گوگل ML Hub را راه اندازی کرد تا به توسعه دهندگان هوش مصنوعی کمک کند تا مدل های خود را آموزش دهند و به کار گیرند

در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O، گوگل امروز ML Hub جدید خود را معرفی کرد، مقصدی یک‌جا برای توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند راهنمایی‌های بیشتری در مورد نحوه آموزش و استقرار مدل‌های ML خود دریافت کنند، مهم نیست که آیا در مراحل اولیه خود هستند. حرفه هوش مصنوعی یا حرفه ای های باتجربه.

ما در مورد این مفهوم دموکراتیک کردن یادگیری ماشینی صحبت می‌کنیم و واقعاً آن را در دسترس‌تر می‌کنیم، بنابراین چیزی که ما نسبت به آن بسیار هیجان‌زده هستیم این است که Google مجموعه گسترده‌ای از فناوری‌های منبع باز دارد که دارایی‌های مختلف را پوشش می‌دهد. […] الکس اسپینلی، معاون مدیریت محصول گوگل برای یادگیری ماشین، می‌گوید: «ما می‌خواهیم درک نحوه تطابق آن‌ها با هم و در واقع به مردم کمک کنیم تا بتوانند کار کنند، بسیار آسان‌تر کنیم. او گفت، ایده در اینجا این است که به توسعه دهندگان صفحه فرود داده شود که در آن اساساً بتوانند مدلی را که می خواهند تولید کنند، بر اساس داده هایی که در اختیار دارند، ببینند و سپس دستورالعمل های گام به گام برای نحوه فکر کردن در مورد آن را دریافت کنند. استقرار آن مدل ها

این شرکت در حال راه‌اندازی این پلتفرم با مجموعه‌ای از ابزارهای اولیه است که مجموعه‌ای از موارد استفاده رایج را پوشش می‌دهد، با برنامه‌هایی برای به‌روزرسانی منظم این موارد و راه‌اندازی موارد جدید در یک آهنگ ثابت. به عنوان مثال، برخی از ابزارهای اولیه می‌توانند به توسعه‌دهندگان کمک کنند تا طبقه‌بندی‌کننده‌های متن را با استفاده از Keras بسازند یا مدل‌های زبان بزرگ را انتخاب کنند و آن‌ها را در اندروید با Keras و TensorFlow Lite اجرا کنند.

همانطور که اسپینلی به درستی اشاره کرد، هوش مصنوعی مولد ممکن است در حال حاضر همه تبلیغات را به خود جلب کند، اما یادگیری ماشین فضای بزرگی است که طیف گسترده ای از انواع مدل ها و فناوری را پوشش می دهد.

چیزهای شگفت انگیزی در بینایی کامپیوتر و سیستم‌های توصیه و تشخیص چهره و رتبه‌بندی ارتباط محتوا و این نوع چیزها – خوشه‌بندی محتوا – همه این چیزها در جریان است. ما واقعاً نمی‌خواهیم چیزی را پشت سر بگذاریم و می‌خواهیم مطمئن شویم که واقعاً می‌توانیم به توسعه‌دهندگان و محققان کمک کنیم تا مجموعه مناسبی از ابزارها و فناوری‌ها را برای موارد استفاده خاص خود داشته باشند.»

او خاطرنشان کرد که تمرکز زیادی در اینجا بر روی منبع باز است – و در حالی که توسعه‌دهندگان می‌توانند این فناوری‌ها را گرفته و آن‌ها را در محل یا در هر فضای ابری اجرا کنند، این جعبه‌ابزارهای جدید همچنین آنچه را که او «مسیر لغزشی به داخل ابر Google» نامید ارائه می‌کند. ” اما همانطور که اسپینلی تاکید کرد، اینجا هیچ قفلی وجود ندارد. او گفت: «تعهد اساسی وجود دارد که این منبع باز است که می‌توانید در هر جایی از آن استفاده کنید.

گوگل ML Hub را راه اندازی کرد تا به توسعه دهندگان هوش مصنوعی کمک کند تا مدل های خود را آموزش دهند و به کار گیرند