پلتفرم تدارکات Zip 100 میلیون دلار با ارزش 1.5 میلیارد دلار جمع آوری می کند

پلتفرم تدارکات Zip 100 میلیون دلار با ارزش 1.5 میلیارد دلار جمع آوری می کند

تجارت پلتفرم‌ها برای خرید کالا و خدمات – به عبارت دیگر، تدارکات – زنده و فعال است. به عنوان مثال، Zip، یک استارت آپ در حال توسعه نرم افزار تدارکات، دیروز بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری سری C خود را به رهبری Y Combinator با مشارکت CRV و Tiger Global اعلام کرد.

Rujul Zaparde، مدیرعامل Zip می‌گوید که این تامین مالی، که ارزش Zip را 1.5 میلیارد دلار می‌کند، به سمت «کاربردهای جدید هوش مصنوعی مولد» و «تشویق‌کننده پذیرش» در سراسر پایگاه مشتریان استارت‌آپ اختصاص خواهد یافت.

زاپارد در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: «در کوتاه مدت، ما به دنبال افزودن قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به پلتفرم Zip هستیم که فرآیند دریافت به پرداخت را ساده‌تر می‌کند. ما معتقدیم پتانسیل زیادی برای هوش مصنوعی در تدارکات برای بهبود کارایی و ترکیب بینش‌هایی وجود دارد که می‌تواند زندگی مشتریان ما را آسان‌تر کند.»

زاپارده و لو چنگ، دومین بنیانگذار شرکت، Zip را در اوج همه‌گیری در ژوئیه 2020 راه‌اندازی کردند. پیش از این، مهندسان Airbnb، Zaparde و Cheng می‌گویند که از نزدیک تجربه کرده‌اند که درخواست یک خرید تجاری جدید برای کارمندان چقدر چالش برانگیز است. ، که اغلب شامل چندین مرحله پیچیده مانند تضمین تأییدیه ها و ردیابی پیشرفت از درخواست تا خود خرید است.

با Zip، Zaparde و Cheng آنچه را که به عنوان راه‌حلی «دریافت تا خرید» توصیف می‌کنند ساختند که به کارمندان اجازه می‌دهد خریدی را آغاز کنند که سپس برای تأیید در تیم‌های مالی، حقوقی، فناوری اطلاعات، امنیت و سایر تیم‌ها و نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی هدایت می‌شود. یک ویژگی اخیراً معرفی شده، دریافت به پرداخت، قابلیت های گسترده ای مانند صدور سفارش خرید، پردازش فاکتور و پرداخت را فراهم می کند.

زیپ

نمودار جریان راه‌حل تدارکات Zip را نشان می‌دهد که تعدادی از بخش‌ها را در سازمان مشتری لمس می‌کند.

در کوتاه مدت، Zaparde می‌گوید که Zip به دنبال افزودن قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به پلتفرم است که فرآیند دریافت به پرداخت را ساده‌تر می‌کند. او افزود: «ما معتقدیم پتانسیل زیادی برای هوش مصنوعی در تدارکات برای بهبود کارایی و ترکیب بینش‌هایی وجود دارد که می‌تواند زندگی مشتریان ما را آسان‌تر کند».

هوش مصنوعی می تواند به منطقه ای برای رشد Zip تبدیل شود. اما علیرغم رقابت از سوی فروشندگانی مانند Keelvar و Focal Point، به نظر می‌رسد این استارت‌آپ بدون خطوط درآمد جدید قریب‌الوقوع به خوبی کار می‌کند.

Zip از می 2022 (زمانی که سری B خود را بسته است) فهرست مشتریان خود را بیش از دو برابر کرده است و شرکت هایی مانند Snowflake، Coinbase، Canva و Databricks را اضافه کرده است. زاپارد می‌گوید نزدیک به ۱ میلیارد دلار در ماه اکنون در این پلتفرم تأیید می‌شود و ۹۳۷ میلیون دلار در کل پس‌انداز از طریق Zip تا به امروز پیگیری شده است.

Zaparde می‌گوید که Zip حتی نیازی به بالا بردن سری C خود نداشت، بلکه یک دور فرصت‌طلبانه بود.

او ادامه داد: «در حالی که Zip معیارهای درآمد خاصی را فاش نمی کند، من می توانم تأیید کنم که ما از سری B خود در سال 2022 شاهد رشد قابل توجه ARR بوده ایم.

با پایان یافتن سری C، بیشترین قیمت زیپ به 181 میلیون دلار می رسد. زاپارد می‌گوید بخش بزرگی به سمت گسترش ردپای شرکت با یک دفتر جدید در دالاس می‌رود و به دفتر مرکزی خود در سانفرانسیسکو و دفتر ماهواره‌ای در تورنتو اضافه می‌کند.