مردم از یک موسس مشترک چه می خواهند؟ YC پاسخ هایی دارد – TechCrunch

اگر به استنفورد رفتم و با برخی از استارتاپ های تحت حمایت YC کار کردم ، به احتمال زیاد پیدا کردن یک یا دو بنیانگذار ، تأمین مالی میلیون ها نفر و ایجاد یک شرکت میلیاردی نسبتاً آسان خواهد بود.

با این حال ، به عنوان فردی که در لاگوس نیجریه بزرگ شده و در دانشگاه نیجریه تحصیل کرده است ، این شانس بسیار کم است ، و پیدا کردن همان منابع برای ایجاد یک شرکت موفق دشوار خواهد بود.

هنگامی که Y Combinator Startup School را به عنوان یک برنامه حضوری برای بنیان گذاران اولیه راه اندازی شرکت شروع کرد ، به اولین مجموعه موسسان ممتاز رسید. اما پس از آن تصمیم گرفته شد که با استفاده از برنامه آنلاین ، زمینه بازی را تا حدودی مساوی کنید تا بنیانگذاران سایر نقاط جهان بتوانند در آن شرکت کنند.

این برنامه رایگان ، که برنامه درسی مشابه محتوای اصلی YC را که در طول دوره راه اندازی دوسالانه آن استفاده می شود ، ارائه می دهد ، بیش از 300،000 شرکت کننده را جمع آوری کرد.

مدرسه استارتاپ هر دوشنبه یک جلسه پرسش و پاسخ دارد که اعضای جدید برنامه برای اولین بار به آن می پیوندند. پس از جلسات متعدد ، مسئولان برنامه متوجه شدند که باید مشکل دیگری را حل کنند.

“رایج ترین س weالی که ما دریافت می کنیم این است که یکی از بنیانگذاران را از کجا پیدا کنم؟ چگونه می توانم موسس مناسب را پیدا کنم؟ چگونه یک بنیانگذار فناوری پیدا کنیم؟ بنابراین برای ما کاملاً واضح بود که این یک مشکل بزرگ برای مردم است. ”کاترین لی ، مهندس محصول در Y Combinator ، در مصاحبه ای گفت. “من فکر می کنم چیزی در حدود 20 of از بنیانگذاران فعال ما به طور فعال به دنبال یک بنیانگذار هستند و این در 300000 موسس ما است.”

بنابراین ، تیم در ماه ژانویه امسال آزمایش یک پلت فرم منطبق با برخی از کاربران اولیه را آغاز کرد و در ماه جولای به کار خود ادامه داد.

هنگامی که بنیانگذاران مشتاق به پلت فرم می آیند ، خود و نوع بنیانگذار مورد نیاز خود را توصیف می کنند. سپس این پلتفرم مجموعه ای از نامزدها را ارائه می دهد که ممکن است مناسب برای بنیانگذار مشتاق باشد. اگر الزامات آنها با هم تداخل داشته باشد و علاقه متقابل در دو طرف وجود داشته باشد ، ارتباط برقرار می شود.

پلت فرم تطبیق بنیانگذار YC

مدرسه راه اندازی YC

به عنوان مثال ، اگر یک بنیانگذار مشتاق با سابقه مهندسی به دنبال یک موسس فروش/بازاریابی باشد ، شخص دیگر باید یکی از بنیانگذاران فروش و بازاریابی باشد که به یک موسس مهندسی علاقه مند است.

در سه ماه و نیم پلتفرم تطبیق بنیانگذاران YC فعال بوده است ، بیش از 16000 نمایه بنیانگذار ایجاد شده است. این بنیانگذاران 130،000 دعوت نامه منطبق ارسال کرده اند. با 25 درصد نرخ پذیرش ، این پلتفرم 33000 مسابقه انجام داده است.

اگرچه هنوز برای تعیین نتایج بلند مدت این پلتفرم زود است ، TechCrunch با لی و کت ماآالاک ، سرپرست مرکز تحقیقات YC صحبت کرد تا در مورد چند روند کوتاه مدت صحبت کند-برخی شگفت انگیز و برخی دیگر نه.

محل

این پلتفرم از 146 کشور پروفایل دریافت کرد – 40 درصد از ایالات متحده و 60 درصد از 145 کشور.

