کیبل می خواهد به بانک ها کمک کند تا جرایم مالی را از طریق تضمین خودکار کاهش دهند

مردم ایالات متحده 8.8 میلیارد دلار کلاهبرداری مالی را در سال 2022 به کمیسیون تجارت فدرال گزارش کردند، و در حالی که FTC گزارش های کمتری دریافت کرد، 2.4 میلیون در مقابل 2.9 میلیون در سال 2021، رقم کلی پولی 30 درصد بیشتر از سال 2021 است. انتقال بانکی یا تقلب در پرداخت. در سال 2022 به 1.6 میلیارد دلار رسید.

وقتی این را در سطح جهانی گسترش دادید، ناتاشا ورنیه، یکی از بنیانگذاران Cable به TechCrunch گفت که جرم مالی به یک مشکل 4 تریلیون دلاری تبدیل می شود. و یکی از Vernier، یکی از بنیانگذاران Katie Savitz و تیم Cable از سال 2021 روی آن کار کرده اند.

ورنیر توضیح داد که بانک‌ها و فین‌تک‌ها ابتدا باید کنترل‌هایی برای کاهش ریسک داشته باشند، کنترل‌ها می‌توانند شامل چک‌های مشتری خود را بشناسید، تحریم‌ها، غربالگری‌ها، تراکنش‌ها و نظارت، همه پیشنهاداتی که فروشندگانی مانند Unit21 و Alloy انجام می‌دهند.

ورنیه گفت: حدود یک دهه پیش، بانک‌ها به دلیل داشتن “کنترل ناکافی جرایم مالی” از سوی رگولاتورها جریمه‌هایی دریافت می‌کردند، و در حالی که تعداد این جریمه‌ها با ورود فروشندگان نظارت کاهش یافت، برخی بانک‌ها همچنان به دلیل داشتن “کنترل ناکارآمد” جریمه دریافت می‌کنند. . دلیل آن این است که یک الزام دومی وجود دارد که مؤسسات مالی تحت نظارت باید رعایت کنند، و آن این است که به طور مستقل آزمایش کنند که آیا کنترل های آنها واقعاً کار می کند یا خیر.

او گفت: «تاکنون این کار کاملاً دستی انجام شده است. بانک‌ها و فین‌تک‌ها به صورت دستی درصد کمی از حساب‌ها را نمونه‌برداری می‌کنند تا ببینند آیا این کنترل‌ها کار می‌کنند یا خیر. این چیزی است که ما خودکار کرده‌ایم و معتقدیم که اولین و تنها راه‌حل خودکار موجود در حال حاضر هستیم.»

کیبل می خواهد به بانک ها کمک کند تا جرایم مالی را از طریق تضمین خودکار کاهش دهند

داشبورد ارزیابی ریسک جرایم مالی Cable (اعتبار تصویر: کابل)

این باعث می شود که پلت فرم Cable، که تضمین خودکار و ارزیابی ریسک را ارائه می دهد، مکمل بسیاری از فروشندگان جرایم مالی باشد. این بانک‌ها و فین‌تک‌ها را قادر می‌سازد تا بر تمام حساب‌های خود نظارت کنند – نه فقط کسری مانند قبل – تا بدانند که آیا آنها با مقررات مطابقت دارند یا خیر و آیا کنترل‌های خرابی آنها همانطور که انتظار می‌رود برای مبارزه با نقض‌ها کار می‌کند یا خیر.

Cable همچنین به سازمان‌های Banking-as-a-Service نظارت بر شرکای فین‌تک را که با آنها کار می‌کنند، می‌دهد – به یاد داشته باشید، اکثر فین‌تک‌ها مجوزهای بانکی ندارند و بنابراین با بانک‌ها برای ارائه خدمات مالی همکاری می‌کنند.

در سال گذشته، این شرکت پنج برابر درآمد خود را افزایش داد و از سال 2021 مشتریانی از جمله Axiom Bank، Quaint Oak Bank و Griffin در بخش بانکی و شرکت‌های فین‌تک و کریپتو از جمله Tide و Ramp را جذب کرد.

ورنیر گفت: «فین تک‌ها باید با بانک‌ها کار کنند تا در اصل مجوز آنها را قرض بگیرند. اینجاست که ما در حال یافتن کشش واقعی هستیم و یکی از حوزه‌هایی است که OCC (دفتر کنترل کننده ارز) در حال حاضر بر روی آن متمرکز است: بانک‌هایی که مجوز خود را به فین‌تک‌ها وام می‌دهند. آنها باید اثربخشی کنترل‌های این فین‌تک‌ها را درک کنند و محصول ما برای این موارد کاملاً مناسب است.»

امروز، کیبل یک سری A 11 میلیون دلاری به رهبری Stage 2 Capital و Jump Capital با مشارکت سرمایه گذار موجود CRV اعلام کرد. سرمایه گذاری جدید به شرکت کمی بیش از 16 میلیون دلار در کل بودجه می دهد.

این سرمایه شرکت را قادر می‌سازد تا تیم‌های محصولات، مهندسی، داده‌ها و عرضه به بازار را استخدام کند و همچنین توسعه محصول خود را تسریع بخشد. ورنیر گفت که این شرکت تنها 1 درصد از محصولات و ویژگی ها را در نقشه راه دو ساله خود ساخته است.

در همین حال، ورنیه گفت که با پیشرفت صنعت بانکداری، راه‌های بیشتری را برای مصرف‌کنندگان به منظور رسیدگی به امور مالی خود به جای بانک‌های سنتی اضافه خواهد کرد. و با این کار، نظارت دقیق‌تری از سوی تنظیم‌کننده‌ها برای بهبود نظارت صورت خواهد گرفت، به همین دلیل است که او گفت: «زمان مناسب برای Cable برای جمع‌آوری پول بیشتر و سرعت بخشیدن به آن است».

ورنیه گفت: «تنظیم‌کننده‌ها به ویژه به آزمایش اثربخشی علاقه‌مند هستند، اما فقط نوسانات در صنعت بانکداری در حال حاضر، با کووید و اگر در رکود هستیم یا نه، جرایم مالی افزایش یافته است.» ما قطعاً در سطح جهانی شاهد افزایش کلاهبرداری و سایر انواع جرایم مالی در چند سال اخیر بوده‌ایم. و با شروع پرداخت های بلادرنگ در ایالات متحده، شاهد جرایم مالی بیشتری خواهیم بود.