پلتفرم توسعه Back-end Platformatic 3.5 میلیون دلار جمع آوری می کند

پلتفرماتیک، یک پلتفرم توسعه بک‌اند جدید، می‌خواهد با دادن ابزارهایی برای ساخت و استقرار معماری‌های مبتنی بر میکروسرویس‌ها با سادگی یکپارچه، مدرن‌سازی زیرساخت‌ها را برای شرکت‌ها آسان‌تر کند. این شرکت که توسط کهنه‌کاران Node.js، لوکا ماراشی (مدیرعامل) و متئو کولینا (CTO) تأسیس شد، امروز نیز یک دور سرمایه‌گذاری اولیه 3.5 میلیون دلاری به رهبری Decibel، با Panache Ventures و تعدادی از سرمایه‌گذاران فرشته (از جمله تام، بنیانگذار GitHub) را اعلام کرد. پرستون-ورنر) نیز شرکت می کند.

جای تعجب نیست که با توجه به پیشینه بنیانگذاران، Platformatic از Node.js و شاید مهمتر از آن، چارچوب وب محبوب Fastify ایجاد شده توسط Collina در هسته خود استفاده می کند. Fastify در حال حاضر در شرکت‌های بزرگی مانند Capital One، Walmart و American Express استفاده می‌شود و Platformatic اساساً Fastify را می‌گیرد و آن را با قابلیت‌های سازمانی، خدمات مدیریت‌شده و یک تیم پشتیبانی اختصاصی گسترش می‌دهد. این تقریباً کتاب بازی مدرن برای کسب درآمد از پروژه های منبع باز محبوب است.

پلتفرم توسعه Back-end Platformatic 3.5 میلیون دلار جمع آوری می کند

اعتبار تصویر: پلتفرم

این شرکت توضیح می دهد که توسعه پذیری و معماری پلاگین Fastify است که تیم را قادر می سازد این پلت فرم جدید را بسازد.

بنیان‌گذاران می‌نویسند: «در دنیای دیجیتال امروزی، کسب‌وکارها در هر شکل و اندازه‌ای در حال ابتکارات تحول دیجیتال هستند تا با نیاز روزافزون به ارائه نرم‌افزار قوی، قابل اعتماد و مقیاس‌پذیر همگام شوند. با این حال، با حرکت معماری های کاربردی از یکپارچه به توزیع شده، ساخت و راه اندازی این باطن های توزیع شده به طور فزاینده ای پیچیده می شود. در حالی که توسعه برنامه‌های فرانت‌اند از چارچوب‌ها و پلتفرم‌های مدرن بهره می‌برد، توسعه بک‌اند به دلیل ماهیت پیچیده و سخت آن بسیار عقب مانده است.

وعده پلتفرماتیک این است که تمام کارهای معمول مربوط به راه‌اندازی زیرساخت‌های بک‌اند، ادغام پایگاه‌داده، احراز هویت، تنظیمات امنیتی، دروازه‌های API، قابلیت مشاهده و موارد دیگر را از بین می‌برد و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا روی نوشتن کد خود تمرکز کنند، بدون توجه به جایی که بعدا اجرا خواهد شد.

سودیپ چاکرابارتی، شریک دسیبل، گفت: «تیم‌های مهندسی پلتفرم به اختراع مجدد چرخ با قطعاتی که تقریباً در بین شرکت‌ها یکسان هستند، ادامه می‌دهند. این برنامه توسعه دهندگان را از ساخت محصولاتی که تأثیرگذار هستند باز می دارد. پلتفرماتیک بهترین‌های دنیا را ارائه می‌دهد: یک تجربه توسعه‌دهنده عالی و آرامش خاطر برای شرکت‌هایی با ریسک‌های وابستگی کمتر و هزینه‌های استقرار.

این پلتفرم شامل Platformatic Runtime و Runtime API برای ادغام برنامه‌های Node.js و میکروسرویس‌های یک سازمان در یک واحد واحد است. طبقه بندی پلتفرم برای ایجاد یک نقشه بصری از این میکروسرویس ها و نحوه اتصال آنها. ترکیب پلتفرم برای ترکیب این میکروسرویس ها در یک اکوسیستم با یک API واحد. و Platformatic Cloud، محیط ابری شرکت برای استقرار این برنامه‌های Node.js.

Maraschi گفت: “ما قصد داریم Platformatic را به گونه ای بسازیم که کاملاً خارج از جعبه کار کند و در عین حال تمام قابلیت اطمینان، امنیت و مقیاس پذیری را که توسعه دهندگان و شرکت ها به شدت به آن نیاز دارند را ارائه دهد.” «علاوه بر این، در حالی که تجربه پلتفرم خارج از جعبه دیدگاهی از نحوه توزیع باطن ارائه می دهد، به سفارشی سازی ها اجازه می دهد تا نیازهای سازمانی سفارشی را برطرف کنند. هدف ما این است که “بدون تجویز نظر” داشته باشیم و اکوسیستم پلاگین غنی در اطراف Fastify بهترین پلت فرم را برای تحقق این چشم انداز فراهم می کند.”