Activision Blizzard تحقیقات SEC را تأیید می کند ، مدیر ارشد قانونی خود را از دست می دهد – TechCrunch

پس از اینکه این شرکت در تابستان امسال مورد بررسی دولتی عادی در مورد شیوه های تبعیض آمیز در محل کار و آزار جنسی قرار گرفت ، پیامدها برای غول بازی Activision Blizzard افزایش می یابد.

در حال حاضر ، Activision Blizzard تأیید می کند که موضوع تحقیقات فدرال توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار است که در ماه های اخیر تلاش های اجرایی علیه شرکت های فناوری را تشدید کرده است.

وال استریت ژورنال دوشنبه گزارش داد که SEC از Activision Blizzard و تعدادی از مدیران اصلی شرکت ، از جمله مدیرعامل بابی کوتیک ، احضار کرده است. اکتیویژن بلیزارد روز سه شنبه در بیانیه ای به سرمایه گذاران تحقیقات SEC را تأیید کرد و خاطرنشان کرد که “به همکاری مivelyثر با نهادهای نظارتی” از جمله SEC ، کمیسیون فرصت های شغلی برابر ، هیئت ملی روابط کار و اداره مشاغل و مسکن عادلانه کالیفرنیا ادامه می دهد.

به گفته WSJ ، SEC اسناد از شرکت درخواست کرده است ، از جمله “صورت جلسات هیئت مدیره Activision از سال 2019 ، پرونده های پرسنلی شش کارمند سابق و توافق نامه جدایی که این شرکت امسال با کارکنان خود منعقد کرده است.” این روزنامه همچنین گزارش داد که آژانس به دنبال سوابق بین Kotick و سایر مدیران اجرایی است که در مورد اتهامات آزار جنسی و تبعیض در شرکت بحث می کند.

اداره کار و مسکن عادلانه کالیفرنیا در ماه جولای از Activision Blizzard شکایت کرد به خاطر ادعاهایی مبنی بر ایجاد محیط خصمانه “خانه برادری” که در آن آزار و تبعیض جنسیتی عادی بود.

در پی واکنش تند رهبران شرکت ، که این دعوی را به عنوان اقدامات “بروکرات های دولتی غیرمجاز” رد کردند ، گروهی از کارکنان یک راهپیمایی برجسته را برگزار کردند. این اعتراض باعث همبستگی بسیاری از گوشه های دنیای بازی شد و توجه بیشتری را به محیط کار جلب کرد ، زیرا بسیاری از کارگران بلیزارد سالها از این مشکل رنج می بردند.

Activision Blizzard برخی از بزرگترین عناوین بازی را منتشر می کند ، از جمله حق رای دادن Call of Duty ، World of Warcraft ، Overwatch و Starcraft. هجوم علاقه نظارتی به ادعاهای مربوط به محیط کار سمی و خصمانه در این شرکت می تواند پیامدهای گسترده ای برای فرهنگ محیط کار نه تنها در Activision Blizzard ، بلکه برای صنعت بازی در کل داشته باشد.

پس از علنی شدن شکایت دولتی ، رئیس سابق Blizzard Entertainment ، J. Allen Brack ، شرکت را ترک کرد ، و پس از آن مدیر منابع انسانی جهانی آن ، Jesse Meschuk. روز سه شنبه ، کلیر هارت ، مدیر حقوقی سرگرمی Blizzard ، آخرین کارمند برجسته ای بود که خروج خود را اعلام کرد و این نشان داد که او در برابر طوفان نظارتی کنار نمی آید.

هارت در لینکدین می نویسد: “سه سال گذشته پر از پیچ و خم های غیرمنتظره بود ، اما من احساس افتخار می کنم که با افراد زیادی در Blizzard و در سراسر کسب و کارهای Activision Blizzard همکاری کرده و ملاقات کرده ام.”