متا دستور تعلیق جریان داده های فیس بوک اتحادیه اروپا را به دلیل جریمه حریم خصوصی 1.2 میلیارد یورویی صادر کرد.

بالاخره این اتفاق افتاد: متا، شرکتی که قبلاً فیس‌بوک نام داشت، با حکم تعلیق رسمی مواجه شد که به موجب آن باید صادرات اطلاعات کاربران اتحادیه اروپا به ایالات متحده را برای پردازش متوقف کند.

هیئت حفاظت از داده های اروپا (EDPB) امروز تایید کرد که متا 1.2 میلیارد یورو (نزدیک به 1.3 میلیارد دلار) جریمه شده است – که به نظر می رسد مبلغی بی سابقه برای جریمه تحت مقررات عمومی حفاظت از داده های بلوک (GDPR) باشد. (رکورد قبلی به آمازون می رسد که در سال 2021 به دلیل سوء استفاده از داده های مشتریان برای هدف قرار دادن تبلیغات به قیمت 887 میلیون دلار گزیده شد.)

تحریم متا برای نقض شرایط تعیین شده در مقررات اتحادیه اروپا است که بر انتقال داده های شخصی به کشورهای به اصطلاح ثالث (در این مورد ایالات متحده آمریکا) بدون اطمینان از حمایت کافی از اطلاعات افراد حاکم است.

قضات اروپایی قبلاً برنامه های نظارتی ایالات متحده را در تضاد با حقوق حریم خصوصی اتحادیه اروپا تشخیص داده بودند.

در یک بیانیه مطبوعاتی با اعلام تصمیم امروز، آندره آ یلینک، رئیس EDPB، گفت:

EDPB دریافت که نقض Meta IE بسیار جدی است زیرا مربوط به انتقال‌هایی است که سیستماتیک، تکراری و مستمر هستند. فیس بوک میلیون ها کاربر در اروپا دارد، بنابراین حجم داده های شخصی منتقل شده بسیار زیاد است. جریمه بی سابقه سیگنالی قوی به سازمان ها است مبنی بر اینکه تخلفات جدی عواقب گسترده ای دارد.

برای اظهار نظر در مورد حکم تعلیق با متا تماس گرفته شده است. در ماه آوریل، غول فناوری تبلیغاتی به سرمایه گذاران هشدار داد که در صورت اجرای تعلیق جریان داده های اتحادیه اروپا، حدود 10 درصد از درآمد جهانی تبلیغات در معرض خطر قرار می گیرد.

متیو پولارد، سخنگوی متا، در پاسخ به این سوال که پیش از تصمیم گیری چه آمادگی هایی برای تعلیق احتمالی دارد، از ارائه “راهنمای اضافی” خودداری کرد. در عوض، او به بیانیه قبلی اشاره کرد که در آن شرکت ادعا کرد این پرونده مربوط به “تضاد تاریخی قوانین اتحادیه اروپا و ایالات متحده” است که پیشنهاد می کند توسط قانونگذاران اتحادیه اروپا و ایالات متحده که در حال کار بر روی داده های جدید ترانس آتلانتیک هستند در حال حل و فصل است. ترتیب انتقال

با این حال، چارچوب داده‌های فراآتلانتیکی راه‌اندازی مجدد شده که پولارد به آن اشاره می‌کند هنوز به تصویب نرسیده است.

همچنین شایان ذکر است که در حالی که حکم تعلیق و جریمه امروز محدود به فیس بوک است، متا تنها شرکتی است که تحت تأثیر عدم قطعیت حقوقی مداوم مربوط به انتقال داده های اتحادیه اروپا-ایالات متحده قرار گرفته است.

این داستان در حال توسعه است – به‌روزرسانی برای به‌روزرسانی‌ها…