«نوشیدن به گرد و غبار»: استارت‌آپ می‌گوید که جایگزین سفالی آن برای لیوان‌های پلاستیکی را بشکنید

«نوشیدن به گرد و غبار»: استارت‌آپ می‌گوید که جایگزین سفالی آن برای لیوان‌های پلاستیکی را بشکنید

لیوان های یکبار مصرف پلاستیکی و کاغذی یک آشفتگی محیطی هستند. GaeaStar، یک استارت آپ مستقر در برلین و سانفرانسیسکو، فکر می کند که می تواند با خاک رس، آب، نمک و شن بهتر عمل کند.

پس از اجرای آزمایشی فنجان ها و کاسه های گلی یکبار مصرف در آلمان، GaeaStar می گوید در حال آماده شدن برای معرفی محصولات خود به ایالات متحده از طریق آزمایشی با Verve (زنجیره قهوه کالیفرنیا، نه گروه).

این استارت‌آپ می‌گوید برای ساخت ظروف یکبار مصرف، یک چاپگر سه‌بعدی ویژه ساخته است که آنها را در «۳۰ ثانیه یا کمتر» می‌چرخاند. این شرکت از به اشتراک گذاری عکس های چاپگر خودداری کرد، که آن را به عنوان ثبت اختراع در حال تعلیق توصیف کرد. هیچ چیز جدیدی در مورد خاک رس وجود ندارد، و GaeaStar در بیانیه‌ای به این موضوع اذعان کرد و گفت که این خاک از فرهنگ باستانی هند الهام گرفته شده است.

GaeaStar برای تأمین مالی پروژه آزمایشی Verve و همکاری‌های آینده خود در ایالات متحده، 6.5 میلیون دلار را از سرمایه‌گذارانی مانند Morningside و Dart Labs جمع آوری کرد.

از طریق یک لنز محیطی، مشکل فنجان یکبار مصرف ایالات متحده با مشکل خودروی تک سرنشین آن اشتراکاتی دارد. در هر مورد، یک رفتار نسبتاً جدید و ناکارآمد اکنون کاملاً در جامعه جا افتاده است. چه در مورد حمل و نقل لاته های سرد در فنجان های پلاستیکی صحبت کنید و چه افرادی در تخم مرغ های فلزی، راه های بهتری برای جابجایی چنین چیزهایی وجود دارد، اگر فقط مردم رفتار متفاوتی داشته باشند. اما آیا مردم تغییر خواهند کرد و آیا می خواهند؟

این یک آزمایش فکری احمقانه است، اما چیزی جالب در مورد اینکه کجا از بین می رود وجود دارد: جایگزینی یک تن ماشین با حمل و نقل عمومی به کار واقعی نیاز دارد – از جمله توسعه زیرساخت های گسترده و بازاندیشی در کجا و چند نفر از ما. از سوی دیگر، کشتن فنجان های یکبار مصرف مستلزم آن است که مردم در سفره خانه های قابل استفاده مجدد بگردند. این صدا می دهد. . . نسبتاً بسیار آسان

با این حال، تغییر در هر مقیاسی سخت است، و بنابراین ما به دنبال جایگزین هستیم. ما وسایل نقلیه تک نفره را برقی می کنیم و لیوان های یکبار مصرف ظاهراً بهتری می سازیم و تلاش می کنیم تا آسیبی که وارد می کنیم را کاهش دهیم بدون اینکه واقعاً تغییر زیادی در نحوه زندگی خود ایجاد کنیم. برخی افراد چنین مصالحه‌هایی را حواس پرتی می‌دانند، اما در مورد فنجان‌های یکبار مصرف، بنیانگذار GaeaStar، Sanjeev Mankotia، این ملاقات را افراد «جایی که هستند» می‌نامد.

Mankotia از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: «این واقعیت فرهنگ غربی است که مردم دائماً در حال حرکت هستند و اکنون به یک بار مصرف کردن در مقابل حمل یک لیوان قابل استفاده مجدد عادت کرده اند. ما می دانیم که بازیافت کار نمی کند و کشتی های ما می توانند بدون گناه در سطل زباله بروند. وقتی Mankotia می‌گوید «بازیافت کار نمی‌کند»، مدیر عامل به این موضوع اشاره می‌کند که بیشتر پلاستیک‌ها هرگز بازیافت نمی‌شوند.

GaeaStar برای تجزیه و تحلیل چرخه عمر کامل هزینه زیست محیطی فنجان های سفالی خود هزینه ای پرداخت نکرده است، اما این شرکت می گوید که قصد دارد از بودجه جدید خود برای انجام این کار در سال 2023 استفاده کند. به ما نشان می دهد که در مقایسه با کاغذ یا پلاستیک، آب و انرژی کمتری مصرف می کنیم.

سانجیو مانکوتیا بنیانگذار و مدیر عامل Gaeastar

بنیانگذار GaeaStar، Sanjeev Mankotia. اعتبار تصویر: گاستر

GaeaStar همچنین قصد دارد مراکز چاپ فنجان را در نزدیکی مشتریان خود ایجاد کند و خاک رس را به صورت محلی تهیه کند. GaeaStar که این مدل را یک مدل کارخانه کوچک می نامد، گفت که در آلمان حتی کشتی ها را با استفاده از دوچرخه های الکترونیکی تحویل می دهد. یک روز، استارت‌آپ قصد دارد یک چاپگر رومیزی به رستوران‌ها ارائه دهد تا بتوانند «فنجان‌ها را در صورت تقاضا در محل فروش چاپ کنند».

این استارت آپ یک لیوان نمونه حک شده با آرم Verve را برای TechCrunch ارسال کرد و از من دعوت کرد تا هر چند بار که می خواهم از آن استفاده مجدد کنم و بعداً آن را بشکنم یا حتی از آن به عنوان گلدان برای یک گیاه استفاده کنم. فنجان GaeaStar نازک است، و مانند پلاستیک محکم نیست، اما من متوجه شدم که این فنجان بیش از توانایی نگهداری چندین قهوه است. به علاوه، تازگی یک گل رس یکبار مصرف در ایالات متحده، استفاده از آن را به نوعی سرگرم کننده می کند.

این شرکت گفت که آخرین جمع آوری کمک مالی GaeaStar به دنبال یک دور اولیه اولیه 1.7 میلیون دلاری است. دیگر سرمایه گذاران آن در دور جدید شامل At Inc.، Sand Hill Angels، VSC و Climate Capital هستند.