7 دام رایج برای استارت آپ های سخت افزاری و نحوه اجتناب از آنها

احتمالا شنیده اید که “سخت افزار سخت است”؛ بیشتر به این دلیل که استارت آپ های سخت افزاری باید با چیزهایی دست و پنجه نرم کنند که شرکت های نرم افزاری واقعاً نگران آن نیستند. این شامل جزئیات مزاحم مانند “فیزیک” و “مدیریت باتری” و “ساییدگی عمومی” است.

توسعه سخت افزار پیچیده و چالش برانگیز است. قطعات فیزیکی هم از نظر اندازه و هم از نظر خواص مواد دارای تلورانس هستند و اجزاء گرم می‌شوند و ویژگی‌های آنها تغییر می‌کند. هنگامی که محصولی را طراحی کردید، فرآیند تولید خود چالش های مهمی را ایجاد می کند. اطمینان از اینکه قطعات با دقت و کیفیت مورد نیاز تولید می شوند، نیازمند برنامه ریزی دقیق و آزمایش دقیق در طول فرآیند است. سازندگان سخت افزار اغلب با چندین تامین کننده کار می کنند و تدارکات زنجیره تامین را مدیریت می کنند که می تواند منابع فشرده و وقت گیر باشد.

توسعه سخت افزار ذاتاً بسیار پرهزینه تر از تولید نرم افزار است. توسعه یک محصول فیزیکی نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در مواد، ابزار، ساخت و تدارکات دارد. این هزینه‌ها، همراه با نیاز به تکرارهای متعدد نمونه‌های اولیه، می‌تواند این فرآیند را از نظر مالی مخاطره‌آمیز کند، به‌ویژه برای استارت‌آپ‌های با محدودیت منابع.

مشکلات زیادی وجود دارد، و من به عنوان یک سخت‌افزار (استارت‌آپ سخت‌افزاری را تأسیس کردم، که سپس به طرز شگفت‌انگیزی با سرعت بالا وارد زمین شدم، و مرتکب اشتباهاتی شدم که اکثر افراد با تجربه سخت‌افزار این روزها به آن می‌خندند)، همیشه کنجکاو هستم. یاد بگیرید که چگونه کارآفرینان سخت افزار می توانند از برخی از اشتباهات رایج اجتناب کنند.

Sera Evcimen یک یا دو چیز در مورد چالش های استارت آپ های سخت افزاری می داند. او یک مهندس مکانیک است و در چهار استارت آپ، از جمله طراحی ماهواره، لوازم الکترونیکی مصرفی، ایستادن در بخش تحقیق و توسعه برای یک استارت آپ فیوژن و کار بر روی پیشرانه های یونی کار کرده است. این روزها، او مشاور یک شرکت بزرگ است که نمی‌تواند نامش را ببرد، جایی که روی رباتیک نرم برای تعامل انسانی کار می‌کند، و او یک مربی تمام ستاره برای شتاب‌دهنده استارت‌آپ Techstars است. او حتی مشاور خود را برای بوت کردن راه اندازی می کند. او در حال کار بر روی پادکستی به نام The Builder Circle است که در آن چالش ها و خطرات ساخت شرکت های سخت افزاری را بیان می کند. همانطور که گفتم، او چیزهای خود را می‌داند، و ما در مورد چیزهایی که در هنگام ساختن سخت‌افزار از آنها اجتناب می‌کنیم صحبت کردیم.

عدم تمرکز

به عنوان یک استارتاپ، شما سازمانی هستید که برای یادگیری طراحی شده است و یادگیری به طرز هیجان انگیزی هیجان انگیز است. اما جنبه های منفی خود را دارد: همانطور که به یادگیری ادامه می دهید، تلاش برای تعقیب هر فرصت عالی که پیش می آید وسوسه انگیز است.

اشتباه این است که دچار وسوسه شوید و تمرکز خود را از دست بدهید.

Evcimen به من گفت: «اغلب این موضوع به صورت مخفیانه به مردم سر می‌زند، زیرا افراد سیستم‌های کاملاً متفاوتی دارند که سعی در پیشبرد آن دارند. “آنها می گویند، “اوه، این می تواند در این برنامه، و این برنامه و این برنامه کاربردی کار کند.” از طرف دیگر، یک شرکت ممکن است بگوید، “اوه، این فقط یک چیز است، اما بزرگتر است” یا “این فقط یک چیز است، اما کوچکتر.” من فکر می کنم واقعا مهم است که بدانیم هر نوع محصول فقط یک خط محصول اضافی است. شباهت معنایی ندارد حتی اگر این درست باشد، باز هم باید طرح های فردی داشته باشید. شما هنوز باید زنجیره تامین خود را مدیریت کنید. و … شما حتی باید چندین زنجیره تامین را توسعه دهید.”

یک ماژول کوچکتر ممکن است به معنای تراشه های متفاوت باشد. پوشش متفاوت می تواند به معنای قالب ها و ابزار متفاوت باشد. هر تغییر کوچک می تواند کل جدول زمانی توسعه محصول را تحت تاثیر قرار دهد. حتی چیزی به سادگی عرضه دقیقاً همان محصول با رنگی متفاوت می تواند تنگناهای قابل توجهی ایجاد کند.

کار بر روی بیش از یک نسخه، یادگیری اولیه را از بین می برد، زیرا سعی می کنید کارهای زیادی را در یک زمان انجام دهید. شما در حال حاضر یک تیم کوچک هستید که سعی می کنید با محدودیت های هزینه و زمان کار کنید. همچنین درک بازار را کمرنگ می‌کند: اگر بررسی‌های لازم و مطالعات کاربران و تحقیقات بازار خود را انجام دهید، متوجه می‌شوید که کدام یک به طور بالقوه سودآورتر است، یا کدام گزینه را می‌توانید انجام دهید. برای یادگیری سریعتر استفاده کنید با کنار گذاشتن تمرکز، به آرامی شروع به یادگیری همه آنها خواهید کرد. این بدان معناست که شما باید روی یکی شرط بندی کنید، نه اینکه به دنبال چیزی باشید که بیشترین پتانسیل را دارد.”

و این می تواند یک قاتل باشد: استارتاپ ها پول جمع می کنند، سپس دسته ای از محصولات تولید می کنند و سعی می کنند همه آنها را به یکباره جلو ببرند. اگر اتفاقی در فرآیند تولید بیفتد، آنها با یکسری محصولات نیمه کاره گیر می‌کنند و در طول مسیر بودجه را می‌کشند. این یک مارپیچ است و در جهت درستی نشان داده نشده است.