پلتفرم Health Connect گوگل با ویژگی های جدید به اندروید 14 می آید

پلتفرم Health Connect گوگل با ویژگی های جدید به اندروید 14 می آید

در کنفرانس سالانه Google I/O خود، گوگل چند به‌روزرسانی را برای Health Connect اعلام کرد، که پلتفرمی است که به کاربران امکان می‌دهد داده‌های سلامت را ذخیره کنند و تنظیمات حریم خصوصی را در یک مکان انجام دهند. Health Connect در حال حاضر به صورت بتا در دسترس است، اما با شروع اندروید 14 در اواخر امسال، Health Connect بخش اصلی اندروید خواهد بود و در تمام دستگاه های تلفن همراه اندروید در دسترس خواهد بود.

کاربران می‌توانند مستقیماً از تنظیمات دستگاه خود به Health Connect دسترسی داشته باشند و به کنترل نحوه اشتراک‌گذاری داده‌های سلامتی آن‌ها در بین برنامه‌ها کمک کنند.

گوگل در حال اضافه کردن یک ویژگی مسیرهای ورزشی جدید است که به کاربران امکان می دهد نقشه های تمرینات خود را از طریق Health Connect به اشتراک بگذارند. این شرکت همچنین ثبت سیکل های قاعدگی را برای کاربران آسان کرده است. Google خاطرنشان می‌کند که به‌روزرسانی‌های Health Connect از طریق به‌روزرسانی‌های سیستم Google Play ارائه می‌شوند، که امکان به‌روزرسانی اغلب ویژگی‌های جدید را فراهم می‌کند.

بیش از 100 برنامه در حال حاضر با Health Connect یکپارچه شده است، از جمله Peloton، Withings، Oura و سایر برنامه های کلیدی. Health Connect داده‌های سلامت و تناسب اندام را از پلتفرم‌های واجد شرایط همگام‌سازی می‌کند و به برنامه‌های دیگر اجازه می‌دهد با رضایت آنها به این داده‌ها دسترسی داشته باشند، در حالی که کنترل‌های متمرکز حریم خصوصی را برای کاربران فراهم می‌کند. توسعه‌دهندگان قبلاً مجبور بودند چندین اتصال API برای اشتراک‌گذاری داده‌ها بین برنامه‌های مختلف ایجاد کنند، که قابلیت‌های اشتراک‌گذاری داده‌های توسعه‌دهندگان را محدود می‌کرد و باز کردن قفل این داده‌ها برای استفاده در برنامه‌های مختلف را برای کاربران دشوار می‌کرد.

این شرکت همچنین امروز اعلام کرد که MyFitnessPal به افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2 اجازه می دهد تا داده های گلوکز خود را مستقیماً در برنامه MyFitnessPal مشاهده کنند و این به لطف یکپارچگی با Health Connect است.

علاوه بر این، گوگل به‌روزرسانی‌هایی را برای Health Services اعلام کرد، که سطح API آن برای دسترسی به داده‌های حسگر در دستگاه‌های Wear OS به روشی کم مصرف است. این شرکت یک ویژگی جدید “Batching Modes” را اعلام کرد که به توسعه دهندگان امکان می دهد فرکانس تحویل داده داده های ضربان قلب را برای پشتیبانی از موارد استفاده از باشگاه خانگی تنظیم کنند. گوگل همچنین قابلیت های API جدیدی مانند تشخیص گلف را اضافه کرده است.

هنگامی که Wear OS 4 اواخر امسال وارد بازار می‌شود، Google قصد دارد به‌روزرسانی‌های اضافی خدمات بهداشتی را از جمله مجوزهای بهبود یافته حسگر بدن پس‌زمینه منتشر کند.

درباره Google I/O 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید