کادیلاک در اواخر سال 2023 از خودروی تمام الکتریکی Escalade IQ رونمایی می کند

جنرال موتورز امروز اعلام کرد که در اواخر سال جاری از نسخه تمام الکتریکی اسکالید رونمایی خواهد کرد. این خودرو Escalade IQ نامیده می‌شود که از همان طرحی پیروی می‌کند که توسط بقیه ناوگان کادیلاک از Lyriq، Celestiq، Mystiq، Vistiq و Lumistiq استفاده می‌شود. چرا ضریب هوشی در پایان؟ کادیلاک می‌گوید: «استراتژی نام‌گذاری ضریب هوشی، کادیلاک را جشن می‌گیرد که نوع متفاوتی از EV را به بازار معرفی می‌کند – نوعی که با زندگی روزمره و محیط‌های مردم کار می‌کند.» باشه حتما.

هیچ جزئیات دیگری در مورد خودروی آینده از جمله ویژگی های خودرو، برد الکتریکی یا قیمت منتشر نشده است. این جزئیات احتمالا اواخر سال جاری منتشر خواهد شد. بیایید حدس بزنیم!

Escalade IQ احتمالاً از پلتفرم نسل بعدی Ultium ساخته خواهد شد، همان پلت فرم مدولار EV که در هر خودروی مدرن GM EV از Blazer EV اسپرت گرفته تا هیولا Hummer EV استفاده می شود. هفته گذشته، روری هاروی، رئیس جدید آمریکای شمالی جنرال موتورز، به رسانه ها گفت که سیلورادو برقی آینده دارای برد الکتریکی 450 مایلی خواهد بود. احتمال زیادی وجود دارد که Escalade IQ دارای محدوده مشابهی باشد.

انتظار معامله نداشته باشید جنرال موتورز و کادیلاک اخیراً توانایی خود را در قیمت گذاری خودروهای خود در بالاترین حد خود نشان داده اند. سدان EV پرچمدار آینده کادیلیک، Celestiq، قیمتی در حدود 300000 دلار خواهد داشت، اگرچه احتمالاً کمتر از Escalade IQ در دسترس و انحصاری تر خواهد بود. جی ام سی هامر EV اغلب 150000 دلار فروخته می شود (اگر بتوانید یکی از آن ها را پیدا کنید). همین امر در مورد کوروت C8 موتور وسط نیز صدق می‌کند که از نظر فنی از 65000 دلار شروع می‌شود، اما قیمت‌های زیادی بالاتر از قیمت پنجره‌ها به فروش می‌رسد و برخی از آنها به شمال از 150،000 دلار صعود می‌کنند.

فکر می کنید Escalade IQ نسبت به بودجه شما بسیار گران خواهد بود؟ احتمالاً یک جایگزین ارزان‌تر نیز وجود خواهد داشت: Chevy Suburban.

کادیلاک اسکالید فعلی و شورولت سابربن تقریباً دوقلو با قابلیت‌های مشابه و ابعاد تقریباً یکسان هستند. که با طراحی است. پلاک کادیلاک اسکالید از اواخر دهه 90 در صدر خط تولید کادیلاک قرار داشت. در آن زمان که بنزین ارزان بود و بازار هوس خودروهای شاسی بلند بزرگ را داشت، جنرال موتورز فرصتی برای چاپ پول دید. این خودروساز شاسی‌بلندهای فول سایز خود، شورولت تاهو و سابربن را انتخاب کرد و فضای داخلی را با صندلی‌های بهتر و چرم نرم‌تر ارتقا داد و تاج کادیلاک را به درب عقب کوبید. نتیجه موفقیت آمیز بود، و از زمان اولین فروش خود، پرفروش بوده است. اکنون، جنرال موتورز با پلتفرم اولتیوم خود احتمالاً یک SUV لوکس و فول سایز (Escalade IQ) و یک نسخه عابر پیاده را در حومه شوربان تولید خواهد کرد.