع باز توسعه‌پذیر (Dev Home) است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت دستگاه‌های خود را راه‌اندازی کنند، به مخازن کد خود متصل شوند و ویجت‌هایی را برای ردیابی اضافه کنند. پروژه های آنها یا نظارت بر عملکرد ماشین محلی خود.

مایکروسافت همچنین در حال راه‌اندازی نوع جدیدی از حجم ذخیره‌سازی برای ویندوز 11، Dev Drive است که بر اساس همان سیستم فایل انعطاف‌پذیری است که شرکت برای Azure استفاده می‌کند و نوید بهبود عملکرد تا 30 درصد در زمان‌های ساخت را می‌دهد. اساسا، این اولین بار است که این فایل سیستم برای کاربران کلاینت ویندوز در دسترس است و به لطف همکاری با تیم Windows Defender، ابزار امنیتی مایکروسافت اکنون می تواند این درایوها را بدون مسدود کردن عملیات فایل اسکن کند.

مایکروسافت می خواهد ویندوز را به مکانی بهتر برای توسعه دهندگان تبدیل کندهمه اینها در شرایطی اتفاق می افتد که ویندوز شاهد رشد کمی در میان توسعه دهندگان (و به ویژه توسعه دهندگان پایتون) است. مایکروسافت می گوید تعداد توسعه دهندگانی که از این پلتفرم استفاده می کنند در سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است. تا حدی، این امر ناشی از ورود زیرسیستم ویندوز برای لینوکس است.

مایکل هارش، مدیر برنامه گروه تیم پلتفرم ویندوز مایکروسافت، به من گفت: «در سال گذشته، ما به جامعه گوش داده‌ایم و می‌بینیم که مجموعه بعدی از کارهایی که واقعاً از ما می‌خواهند برای بهبود تجربه انجام دهیم، چیست. «دو موضوع کلیدی واقعاً پدیدار شد. اولین مورد این بود که درد راه اندازی یک محیط در ویندوز، زحمت بسیار زیادی است. این مشکلی است که تا زمانی که ما نصب‌کننده‌های بصری داشته‌ایم وجود دارد – تا همیشه. و سپس، توانایی بهبود عملکرد دیسک، به ویژه برای مواردی مانند زمان ساخت و کار با مدیران بسته مانند Pip و NPM.

مایکروسافت برای آسان‌تر کردن راه‌اندازی دستگاه‌های خود برای توسعه‌دهندگان، اکنون آنها را قادر می‌سازد تا یک فایل پیکربندی WinGet را برای ایجاد پیکربندی‌های بدون نظارت و تکرار شونده تنظیم کنند (WinGet ابزار خط فرمان مایکروسافت برای مدیریت و پیکربندی برنامه‌های ویندوز است). این امر باعث می‌شود که توسعه‌دهندگان جدید به طور قابل‌توجهی آسان‌تر شوند و از نسخه‌های مناسب ابزارها و چارچوب‌های خود استفاده کنند. هارش آن را به عنوان افزودن ارکستراسیون به WinGet توصیف کرد.

در مورد ترمینال ویندوز، ادغام GitHub Copilot برای کاربرانی که از طریق GitHub مشترک این سرویس هستند، در دسترس خواهد بود. هم پشتیبانی درون خطی و هم تجربه چت آزمایشی را ارائه می‌کند که می‌تواند دستورات را توصیه کند، خطاها را توضیح دهد و حتی اقداماتی را در خود برنامه ترمینال انجام دهد. چند ماه پیش Warp مایکروسافت را با ادغام ChatGPT در ترمینال خود شکست داد. با این حال، با توجه به اینکه ترمینال ویندوز به طور پیش فرض نصب می شود (اخیراً جایگزین کنسول ویندوز به عنوان پیش فرض در ویندوز 11 شده است)، مایکروسافت بدیهی است که دسترسی زیادی به اینجا دارد.

اعتبار تصویر: مایکروسافت

تا حدی، Dev Home است که همه اینها را با هم جمع می کند. ایده در اینجا ساخت یک برنامه واحد است که تمام داده ها و ابزارهایی را که توسعه دهندگان برای مدیریت ویندوز 11 به عنوان ماشین توسعه خود به آن نیاز دارند، گرد هم می آورد. این بدان معنی است که آنها می توانند از آن برای راه اندازی پیکربندی های جدید WinGet و پیکربندی Dev Boxes و GitHub Codespaces آنلاین خود استفاده کنند، و همچنین Dev Drive جدید را راه اندازی کنند و ابزارها و بسته های جدید را نصب کنند، همه بدون نیاز به تغییر زمینه.

همچنین چند ویژگی جایزه خوب وجود دارد که شرکت بی سر و صدا در نسخه بعدی ویندوز 11 اضافه می کند: اکنون می توانید فایل های tar، 7-zip، GZ و RAR (از جمله موارد دیگر) را مستقیماً از Windows Explorer بدون نیاز به نصب شخص ثالث باز کنید. ابزار. همچنین اکنون می توانید زمان و تاریخ را از نوار وظیفه (مفید برای ضبط صفحه) پنهان کنید.