کسب و کار پرتاب ویرجین اوربیت برای قطعات به واست، استراتولانچ و راکت لب فروخته شد

Virgin Orbit که زمانی 3.7 میلیارد دلار ارزش داشت، برای قطعات خرد شده است.

این شرکت مزایده دارایی های خود را که به عنوان بخشی از روند ورشکستگی فصل 11 برای فروش گذاشته شده بود، به پایان رسانده است. در مجموع، سه پیشنهاد برنده حدود 36 میلیون دلار است.

پیشنهادات برنده توسط Rocket Lab، Launcher (و شرکت مادر آن، Vast) و Stratolaunch ارائه شده است. با توجه به پرونده های دادگاه، آزمایشگاه راکت، تاسیسات تولیدی لانگ بیچ ویرجین، مستقر در کالیفرنیا را به قیمت 16.1 میلیون دلار دریافت خواهد کرد. لانچر با موفقیت برای تسهیلات مبتنی بر موهاوی به مبلغ 2.7 میلیون دلار پیشنهاد داد. و هواپیمای “دختر کیهانی” ویرجین و دارایی های مرتبط با آن به قیمت 17 میلیون دلار به Stratolaunch خواهد رفت.

Stratolaunch اوایل این ماه پیشنهادی برای هواپیمای بوئینگ 747 اصلاح شده ارائه کرده بود. پیشنهاد اسب تعقیب کننده حداقل قیمت کف دارایی را تعیین می کند، بنابراین به نظر می رسد که ویرجین هیچ پیشنهاد رقابتی برای آن دارایی دریافت نکرده است.

TechCrunch با Rocket Lab، Stratolaunch و Vast تماس گرفته است و در صورت پاسخگویی، داستان را به روز می کند.

Virgin Orbit برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 در 4 ماه آوریل یک خبر بد ارائه کرد: در ژانویه، یک موشک پرتاب ناموفق از کورنوال، بریتانیا، و به دنبال آن اعلام کرد که بیشتر کارکنان خود را به دلیل سرمایه ناکافی مرخص می کند. این شرکت پس از اینکه نتوانست بودجه اضافی برای ادامه فعالیت خود را تامین کند، وارد ورشکستگی شد.

در حال توسعه…