گوگل ابزارهای هوش مصنوعی بیشتری را به Workspace می آورد

به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی مولد تنها چیزی است که گوگل می‌خواهد در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O خود در سال جاری درباره آن صحبت کند و جای تعجب نیست که یکی از سطوح اصلی برای برجسته کردن هوش مصنوعی مجموعه بهره‌وری Workspace آن است. در اوایل سال جاری، این شرکت پیش‌نمایش‌های محدودی از ویژگی‌های جدید را راه‌اندازی کرد که به کاربران کمک می‌کرد تا متن را در Gmail و Docs بنویسند (و بازنویسی کنند). در آن زمان، گوگل قبلاً اشاره کرده بود که قصد دارد قابلیت‌های مشابه هوش مصنوعی را به Sheets و Slides بیاورد. و اینجا ما در I/O هستیم و Google در حال راه‌اندازی خودکار جدول (اما نه فرمول) در Sheets و ایجاد تصویر در Slides و Meet است. Gmail و Google Docs در تلفن همراه نیز اکنون از این کمک‌های نوشتن پشتیبانی می‌کنند.

در مورد Sheets، مهم است که تاکید کنید که این ابزار جدیدی نیست که از هوش مصنوعی برای ایجاد فرمول و استدلال بر روی صفحات گسترده خود استفاده می کند. در حالی که من مطمئن هستم که در حال انجام است، امروز این شرکت یک ویژگی ساده تر را اعلام می کند.

با استفاده از چند جمله، Sheets اکنون می تواند جداول را برای شما ایجاد کند.

گوگل ابزارهای هوش مصنوعی بیشتری را به Workspace می آورد

اعتبار تصویر: گوگل

«ورق‌ها ابزاری واقعاً قدرتمند است، اما می‌تواند برای اکثر مردم بسیار ترسناک باشد. از کجا آغاز کنم؟ تصور کنید که می‌توانید به سادگی آنچه را که می‌خواهید انجام دهید توصیف کنید – در این مورد، شما یک کسب‌وکار کوچک را اداره می‌کنید و می‌خواهید فهرست یا برنامه‌ای از چیزهایی ایجاد کنید که ممکن است در یک کسب‌وکار کوچک برای شما مفید باشد. آپارنا پاپو، معاون و GM Google برای Workspace، در طی یک نشست مطبوعاتی پیش از رویداد امروز توضیح داد که آن را در دستور تایپ کنید و برگه‌ها بقیه کارها را برای شما انجام خواهند داد. سپس Sheets نوعی قالب شخصی سازی شده و محتوای نمونه را در اختیار کاربران قرار می دهد.

اعتبار تصویر: گوگل

در مورد Slides and Meet، ویژگی تولید تصویر در اینجا احتمالاً دقیقاً همان چیزی است که انتظار دارید. شما دقیقاً مانند زمانی که از Dall-E، Midjourney، Adobe Firefly یا هر ابزار مشابه دیگری استفاده می کنید، نوع تجسم مورد نظر خود را تایپ می کنید و آن تصویر را برای شما ایجاد می کند. برای Google Meet، مورد استفاده، پس‌زمینه‌های سفارشی است.

اعتبار تصویر: TechCrunch

Google Docs همچنین یک به‌روزرسانی کوچک‌تر برای دستیار هوش مصنوعی خود دریافت می‌کند، که اکنون می‌تواند تراشه‌های هوشمند را برای مکان‌ها و وضعیت‌ها، بر اساس زمینه چیزی که در مورد آن می‌نویسید، نشان دهد.

با نگاهی به آینده، گوگل همچنین قصد دارد یک رابط چت به سبک Bard/ChatGPT را به Docs (و احتمالاً سایر سرویس‌ها) اضافه کند که کاربران می‌توانند از آن برای کمک به نوشتن وظایف استفاده کنند. این اساساً همان کاری است که Bing می‌تواند در نوار کناری Edge انجام دهد، اما به طور کلی با Docs و Google Workspace ادغام شده است.

همچنین به دنبال افزودن خودکار یادداشت‌های بلندگو به اسلایدها است.

گوگل این سرویس‌ها را به‌عنوان «هوش مصنوعی دوتایی» (با «AI Duet»، آزمایش پیانوی دوگانه ۲۰۱۷ گوگل اشتباه نگیرید)، همان نامی است که برای ویژگی‌های هوش مصنوعی خود در Google Cloud استفاده می‌کند. من فکر نمی‌کنم هیچ‌کس خارج از Google هرگز آن را به عنوان Duet معرفی نکند، زیرا واقعاً یک محصول منسجم نیست و عمدتاً هوش مصنوعی در تمام سرویس‌های Workspace و Cloud Google پاشیده شده است، اما من مطمئن هستم که کارشناسان مارک تجاری Google دلایل خود را داشتند.

درباره Google I/O 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید