a16z از CoinSwitch Kuber در اولین سرمایه گذاری در هند – TechCrunch حمایت می کند

Andreessen Horowitz و Coinbase Ventures یک تک شاخ جدید در هند ساخته اند: CoinSwitch Kuber. به گفته آنها ، این دو شرکت سرمایه گذاری 260 میلیون دلاری را در راه اندازی تجارت رمزنگاری مستقر در بنگلور انجام داده اند و ارزش این شرکت جوان را 1.9 میلیارد دلار اعلام کرده اند.

این اولین سرمایه گذاری a16z در هند است. TechCrunch ماه گذشته – دو بار – گزارش داد که این دو شرکت در حال مذاکره برای حمایت از استارتاپ هندی هستند و پیشنهاد ارزش گذاری 1.9 میلیارد دلار را داده اند.

این استارتاپ چهار ساله ، که شامل دورهای چهارشنبه سری C تا امروز حدود 300 میلیون دلار جمع آوری کرده است ، در تامین مالی سری B در آوریل امسال بیش از 500 میلیون دلار ارزش گذاری شد.

سرمایه گذاران فعلی Tiger Global و Sequoia Capital India نیز در دور جدید شرکت کردند ، که همچنین بزرگترین راه اندازی یک ارز رمزنگاری شده در هند است. CoinSwitch سی امین استارتاپ هندی است که امسال تک شاخ شده است و تنها دومین استارتاپ در فضای رمزنگاری است. (CoinDCX با پشتوانه سرمایه B ، اولین اسب شاخدار رمزنگار هندی در آگوست شد.)

CoinSwitch یکی از استارتاپ های انگشت شماری است که به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را می دهد. به گفته ده ها کاربر که TechCrunch در روزهای اخیر با آنها صحبت کرده است ، از نظر عملکرد و دیدگاه رابط کاربر ، ارائه آن بسیار برتر است.

Ashish Singhal ، بنیانگذار و مدیر اجرایی CoinSwitch Kuber ، در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: این اپلیکیشن بیش از 70 ارز رمزنگاری شده را برای انتخاب خود ارائه می دهد و معامله فوری است. کاربران این برنامه می توانند به اندازه 100 روپیه هند یا 1.3 دلار معامله کنند.

وی گفت که CoinSwitch بیش از 10 میلیون کاربر ثبت شده را جمع آوری کرده است ، که اکثر آنها سرمایه گذاران جوان و اولین بار هستند. او گفت که بیش از نیمی از پایگاه کاربران این استارتاپ 28 سال یا کمتر هستند.

موسسان CoinSwitch Kuber ، از چپ به راست ، Vimal Sagar ، Govind Soni و Ashish Singhal (اعتبار تصویر: CoinSwitch Kuber)

او گفت که هیجان در مورد تجارت ارزهای رمزنگاری شده در حالی ایجاد می شود که جمعیت تقریباً جوان هند به نقطه عطف رسیده است. وی گفت: “جوانان به طور فزاینده ای به سرمایه گذاری به عنوان یک گزینه نگاه می کنند.”

وی گفت که دادگاه عالی هند ، ممنوعیت بانک مرکزی این کشور در مورد ارزهای رمزنگاری شده را دو سال پیش لغو کرد – که منجر به بازی خوب (تا حدودی) بانک ها با برنامه تجاری شد – همچنین به او کمک کرد. وی گفت: “وقتی این اتفاق افتاد ، بسیاری از جوانان که در حال مشاهده معاملات رمزنگاری در بازارهای غربی بودند و متوجه شده بودند که برای ورود به ارزهای دیجیتال دیر شده اند ، تصمیم به کشف سرمایه گذاری گرفتند.”

اما این استارتاپ که اکثر کاربران آن در این دنیای سرمایه گذاری جدید هستند ، فرار نکرده است. برای رسیدگی به این موضوع ، CoinSwitch Kuber اخیراً با رسانه خبری NDTV هند همکاری کرده تا داستانهایی را برای توضیح ارزهای رمزنگاری شده ، معاملات و خطرات مربوط به آنها منتشر کند. او گفت که پادکست در این زمینه نیز میزبانی می شود.

اولین سرمایه گذاری آندرسن هوروویتز در هند

دیوید جورج ، شریک اصلی Andreessen Horowitz ، در بیانیه ای گفت: “ما از فرصت بازار رمزنگاری در هند بسیار هیجان زده هستیم و با رشد شکست ، CoinSwitch به عنوان پلت فرم خرده فروشی پیشرو در این کشور مطرح شده است.” “آشیش و تیمش توانایی اجرایی قوی و جاه طلبی برای ارائه بستری برای سرمایه گذاری برای توده مردم در هند را نشان داده اند.”