بیماری همه گیر و فرهنگ جدید کار از خانه اساساً نحوه فکر بنیانگذاران در مورد مکان هنگام انتخاب بنیانگذار را تغییر داده است. مطمئناً این یک ویژگی تصادفی است-طبق گزارش ، 50 of از بنیانگذاران برای محل اقامت بنیانگذار آنها اهمیتی نمی دهند.

لی گفت: “هنگامی که ما شروع به ایجاد این پلت فرم کردیم ، فرض کردیم که برای کسی بسیار مهم است که یکی از بنیانگذاران خود را در نزدیکی خود پیدا کند تا بتواند شخصاً ملاقات کند.” اما معلوم می شود مردم دیگر به این موضوع اهمیت نمی دهند. “

تجزیه بیشتر محل استقرار بنیانگذاران شباهتی بین یک گروه معمولی YC و کشورهایی که در برنامه تطبیق نشان داده شده است را نشان می دهد.

به عنوان مثال ، بزرگترین نماینده خارج از ایالات متحده (چه در این پلت فرم منطبق و چه در جدیدترین دسته YC) هند است. کشور آسیای جنوبی 14 درصد پروفایل ها را به خود اختصاص داده و پس از آن انگلیس ، کانادا و نیجریه قرار دارند.

از سوی دیگر ، تجزیه قاره ای به این شکل است: آمریکای شمالی ، 46 درصد ؛ آسیا ، 23؛ ؛ اروپا ، 21؛ ؛ آفریقا ، 6؛ ؛ آمریکای جنوبی ، 3؛ ؛ و استرالیا ، 2.

اما مسابقات انجام شده در این پلت فرم داستان متفاوتی را بیان می کند زیرا بنیانگذاران در نزدیکی خود شریکی پیدا کرده اند. از مسابقات تطبیقی ​​که تا کنون انجام شده است ، 55 درصد م foundسسین مستقر در یک کشور هستند ، 69 درصد بین بنیانگذاران در یک قاره هستند ، در حالی که 61 درصد مسابقات از بنیانگذاران در سه منطقه زمانی یکدیگر واقع شده اند.

علایق و مهارت های مشترک

اگر بنیانگذاران به مکان شرکای تجاری خود اهمیت چندانی نمی دهند ، پس بیشتر به چه چیزی اهمیت می دهند؟ بر اساس این گزارش ، 79 of از نمایه ها می خواهند موسس آنها به مدت چند هفته به مدت چند ساعت به پروژه اختصاص دهند ، در حالی که 74 prefer ترجیح می دهند با بنیانگذار خود منافع مشترکی داشته باشند.

منافع مشترک ، در این مورد ، مترادف با صنایع یا بخشهایی است که عموماً در دنیای استارتاپ شناخته می شوند ، از بلاک چین و تجارت الکترونیکی گرفته تا فناوری فین تک و سخت افزار.

پلت فرم تطبیق بنیانگذار YC

پلت فرم تطبیق بنیانگذار YC

پروفایل ها مجاز به انتخاب علایق متعدد در بستر منطبق هستند و بیشترین انتخاب شده تقریباً با دسته های یک دسته معمولی YC یکسان است: 36٪ از بنیانگذاران B2B/شرکت را انتخاب کردند. 34 درصد مصرف کننده را انتخاب کردند. 34٪ هوش مصنوعی را انتخاب کردند. 32 indicated علاقمند به دسته بازار بودند. در حالی که 29 درصد fintech و تجارت الکترونیکی را انتخاب کردند.

برای ایجاد هر یک از این بخش ها ، بنیانگذاران به مهارت نیاز دارند و در بستر تطبیق ، پنج مهارت در نظر گرفته می شود – محصول ، طراحی ، مهندسی ، فروش و بازاریابی و عملیات.

جای تعجب نیست که کدام مهارت بیشترین تقاضا را دارد: مهندسی. بر اساس این گزارش ، 63 درصد از بنیانگذاران این پلتفرم خواهان یک بنیانگذار مهندسی هستند. حتی بنیانگذاران مهندسی خواهان بنیانگذاران مهندسی هستند: در این گزارش آمده است که 44 درصد از بنیانگذاران مهندسی از بنیانگذاران مهندس ترجیح می دهند.

برای مهارت های دیگر ، 42 of از بنیانگذاران شخص محصول می خواهند. 39٪ یک بنیانگذار طراحی را ترجیح می دهند. اگر 37 درصد از بنیانگذاران فروش و بازاریابی را پیدا کنند ، وضعیت بهتری دارند. در حالی که 28 درصد خواهان یک بنیانگذار ماهر در عملیات هستند.

