هیوندای موتور 18 میلیارد دلار در خودروهای برقی کره جنوبی تا سال 2030 سرمایه گذاری می کند

هیوندای موتور 18 میلیارد دلار در خودروهای برقی کره جنوبی تا سال 2030 سرمایه گذاری می کند

این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد گروه هیوندای موتور 24 تریلیون وون (حدود 18 میلیارد دلار) در صنعت خودروهای الکتریکی کره جنوبی تا سال 2030 سرمایه گذاری خواهد کرد.

این خبر یک هفته پس از آن منتشر می‌شود که کیا، که زیر چتر هیوندای قرار می‌گیرد، سرمایه‌گذاری 32 تریلیون وون (24 میلیارد دلار) خود را در حوزه‌های الکتریکی و تجارت آینده اعلام کرد. طرح سرمایه گذاری هیوندای در مراسم افتتاحیه اولین کارخانه خودروهای برقی کیا فاش شد.

گروه خودروسازی هیوندای که شامل هیوندای و برند لوکس جنسیس نیز می شود، روز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد تولید سالانه خودروهای برقی در کره را به 1.51 میلیون دستگاه و حجم جهانی را به 3.64 میلیون دستگاه تا سال 2030 افزایش دهد.

کیا در بیانیه ای اعلام کرد که حدود 1 تریلیون وون (حدود 756 میلیون دلار) در کارخانه جدید EV سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت انتظار دارد که این کارخانه در سال 2025 شروع به تولید کند و در سال اول 150000 دستگاه تولید کند. این کارخانه خانه انواع وسایل نقلیه متوسط، از جمله وسایل نقلیه هدفمند مانند روباتاکسی و ون های تحویل خواهد بود.

یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی در این مراسم شرکت کرد. در بیانیه ای، دفتر او اعلام کرد که در نیمه اول سال جاری برای کمک به صنعت خودروسازی کره جنوبی برای آماده شدن بهتر برای تبدیل به «خودروهای آینده» متعهد خواهد شد. دولت گفت که مزایای مالیاتی برای سرمایه گذاری در تاسیسات برق داخلی را برای افزایش 5 برابری ظرفیت تولید تا سال 2030 افزایش خواهد داد.

سال گذشته، هیوندای موتور همچنین اعلام کرد که تا سال 2025 بیش از 10 میلیارد دلار در ایالات متحده سرمایه گذاری خواهد کرد تا توسعه خودروهای الکتریکی و خودروهای خودران را تسریع بخشد.

گروه خودروسازی کره جنوبی سال گذشته اعلام کرد که تا سال 2025 بیش از 10 میلیارد دلار در ایالات متحده سرمایه گذاری خواهد کرد تا همکاری با شرکت های آمریکایی در زمینه فناوری پیشرفته را افزایش دهد.

بخشی از این سرمایه گذاری شامل 6.5 میلیارد دلاری است که هیوندای قبلاً برای کارخانه جدید خودروهای برقی و تأسیسات تولید باتری در گرجستان در نظر گرفته است. برای واجد شرایط بودن برای دریافت اعتبار مالیاتی کامل دولت بایدن برای خودروهای الکتریکی، خودروها باید مونتاژ نهایی را در آمریکای شمالی انجام دهند، باتری‌های آن‌ها باید در آمریکای شمالی مونتاژ یا تولید شوند و مواد حیاتی در باتری خودرو باید در داخل یا آمریکا استخراج یا پردازش شوند. یک کشور توافق تجارت آزاد آمریکا

سهام کیا و هیوندای موتور به ترتیب 4.9 درصد و 3.3 درصد افزایش یافتند.