ورود A16z به هند در حالی صورت می گیرد که استارتاپ ها در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان در حال جمع آوری رکورد سرمایه هستند. تعدادی از همتایان جهانی شرکت – Tiger Global ، Sequoia ، Falcon Edge Capital ، Lightspeed ، Accel ، Temasek و SoftBank – در سه ماهه اخیر سرعت سرمایه گذاری خود را در این کشور افزایش داده اند.

این شرکت سالها در حال بررسی بازارهایی مانند هند بوده است. پنج سال پیش ، مارک آندرسن ، بنیانگذار و شریک اصلی a16z در سخنرانی در دانشکده فارغ التحصیلی استنفورد (تصویر بالا) گفت حمایت از استارتاپ ها در بازارهای نوظهور “بسیار وسوسه انگیز” است. او توضیح داد که گسترش یک شرکت جدید مانند یک صندوق سرمایه گذاری برای یک کشور جدید نیز چالش برانگیز بود. سرمایه گذاری خطرپذیر یک “فرایند بسیار عملی برای درک افرادی است که برای ارزیابی شرکت و همکاری با شرکت با آنها کار می کنید.”

وی ادامه داد: “اگر چنین مشاغلی به صورت عملی ادامه پیدا کند ، مشکل دوردست جغرافیایی وجود دارد ، که اگر من در جغرافیای دیگر حضور ندارم ، آیا واقعاً آن افراد را می شناسم تا تصمیم گیری کنند.” بنابراین کاری که تعدادی از شرکت ها سعی کرده اند انجام دهند این است که تیم های محلی را استخدام کنند. اما پس از آن مشکل اساسی وجود دارد که اگر تیم محلی واقعاً خوب باشد ، آنها به راحتی می توانند شرکت خود را ترک کرده و اداره کنند. اگر آنها بد باشند ، برای من کار می کنند … که مسائل خاص خود را دارد. “

به گفته افراد آشنا با این موضوع ، A16z تعداد انگشت شماری از استارتاپ های دیگر این کشور را در ماه های اخیر مورد ارزیابی قرار داده است. این شرکت اعلام کرد که از طریق صندوق های رمزنگاری و رشد خود در CoinSwitch سرمایه گذاری می کند.

“ما از اعتمادی که در CoinSwitch Kuber توسط دو بزرگترین نام در عرصه سرمایه گذاری جهانی رمزنگاری نشان داده است ، متاسف هستیم و Andreessen Horowitz ما را به عنوان اولین سرمایه گذاری خود در هند انتخاب کرده است. سرمایه گذاری Coinbase Ventures همچنین گواهی بر اطمینان آنها در مدل تجاری CoinSwitch Kuber و پتانسیل فوق العاده ای است که فضای رمزنگاری شده هند می تواند ارائه دهد. “

برنامه های آینده CoinSwitch Kuber

Singhal گفت که این استارتاپ سرمایه جدیدی را برای افزودن کلاس های دارایی بیشتر برای سرمایه گذاری در برنامه خود به کار می گیرد. اما او از افشای اینکه این کلاسهای دارایی چه خواهد بود خودداری کرد. وی گفت ، علاوه بر این ، در حال کار برای افزودن پشتیبانی از مشتریان نهادی برای استفاده از برنامه است. این استارتاپ ، که هدف آن جمع آوری بیش از 50 میلیون کاربر است ، می گوید که به دنبال استخدام چندین نقش در شرکت ، از جمله بسیاری از پست های رهبری است.

یکی از حرکتهای معمولی که بسیاری از استارتاپ های معاملات رمزنگاری هندی در سال های گذشته انجام داده اند ، توسعه خارج از هند است. این تا حدی برای جبران هرگونه تغییر فاجعه بار نظارتی در هند است. سینگال گفت CoinSwitch Kuber همچنان بر کاربران در هند تمرکز می کند و هیچ برنامه ای برای توسعه در خارج از کشور ندارد.

در ماه های اخیر ، چندین وزیر هندی در مورد خطرات احتمالی ارزهای رمزنگاری شده منفی صحبت کرده و پیشنهاد داده اند که ممکن است ارزهای رمزنگاری شده را در این کشور ممنوع کنند. سینگال گفت که تعامل وی با قانونگذاران ثمربخش بوده است و با آوردن سرمایه گذاران معتبر و معتبر به فضای ارزهای رمزنگاری شده در هند ، امیدوار است CoinSwitch بتواند مشروعیت خود را مطرح کند.

آیا مقررات سختگیرانه ای در مورد ارزهای رمزنگاری شده وجود خواهد داشت؟ باید وجود داشته باشد ، “او گفت. “زیرا در حال حاضر رمزنگاری مانند غرب وحشی وحشی است.”