گوگل با تبلیغاتی که در چت ربات هوش مصنوعی در جستجو ظاهر می شوند آزمایش می کند

چت ربات های هوش مصنوعی به تازگی در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته اند، اما غول های فناوری برای کسب درآمد از آنها عجله دارند. به عنوان مثال، مدت کوتاهی پس از ورود بینگ چت، مایکروسافت شروع به استفاده از تبلیغات در این تجربه کرد. امروز، گوگل می‌گوید که کاری مشابه انجام خواهد داد، و جزئیات برنامه‌های خود را برای اجرای تبلیغات جستجو و خرید در تجربه هوش مصنوعی مکالمه‌ای خود در جستجو، از طریق Search Generative Experience (SGE) در ایالات متحده ارائه می‌کند.

در رویداد توسعه‌دهنده I/O شرکت در اوایل این ماه، گوگل نشان داد که چگونه تبلیغات می‌توانند بالاتر و پایین‌تر از این تجربه جدید اجرا شوند. به عنوان مثال، اگر با استفاده از ویژگی هوش مصنوعی مولد در جستجوی دوچرخه جدیدی در گوگل بودید، ممکن است اطلاعاتی در مورد عواملی که باید در هنگام خرید در نظر بگیرید و سپس مطابقت با محصولات متناسب با علایق خود دریافت کنید. سپس می توانید یک سوال بعدی بپرسید یا به سایر مراحل پیشنهادی بعدی راهنمایی شوید. در این تجربه، تبلیغات جستجو همچنان در جایگاه‌های تبلیغاتی اختصاصی در سراسر صفحه ظاهر می‌شوند.

گوگل با تبلیغاتی که در چت ربات هوش مصنوعی در جستجو ظاهر می شوند آزمایش می کند

اعتبار تصویر: Google، تجربه SGE نشان دادن تبلیغات در بالا و پایین هوش مصنوعی مکالمه

با تغییراتی که امروز در رویداد Marketing Live گوگل برای تبلیغ‌کنندگان اعلام شد، این شرکت می‌گوید به زودی آزمایش‌هایی را با تبلیغاتی که «مستقیماً» در حالت عکس فوری و مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی ادغام می‌شوند، آغاز خواهد کرد. در ماه های آینده در دسترس است، این تبلیغات در کنار پرس و جوهای مرتبط ظاهر می شود.

Google مثالی از شخصی ارائه می‌دهد که در جستجوی «فعالیت‌های خارج از منزل برای انجام در مائوئی» است، که سپس آن را اصلاح می‌کند تا در مورد «فعالیت‌های کودکان» و «موج‌گردی» بپرسد. پس از انجام این کار، ممکن است یک تبلیغ کاملاً سفارشی برای یک برند مسافرتی که در حال تبلیغ درس‌های موج‌سواری برای کودکان در آن مکان است، به مصرف‌کننده نشان داده شود. یادداشت‌های گوگل، این تبلیغاتی که پاسخ‌های ربات چت هوش مصنوعی را همراهی می‌کنند، همچنان به وضوح به‌عنوان نتایج «حمایت‌شده» با استفاده از متن سیاه و سفید مشخص می‌شوند.

اعتبار تصویر: Google — تبلیغات در تجربه هوش مصنوعی محاوره ای

با وجود این برچسب‌گذاری، برخی از تبلیغات ممکن است با پاسخ‌های ربات چت هوش مصنوعی اشتباه گرفته شوند. به عنوان مثال، در یک درخواست برای کوله‌پشتی‌های پیاده‌روی، که در آن هوش مصنوعی گوگل قبلاً توصیه‌های محصول خاصی را ارائه می‌کند، نتایج «اسپانسر» ممکن است در همان فهرست ظاهر شوند. (تصویر زیر را ببینید).

اعتبار تصویر: Google – تبلیغات در هوش مصنوعی مکالمه و همچنین در زیر

این شرکت می‌گوید که قالب‌های تبلیغاتی جدیدی را نیز آزمایش خواهد کرد که بومی SGE هستند و از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد تبلیغات سفارشی و با کیفیت بالا استفاده می‌کنند.

Vidhya Srinivasan، معاون و مدیر ارشد تبلیغات جستجو و تبلیغات در Google Experiences در این رویداد گفت: «…این لحظه واقعاً زیبایی است. “زیرا، در این مرحله، ما درک عمیق تری از آنچه کاربر واقعاً به دنبال آن است، داریم. و سپس ما این فرصت را داریم که آنها را از چیزی که بسیار مرتبط است خوشحال کنیم.

برنامه های گوگل امروز در کنار سایر ابتکارات بازاریابی شامل هوش مصنوعی، از جمله استفاده از هوش مصنوعی مولد برای تطبیق تبلیغات جستجو با درخواست های کاربران، اعلام شد. این بدان معناست که گوگل از محتوای صفحه فرود یک وب سایت برای ایجاد سرفصل های جدید استفاده می کند که بهتر با جستارهای جستجوی کاربران مطابقت داشته باشد.

به‌علاوه، گوگل گفت که هوش مصنوعی مولد را به Performance Max می‌آورد – کمپین‌های مبتنی بر هدف Google که به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد از تمام موجودی Google Ads خود در یک کمپین استفاده کنند تا به مشتریان در YouTube، Display، Search، Discover، Gmail و Maps دسترسی پیدا کنند. پس از اینکه تبلیغ‌کنندگان وب‌سایت خود را در اختیار گوگل قرار دادند، هوش مصنوعی گوگل درباره برند یاد می‌گیرد و کمپین را با متن و سایر دارایی‌های مرتبط پر می‌کند، حتی تصاویر را پیشنهاد می‌کند.

اعتبار تصویر: Google — Performance Max که تصاویر را از طریق هوش مصنوعی تولید می کند

این قابلیت همچنین از طریق تجربه مکالمه جدید در Google Ads در دسترس خواهد بود، جایی که تبلیغ‌کنندگان با هوش مصنوعی Google یک صفحه فرود را تغذیه می‌کنند و صفحه را خلاصه می‌کند و کلمات کلیدی مرتبط، عنوان‌ها، توضیحات، تصاویر و سایر دارایی‌ها را برای کمپین تبلیغاتی ایجاد می‌کند.