گوگل یوتیوب را به خودروهای بیشتری می آورد که از Polestar شروع می شود

گوگل یوتیوب را به خودروهای بیشتری می آورد که از Polestar شروع می شود

گوگل روز چهارشنبه در رویداد I/O خود اعلام کرد که تمامی خودروهای مجهز به گوگل یوتیوب در دسترس خواهند بود و از خودروهای Polestar در هفته های آینده شروع می شود.

گسترش دسترسی یوتیوب در حالی اتفاق می‌افتد که امروزه وسایل نقلیه جدید بیشتری از سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی با فناوری پیشرفته بهره می‌برند که وعده می‌دهند سطوح جدیدی از راحتی و سرگرمی را به زندگی رانندگان و مسافران اضافه کنند. چیزی که اغلب از نظر عملی به نظر می رسد، نمایشگرهای بیشتر است، هم در جلو برای راننده و هم در عقب برای سرنشینان.

امروزه بسیاری از وسایل نقلیه می توانند از طریق Android Auto به YouTube دسترسی داشته باشند، برنامه ای که از طریق تلفن اندرویدی اجرا می شود و به صورت بی سیم با وسیله نقلیه ارتباط برقرار می کند تا به رانندگان امکان دسترسی به برنامه های خود را بر روی صفحه نمایش خودرو بدهد. با این حال، این جدیدترین ادغام برای خودروهایی که Google داخلی دارند در دسترس است. به عبارت دیگر، این سیستم عامل برای خودروهایی در دسترس است که از سیستم عامل Android Automotive بهره می برند که از سیستم عامل متن باز موبایلی لینوکس ساخته شده است. به جای استفاده از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، گوگل آن را تغییر داد تا خودروسازان بتوانند از آن در خودروهای خود استفاده کنند و به برنامه‌ها و سرویس‌های Google مانند Maps، Assistant و Play اجازه می‌دهد مستقیماً در خودرو ادغام شوند.

به گفته این شرکت، مانند سایر سرویس‌های ویدیویی و بازی مبتنی بر گوگل، یوتیوب فقط برای مسافران و زمانی که خودرو پارک شده است در دسترس خواهد بود.

Polestar 2 اولین وسیله نقلیه ای بود که Google را در آن تعبیه شده بود، و اوایل امسال، این خودروساز اعلام کرد که Polestar 3 دارای راه حل نقشه برداری HD گوگل است. راه اندازی یوتیوب مرحله منطقی بعدی است. گوگل انتظار دارد در هفته ها و ماه های آینده شراکت های بیشتری را با خودروسازان اعلام کند.

گوگل از شراکت با ولوو و مرسدس خبر داده است. لازم به ذکر است که معامله مرسدس اندکی با این پیشنهاد گسترده تر متفاوت است. مرسدس آن را به عنوان یک قرارداد مجوز توصیف کرده است که پلتفرم Google Maps، Cloud و YouTube را در خودروهای آینده مرسدس بنز مجهز به سیستم عامل نسل بعدی این خودروساز به نام MB.OS خواهد آورد.

گوگل همچنین در رویداد I/O راه های جدیدی را برای بازی در خودرو اعلام کرد. اکنون، خودروهایی که دارای گوگل داخلی هستند نیز می‌توانند بازی‌های GameSnacks برای Android Auto را انجام دهند. GameSnacks پلتفرمی است که مجموعه‌ای از بازی‌های کوچک مانند Solitaire یا Beach Buggy Racing را ارائه می‌دهد که برای بازی در زمان انتظار برای شارژ شدن ماشین یا زمانی که بچه‌ها را از مدرسه می‌برید، عالی هستند.

گوگل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود در روز چهارشنبه گفت که انتظار دارد تعداد خودروهای مجهز به گوگل تا پایان سال جاری دو برابر شود. این شرکت مبنایی ارائه نکرده است، اما گوگل در حال حاضر در وسایل نقلیه در طیف وسیعی از برندها مانند شورولت، رنو، ولوو و هوندا ساخته شده است، به این معنی که انقلاب بازی‌های داخل خودرو فرصت بیشتری برای شروع به کار دارد.

سایرین در صنعت خودرو به دنبال فرصت‌های دیگر بازی‌های داخل خودرو بوده‌اند. Polestar، همراه با BYD و Hyundai، همچنین با انویدیا همکاری می‌کنند تا سرویس بازی‌های ابری درخواستی این شرکت، GeForce Now را به خودروهای خاصی ارائه دهند. تسلا مدت‌هاست که بازی‌های درون خودرویی را ارائه می‌کند و سال گذشته مجموعه هزاران بازی Steam را در وسایل نقلیه خود یکپارچه کرده است. و سال گذشته، BMW با پلتفرم بازی AirConsole همکاری کرد تا مجموعه‌ای از بازی‌های تک نفره و چندنفره را به خودروهای جدید ارائه کند که از سری BMW 7 2023 شروع می‌شود.

درباره Google I/O 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید