منابع: IBM برای تقویت فناوری خود در مدیریت داده های ابری، Polar Security را به قیمت 60 میلیون دلار خریداری می کند.

استارت‌آپ‌های سایبری همچنان توسط بازیگران بزرگ‌تر فناوری جذب می‌شوند که به دنبال استفاده از فناوری‌های جدیدتر و بهتر برای رسیدگی به مجموعه‌ای از آسیب‌پذیری‌های امنیتی در حال رشد در بین خود و مشتریانشان هستند. در جدیدترین توسعه، TechCrunch دریافته است که IBM Polar Security را خریداری کرده است، استارت‌آپی که در اسرائیل تأسیس شده و پلتفرمی را برای آنچه Polar به عنوان «مدیریت وضعیت امنیت داده» توصیف می‌کند، ایجاد کرده است – یعنی فناوری برای ممیزی و ردیابی نحوه و مکان داده‌های ابری. در شبکه یک شرکت جریان دارد و قابل دسترسی است.

یک منبع آگاه از این معامله به TechCrunch تایید کرد که IBM حدود 60 میلیون دلار برای این استارت آپ می پردازد و این قرارداد را به طور رسمی این هفته، احتمالاً امروز، اعلام خواهد کرد. (به نظر می رسد قیمت توسط سایت خبری اسرائیلی زبان tech12 نیز گزارش شده است.) ما با نمایندگان هر دو شرکت تماس گرفته ایم تا ببینیم آیا می توانیم هر یک از این جزئیات را تأیید کنیم یا خیر.

Polar کمی بیش از یک سال پیش از مخفی کاری بیرون آمد و با 8.5 میلیون دلار بودجه از Gilot، IBI و تعدادی از افراد مسلح شد. این شرکت توسط دامپزشک امنیت سایبری تأسیس شد دوو یوران (رئيس هیئت مدیره)؛ گای شانی (مدیر عامل)؛ و Roey Yaacovi (CTO)، و مشخص نیست که کدام یک از آنها، یا چه تعداد پرسنل، با این خرید همراه خواهند شد، و همچنین مشخص نیست که مشتریان فعلی آن چه کسانی هستند. یک مطالعه موردی در سایت کار دقیق برای Ocrolus. و دو نفر از بنیانگذاران آن قبلا در دفتر نخست وزیری برای دولت اسرائیل در امنیت سایبری کار می کردند.

طبق آنچه ما می‌دانیم، Polar به دلیل کمبود باند فروخته نمی‌شود، و همچنین توسط سایر خریدارها – به‌ویژه Datadog – مورد بررسی قرار گرفته است.

اتفاقاً، Datadog همچنین به عنوان خریدار بالقوه یکی دیگر از استارتاپ‌های امنیت سایبری (هم‌چنین با تمرکز بر مدیریت وضعیت بدن) خارج از اسرائیل، Laminar، که طبق گزارش‌ها با قیمتی بین 200 تا 250 میلیون دلار خریداری می‌شود (سایر خریداران بالقوه در چارچوب، با توجه به این داستان از Calcalist، Rubrik را شامل شود).

رشد سرویس‌های ابری درها را به روی موج جدیدی از پیچیدگی در مورد داده‌ها باز کرده است: چالش‌ها نه تنها شامل شناسایی و ردیابی مکان‌های زیادی که داده‌ها در آن‌ها ذخیره می‌شوند، بلکه نحوه و مکان استفاده از آن‌ها، افرادی که می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، می‌شود. چگونه این ممکن است با معرفی خدمات جدید تغییر کند، و چگونه همه اینها مطابق با مجموعه ای از مقررات که ممکن است کشور به کشور متفاوت باشد، کار می کند. Polar تنها ابزار ساخت استارت آپی نیست که به رفع همه اینها کمک می کند: سایر ابزارها مانند Laminar، CrowdStrike، Checkpoint، Zs هستند.غرفه و بیشتر.

کسب و کار حسابرسی و ردیابی داده‌ها نیز در حال تکمیل شدن است: Zscaler استارت‌آپ دیگری به نام Canonic را خریداری کرد تا در ماه فوریه بر زنجیره‌های تامین تمرکز کند. سیسکو در همان ماه Valtix را نیز برای مشاهده بهتر در محیط های چند ابری خریداری کرد. خرید Cider Security توسط Palo Alto Networks در ماه نوامبر نیز به انگیزه ای برای مشاهده بیشتر در اطراف برنامه های کاربردی در فضای ابری اشاره کرد.

مشخص نیست که آیا IBM این خرید را برای اهداف داخلی انجام می دهد یا برای تقویت سبد امنیتی خود: این شرکت دارای سهام گسترده ای در زمینه امنیت، پوشش نرم افزار، امنیت مدیریت شده و مشاوره است، و تعدادی خرید در حوزه امنیت انجام داده است. فضایی برای ساختن آن

با کسب اطلاعات بیشتر، این پست را به روز خواهیم کرد.