کارهای بیشتری باید برای بنیانگذاران کم نماینده انجام شود

یک اجماع گسترده در دنیای استارتاپ ها این است که بهترین کار این است که وقتی به دنبال یکی از بنیانگذاران خود هستید ، با شخصی که مدتی او را می شناسید ، شاید یک دوست یا همکار ، کار کنید.

در مقاله ای از هاروارد بیزینس ریویو در سال 2011 آمده است: “یک رابطه طولانی مدت می تواند به شما کمک کند تا منحنی یادگیری همکاری نزدیک را که بعضاً سالها طول می کشد ، توسعه دهید.”

در ظاهر ، به نظر می رسد که پلت فرم تطبیق بنیانگذار YC به این توصیه توجه نمی کند. یکی از کاربران توییتر آن را “دوستیابی بنیانگذار” نامید و گفت که استادان YC در مدرسه استارتاپ از این ایده اخم کرده اند.

اما لی توضیح می دهد که پلت فرم منطبق دارای مدل کاملاً متفاوتی با سایر پلتفرم های دوستیابی بنیانگذار است.

وی گفت: “من فکر می کنم توصیه های معمولی که باید با موسس خود از مدت ها قبل ملاقات کرده اید ، کمتر به مدت زمان بیشتر مربوط می شود و بیشتر به این دلیل است که شما واقعاً از کار با آنها راحت هستید و سبک کار آنها را درک می کنید.” گفت.

او می افزاید که YC توصیه می کند که وقتی دو نمایه با هم مطابقت دارند ، آنها نباید فوراً بنیانگذار برنامه شوند. در عوض ، YC فرصتی را برای آنها فراهم می کند تا با طرح پروژه آزمایشی که هفته ها یا حتی ماه ها با هم کار می کنند ، شخصیت و سازگاری یکدیگر را دریابند.

در پروژه ، محدوده ها و انتظارات مشخصی تعیین شده است تا نمایه های منطبق بتوانند سبک کار و سازگاری یکدیگر را تشخیص دهند.

اگرچه هنوز برای گفتن آن زود است ، اما به نظر می رسد که این مدل کار می کند. از هزاران شرکت تأسیس شده روی این پلتفرم ، 50 نفر از آنها به دسته Y Combinator Summer مراجعه کردند – و سه نفر وارد شدند.

یکی از استارتاپ ها Sequin است ، یک فین تک است که برای زنان کارت اعتباری برای ایجاد اعتبار ایجاد می کند. بنیانگذاران ، وریندا گوپتا و مارک توماس ، برخی از آزمایش کنندگان اولیه پلت فرم مطابقت بودند.

مدیرعامل گوپتا یکی از 13 درصد پروفایل هایی است که به عنوان یک زن شناخته می شود. این درصد نشان دهنده عدم حضور جهانی بنیانگذاران زن است ، اما Mañalac معتقد است که بستر مطابقت YC به رفع این فاصله کمک می کند.

“چگونه می توان یکی از بنیانگذاران را پیدا کرد ، یکی از رایج ترین س questionsالاتی است که ما به خصوص از زنانی که م foundسس انفرادی هستند دریافت می کنیم. و بنابراین ، ما امیدواریم که این یکی از راه هایی باشد که ما می توانیم به افزایش خط لوله زنان که می توانند شرکت ایجاد کنند و بودجه دریافت کنند ، کمک کنیم. “

او همچنین امیدوار است که بنیانگذاران مشتاق کمتر در بازارهای بین المللی با این پلتفرم آشنا شوند. به این ترتیب ، آنها “می توانند با افراد بیشتری که به ساخت و ساز علاقه دارند آشنا شوید و امیدوارم روزی با آنها شرکتی راه اندازی کنید. “

فارغ التحصیلان YC نیز از پلت فرم ارزش می بینند. لی نمونه ای را بازگو کرد که یکی از بنیانگذاران زن امسال از زمستان امسال از طریق پلتفرم منطبق یکی از بنیانگذاران فنی را دریافت کرد-با این وجود ، بیش از 150 فارغ التحصیل از این پلتفرم برای یافتن بنیانگذاران جدیدی استفاده می کنند که با آنها می توانند یک شرکت جدید راه اندازی کنند.