Adobe Lightroom حذف نویز مبتنی بر هوش مصنوعی و پشتیبانی از اعتبار محتوا را اضافه می کند

تنها یک روز پس از اعلام این که فناوری هوش مصنوعی مولد Firefly خود را به ابزارهای ویدیویی خود اضافه می کند، امروز Adobe تعدادی ویژگی جدید را برای ویرایشگر عکس Lightroom خود اضافه کرد. جای تعجب نیست که بسیاری از این ویژگی‌های جدید بر روی هوش مصنوعی نیز تمرکز دارند، از جمله ویژگی جدید حذف نویز با هوش مصنوعی، دسته‌های ماسک هوش مصنوعی اضافی برای انتخاب افراد (از جمله لباس و موهای صورت)، و تنظیمات پیش‌فرض تطبیقی ​​جدید برای پرتره‌ها که از این موارد جدید نیز استفاده می‌کنند. ویژگی های پوشاندن

Adobe Lightroom حذف نویز مبتنی بر هوش مصنوعی و پشتیبانی از اعتبار محتوا را اضافه می کند

اعتبار تصویر: Adobe

در بخش غیر هوش مصنوعی، 18 ایستگاه از پیش تنظیم سفر جدید، پیش تنظیم ویدیوی سیاه و سفید (از آنجایی که لایت روم اخیراً از ویدیو پشتیبانی کرده است) و تعدادی ویژگی کوچک دیگر اضافه شده و بهبود گردش کار نیز وجود دارد.

با این حال، شاید مهم ترین ویژگی جدید در این نسخه، پیش نمایش فناوری Content Credentials در لایت روم باشد که با Lightroom برای مک و ویندوز و همچنین Adobe Camera Raw شروع می شود. وقتی فعال باشد، این امکان را به کاربران می‌دهد تا اطلاعات انتساب و اطلاعات مربوط به ویرایش‌های خود را به عنوان ابرداده قابل تأیید به عکس‌های خود اضافه کنند. Adobe Content Authenticity Initiative خود را در سال 2019 راه‌اندازی کرد و Content Credentials در سال 2021 راه‌اندازی شد. اگرچه در آن زمان فقط در Photoshop، Adobe Stock و Behance در دسترس بود.

اعتبار تصویر:

با توجه به تمرکز فعلی ادوبی بر روی هوش مصنوعی، جای تعجب نیست که اکنون این قابلیت ها را به لایت روم نیز اضافه می کند. حذف نویز تقویت شده با هوش مصنوعی اکنون بهبود کیفیت فایل RAW با ISO بالا را بدون از دست دادن جزئیات آسان می کند (پشتیبانی از انواع فایل های دیگر به زودی). ما قبلاً دیده‌ایم که سازندگان تلفن همراه ویژگی‌های مشابهی را در برنامه‌های دوربین اخیر خود ادغام کرده‌اند، بنابراین آوردن آن به Lightroom یک انتخاب واضح بود.

تیم سازنده این ویژگی قبلاً روی ویژگی‌های Raw Details و Super Resolution Adobe کار کرده بود. تیم در اطلاعیه امروز می نویسد، ایده در اینجا، ایجاد نتایج قابل استفاده برای یک دوربین 20 مگاپیکسلی با ISO 51200 است. این کار با استفاده از یادگیری ماشینی با مدل هایی که طراحی و آموزش داده شده اند برای demosaic و denoise در یک مرحله انجام می شود. با استفاده از میلیون ها جفت برش تصویر با نویز بالا و کم نویز از عکس های واقعی.

در عمل، کاربران می توانند به سادگی ویژگی denoise را در لایت روم انتخاب کنند و سپس مقدار لغزنده را تنظیم کنند. لایت روم به طور خودکار جزئیات خام را روی این تصاویر نیز اعمال می کند.