چگونه مدیر عامل Red Hat از اخراج کارکنان و افزایش هوش مصنوعی عبور می کند

چگونه مدیر عامل Red Hat از اخراج کارکنان و افزایش هوش مصنوعی عبور می کند

وقتی مت هیکس تابستان گذشته به مدیرعاملی Red Hat ارتقا پیدا کرد، او نه تنها با چالش‌های معمول هر مدیر اجرایی جدیدی که از جانب یک کهنه‌کار مانند پل کورمیر به‌عنوان رئیس‌جمهور سابق برمی‌گشت، مواجه شد، بلکه با آزمون‌های دوگانه نیز مواجه شد: محیط اقتصاد کلان و تاکید فزاینده بر هوش مصنوعی. .

شاید او با بخش فناوری راحت‌تر باشد، زیرا 16 سال را در شرکت گذرانده است، قبل از اینکه به دفتر گوشه‌ای نقل مکان کند. اما به‌عنوان سردار، او با اقتصاد گسترده‌تر نیز سر و کار دارد و تأثیری که بر همه گذاشته است. شرکت او مستثنی نشده است.

او همچنین با IBM، شرکتی که Red Hat را در سال 2018 به قیمت 34 میلیارد دلار خرید، همکاری کرده است. در حالی که روابط و قوانین تعامل در بیشتر موارد توسط کورمیر ایجاد شده بود، هیکس همچنان مجبور است این رابطه را دنبال کند و اطمینان حاصل کند که شرکت او استقلال خود را حفظ می کند، در حالی که از نفوذ فروش شرکت مادر برای کمک به افزایش درآمد استفاده می کند.

در آخرین گزارش درآمد IBM، درآمد Red Hat نسبت به سال قبل 8 درصد افزایش یافته است، 11 درصد به ارز ثابت، که نوسانات ارز خارجی را در نظر می گیرد. در مجموع، در حال حاضر برای یک شرکت نرم افزاری بد نیست، اما نسبت به رشد دو رقمی 10 درصدی سه ماهه قبل کاهش یافته است.

هیکس از زمان تصدی مسئولیت خود با بسیاری از الزامات رقابتی روبرو بوده است که شامل اخراج 700 نفر یا حدود 4 درصد از 19000 نیروی کار قوی شرکت در ماه آوریل است.

به هیچ وجه سال اول آسانی نبوده است. ما قبل از اجلاس ردهت این هفته با هیکس در مورد نحوه برخورد او با تغییر چشم انداز، تصمیمات سخت و نحوه هدایت شرکت خود در دوره عدم اطمینان صحبت کردیم.

ناآرام سر است

برخورد با محیط اقتصاد کلان کار ساده ای نیست و او چندین استراتژی مدیریتی مختلف از جمله اخراج های فوق الذکر را امتحان کرده است.

CRN گزارش داد که اخراج ها بیشترین ضربه را به موفقیت مشتری و مدیریت پروژه وارد کرده است و در بیشتر موارد از فروش و مهندسی صرفه جویی می کند. رجیستر گزارش داد که برخی از کارمندان نسبت به اخراج در کانال های داخلی، به ویژه با توجه به گزارش های درآمد مثبت، خشم و ناامیدی را ابراز کردند.

هیکس در یادداشتی به کارمندان در مورد اخراج کارکنان نوشت: «می‌دانم که آشتی دادن با این که ما یک شرکت موفق و در حال رشد هستیم و هنوز باید این اقدامات سخت را انجام دهیم، سخت است.