پلوتن میلیون ها دوچرخه ورزشی را پس از گزارش هایی مبنی بر جراحات به خاطر می آورد

پلوتن میلیون ها دوچرخه ورزشی را پس از گزارش هایی مبنی بر جراحات به خاطر می آورد

چند رسانه امروز صبح گزارش دادند که پلوتن تقریباً 2.2 میلیون دوچرخه ورزشی را به دلیل نگرانی های ایمنی فراخوان می کند.

با توجه به انتشار کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (CPSC) دلیل آن یک مونتاژ معیوب است. این آژانس با استناد به بیش از دوجین گزارشی که Peloton در مورد شکستن و جدا شدن پایه صندلی در حین استفاده دریافت کرده است، می‌گوید: دوچرخه – دوچرخه مدل PL01 – می‌تواند در حین استفاده بشکند و خطر سقوط و آسیب را برای کاربر ایجاد کند.

مدل دوچرخه تحت تأثیر این فراخوان در تایوان تولید شد و بین ژانویه 2018 تا مه 2023 در ایالات متحده در Peloton، Dick’s Sporting Goods و Amazon فروخته شد. می توان آن را با یک برچسب روی چنگال جلوی داخلی، نزدیک چرخ فلایویل یا نمایشگر غیرقابل چرخش آن، یا با نشان قرمز “P” و نام تجاری Peloton به رنگ سفید روی قاب شناسایی کرد.

CPSC می گوید که تاکنون 13 گزارش از جراحات روی دوچرخه، از جمله شکستگی مچ دست، پارگی و کبودی، گزارش شده است.

در بیانیه CPSC آمده است: «مصرف‌کنندگان باید فوراً استفاده از دوچرخه‌های ورزشی فراخوان‌شده را متوقف کنند و برای تعمیر رایگان با Peloton تماس بگیرند. Peloton به مصرف کنندگان یک پست صندلی رایگان ارائه می دهد که می تواند خود نصب شود.

این فراخوان درست بیش از یک سال پس از آن صورت می گیرد که Peloton پس از تصمیم خود برای قطع برق یک کارخانه تولیدی 400 میلیون دلاری، شروع به برون سپاری تولید دوچرخه ها و تردمیل های خود کرد. این دومین فراخوان این شرکت در چند سال گذشته است، پس از مرگ یک کودک و مشکلات دیگر، آن را مجبور به فراخوانی 125000 تردمیل Tread و Tread+ کرد. (در ابتدا، پلتون یافته‌های CPSC را «نادرست و گمراه‌کننده» خواند، اما با توجه به حوادث پرمخاطب، آهنگ آن را تغییر داد.)

فراخوان‌ها برای پلوتن بسیار مضر بوده است، که پس از کاهش تجارت در دوران همه‌گیری، برای حفظ شتاب فروش تلاش کرده است. این شرکت برآورد کرد که فراخوان های Tread و Tread+ تقریباً 165 میلیون دلار هزینه داشته است که شامل 105 میلیون دلار برای پایان دادن به تحویل محصولات آسیب دیده و 50 میلیون دلار برای بازپرداخت کامل است.