نمونه بازی سری A: عرشه 10 میلیون دلاری Faye

یک سال پیشمایک بوچر گزارش داد که فی امیدوار است همان کاری را که لیموناد برای بیمه عمومی انجام داد، برای بیمه مسافرتی انجام دهد و این خلاصه‌ای از کارهایی است که فی انجام می‌دهد. این شرکت به اندازه کافی مهربان بود که عرشه زمین (کمی اصلاح شده) خود را با من به اشتراک بگذارد تا بتوانم نگاهی به زیر کاپوت بیندازم تا روایتی را که برای بستن 10 میلیون دلاری خود ایجاد کرده است ببینم.


ما به دنبال زمین‌های منحصر به فرد بیشتری برای تخریب هستیم، بنابراین اگر می‌خواهید طرح خود را ارسال کنید، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.


در این عرشه اسلاید می شود

Faye دور سری A خود را با عرشه 19 اسلاید افزایش داد، که تعدادی از آنها به آرامی ویرایش شده اند تا از داده های حساس از چشمان کنجکاو محافظت کنند:

 1. اسلاید کاور
 2. اسلاید خلاصه
 3. اسلاید تیم
 4. اسلاید مشکل
 5. اسلاید به اندازه بازار
 6. اسلاید مروری بر بازار بیمه
 7. اسلاید نمای کلی محصول
 8. ویژگی های محصول اسلاید 1
 9. ویژگی های محصول اسلاید 2
 10. ویژگی های محصول اسلاید 3
 11. ویژگی های محصول اسلاید 4
 12. اسلاید ورود به بازار
 13. اسلاید معیارهای رشد مالی
 14. اسلاید معیارهای رشد مشتری
 15. اسلاید اعتبار سنجی مشتری 1
 16. اسلاید منظره رقابتی
 17. اسلاید Ask
 18. اسلاید اعتبار سنجی مشتری 2
 19. اسلاید بسته با بیانیه ماموریت

سه چیز برای دوست داشتن

بیایید این را از سر راه برداریم: این یک زمین بازی واقعا عالی است. من قصد دارم آن را به چرخش دک‌هایم اضافه کنم که نمونه‌های خوبی از نحوه تقطیر یک داستان بالقوه پیچیده به یک روایت آسان برای دنبال کردن است.

عاشق یک اسلاید خلاصه خوب

همانطور که در پست خود در مورد اسلایدهای خلاصه اشاره کردم، ترکیب اسلایدهای جلد و خلاصه زمینه را برای بقیه مکالمه تعیین می کند. فی کار بسیار خوبی انجام داد و نشان داد که چگونه یک اسلاید خوب و مختصر می تواند سرعت را تنظیم کند.

نمونه بازی سری A: عرشه 10 میلیون دلاری Faye

[Slide 2] تنظیم سرعت اعتبار تصویر: فی

این شرکت به کشش (M$ در فروش) و نفوذ در بازار (موجود در 48 ایالت)، همراه با اندازه بازار و نرخ رشد بازار اشاره می‌کند. این چهار رقم تصویری را ترسیم می کنند که یک فرصت سرمایه گذاری بسیار قانع کننده را ارائه می دهد.

اگر همه اعداد را به صورت اسمی در نظر بگیریم، گام بعدی داستان متقاعد کردن سرمایه‌گذاران است که این تیم مناسبی برای حضور در این بازار است.

که ما را به اسلاید 3 می برد، اسلاید تیم شرکت. متأسفانه، آنقدرها هم عالی نیست، بنابراین در بخش «چه چیزی می‌تواند بهبود یابد» بعداً در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد. در حال حاضر، اجازه دهید به اسلاید دیگری بپردازیم که کار بسیار خوبی برای افزودن به داستان Faye انجام داد.

داستان سرایی عالی در اسلاید به اندازه بازار

[Slide 5] چه راهی عالی برای استفاده از اندازه بازار به نفع شماست. اعتبار تصویر: فی

باز هم، داده های ویرایش شده در اینجا وجود دارد.

جدا از اعداد و ارقام، این نمونه نادری از اسلایدهایی با اندازه بازار است که بقیه زمینه را نیز فراهم می کند. فکر می کردم واقعاً خوب انجام شده است.

نشان دادن اینکه اندازه بازار (احتمالاً) بزرگ است، و سپس اساساً گفتن: «اما TAM می‌تواند با افزایش ارائه خدمات و عرضه بین‌المللی بزرگ‌تر شود» بسیار زیرکانه است. این نشان می دهد که در حال حاضر یک فرصت عالی در دسترس است و این فرصت می تواند بیشتر رشد کند.

نقاط داده در سمت چپ نیز بسیار عالی هستند، زیرا آنها کسب و کار را در بازار بزرگتر نشان می دهند.

این اسلاید به ما می آموزد که می توانید یک داستان جامع را بدون درهم ریختن پیام بیان کنید. من تصور می کنم صداگذاری برای این اسلاید چیزی در این مسیر باشد:

بازاری که ما به دنبال آن هستیم در حال حاضر xx $ است و زمانی که به طور کامل آن را بررسی کنیم می تواند به بزرگی $ yy باشد. چه براستی اما جالب اینجاست که بازار به راحتی مختل می شود. نوآوری کمی وجود دارد، هیچ مارک مصرفی شناخته شده ای وجود ندارد، مارک هایی که فعالیت می کنند نفوذ کمی در بازار دارند و کل بازار نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد می کند.

این روایت همه را به هم پیوند می‌دهد و بیمه مسافرتی را به عنوان یک فرصت بسیار جالب نشان می‌دهد.

مقایسه بین بازاری

فیه بیمه مسافرتی را هدف قرار می دهد و از برخی بازارهای مجاور (بیمه خودرو و خانه) به عنوان مقایسه استفاده می کند تا نشان دهد که بیمه مسافرتی فرصت بهتری است. باز هم، اعداد در اینجا ویرایش شده اند، اما تا آنجا که داستان سرایی پیش می رود، این یک رویکرد واقعا خوب است:

[Slide 6] Insurtech فراوان. اعتبار تصویر: فی

من گمان می‌کنم که شرکت این اسلاید را برای آرام کردن سرمایه‌گذارانی که توسط سایر نمایش‌های فناوری بیمه دلسرد شده‌اند، اضافه کرده است. با فرض اینکه اعداد خوب هستند، این یک روش واقعاً الهام‌شده برای موقعیت‌یابی بازار – و فی در آن است. واقعا خوب بازی کرد

در ادامه این بازی، سه چیز را که Faye می‌توانست بهبود ببخشد یا به‌طور متفاوتی انجام دهد، همراه با عرشه کامل زمینش را بررسی می‌کنیم!

سه چیز قابل بهبود است

قبلاً گفته ام که اسلاید تیم می تواند با کمی عشق انجام شود، پس بیایید از آنجا شروع کنیم.