متا برنامه مسنجر را برای اپل واچ در 31 می از بین می برد

متا برنامه مسنجر را برای اپل واچ در 31 می از بین می برد

این شرکت در روز پنجشنبه به TechCrunch تایید کرد که متا در 31 مه برنامه مسنجر خود را برای اپل واچ می کشد. به کاربران اپل واچ که این برنامه را نصب کرده‌اند، اطلاع داده می‌شود که «پس از 31 می، مسنجر به‌عنوان برنامه Apple Watch در دسترس نخواهد بود، اما همچنان می‌توانید اعلان‌های مسنجر را روی ساعت خود دریافت کنید».

اگرچه همچنان می‌توانید اعلان‌های پیام‌های جدید را دریافت کنید، اما نمی‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید و در عوض باید از برنامه آیفون خود برای این کار استفاده کنید.

یکی از سخنگویان متا در ایمیلی به TechCrunch گفت: «افراد همچنان می‌توانند هنگام جفت شدن، اعلان‌های مسنجر را در اپل واچ خود دریافت کنند، اما از ابتدای ژوئن دیگر نمی‌توانند از طریق ساعت خود پاسخ دهند.» اما آنها می توانند به استفاده از مسنجر در آیفون، دسکتاپ و وب خود ادامه دهند، جایی که ما در تلاش هستیم تا پیام های شخصی آنها را رمزگذاری شده سرتاسر کنیم.

برنامه مسنجر برای اپل واچ راحتی زیادی را برای کاربران خود فراهم می کند، زیرا شما همچنان می توانید پیام ها را بر روی ساعت خود دریافت کنید، حتی زمانی که آیفون شما با ابزار پوشیدنی جفت نشده است. کاربران در حال حاضر به شبکه های اجتماعی مراجعه می کنند ابراز نارضایتی خود را در مورد حرکت آینده

مسنجر به لیست پلتفرم‌های دیگری می‌پیوندد که در چند سال گذشته اپل واچ خود را غروب کرده‌اند، از جمله Slack، Uber و Twitter.

مشخص نیست که چرا متا تصمیم گرفته است برنامه مسنجر خود را برای watchOS متوقف کند. جالب اینجاست که این تغییر زمانی رخ می دهد که دیگر اپلیکیشن پیام رسان متا، واتس اپ، روی یک اپلیکیشن بومی WearOS کار می کند. اوایل این هفته، واتس‌اپ نسخه بتا اپلیکیشن خود را که با پلتفرم ساعت هوشمند گوگل سازگار است، عرضه کرد. افرادی که از واتس اپ بتا برای اندروید نسخه 2.23.10.10 استفاده می کنند، می توانند ساعت هوشمند مبتنی بر سیستم عامل Wear خود را پیوند دهند. کاربران می‌توانند پیام‌های خود را در ساعت هوشمند بررسی کنند و تمام چت‌ها رمزگذاری شده‌اند. گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از تماس و شروع مکالمه زمانی در دسترس خواهد بود که این برنامه برای همه کاربران در دسترس باشد.

این حرکت همچنین در حالی انجام می شود که متا تغییراتی را در اطراف مسنجر ایجاد کرده است. چند ماه پیش، این شرکت شروع به آزمایش توانایی کاربران برای دسترسی به صندوق پیام رسان خود در برنامه فیس بوک کرد. در سال ۲۰۱۶، فیس‌بوک قابلیت‌های پیام‌رسانی را از اپلیکیشن وب موبایل خود حذف کرد تا مردم را به سمت اپلیکیشن مسنجر سوق دهد، اقدامی که خشم بسیاری از کاربران را برانگیخت. اکنون، این شرکت در حال آزمایش تغییر این تصمیم است.