Aiven سرمایه گذاری 60 میلیون دلاری را برای ارزش گذاری 2 میلیارد دلار در نظر گرفته است ، در حالی که در مارس 800 میلیون دلار افزایش یافته است – TechCrunch

Aiven ، یک استارتاپ فنلاندی که به شرکت ها کمک می کند تا فن آوری های متن باز مختلف را با منابع زیرساخت ابری عمومی ترکیب کنند ، امروز سرمایه گذاری 60 میلیون دلاری را با ارزش 2 میلیارد دلار اعلام کرد. این اخبار به دنبال سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در ماه مارس با ارزش 800 میلیون دلار است که در چنین مدت کوتاهی افزایش چشمگیری داشته است.

World Innovation Labs و IVP با مشارکت Atomico-همه سرمایه گذاران موجود-این دور را رهبری کردند. بر اساس داده های Crunchbase ، دور امروز ، که تمدید آن دور C 100 میلیون دلاری اعلام شده در ماه مارس است ، مجموع مبلغ جمع آوری شده را به 210 میلیون دلار می رساند.

مدیر عامل و بنیانگذار شرکت Oskari Saarenmaa می گوید که این شرکت به حذف پیچیدگی مدیریت پروژه های منبع باز در ابر کمک می کند. “ما کار خود را در Aiven در سال 2015 آغاز کردیم و می خواستیم یک پلت فرم داده ابری ایجاد کنیم که دوست داریم خودمان از آن استفاده کنیم. [when we were working as engineers prior to creating the company]به ما این پلتفرم عملیات ابری را ایجاد کردیم که می تواند بهترین فناوری های داده منبع باز را به خدمات مدیریت شده در هر ابر عمومی تبدیل کند. “

این شرکت با مجموعه ای از نه فناوری داده منبع باز از جمله کافکا ، کاساندرا ، OpenSearch و Grafana کار می کند. Saarenmaa اشاره می کند که آنها صرفاً این فناوری ها را تجاری نمی کنند ، بلکه در ساختن این ابزارها به جوامع نیز کمک می کنند. در واقع ، آنها به تازگی تیمی متشکل از 10 مهندس را تشکیل داده اند که به طور خاص به نوشتن کد برای پروژه های منبع باز که بخشی از مجموعه محصولات آنها است اختصاص داده اند.

اگر فکر می کنید بسیاری از این ابزارها دارای استارتاپ هایی هستند که بر اساس این فناوری های منبع باز ساخته شده اند ، حق با شماست. او اذعان داشت که گاهی اوقات با شرکت هایی که خدمات ابری خود را با ابزارهای منبع باز مانند Confluent با آپاچی کافکا انجام می دهند همپوشانی دارند ، اما آنها سعی می کنند آن را به گونه ای بسته بندی کنند که با ارائه خدمات عمومی به مشتریان ، آن را ساده تر کند. زیرساخت ابری و همچنین فناوری داده منبع باز مورد نیاز برای هر پروژه پردازش داده.

بخشی از دلایل جذب این نوع سرمایه گذاری توسط شرکت این است که به سرعت در حال رشد است و در حال حاضر دارای 700 مشتری در 50 کشور در سراسر جهان است. آنها همچنین با برخی از ISV ها همکاری می کنند تا بازار شرکت را بیشتر افزایش دهند.

آنها از یک تیم 40 نفره قبل از همه گیری رشد کرده اند و از مارس 2020 بیش از 200 کارمند اضافه کرده اند و برنامه هایی برای ادامه ساخت تیم دارند. همانطور که آنها انجام می دهند ، Saarenmaa می گوید که آنها تنوع را در اولویت خود قرار داده اند. “برای ما بسیار مهم است که بتوانیم رهبرانی را وارد کنیم که نامزدها واقعاً بتوانند با آنها ارتباط برقرار کرده و با آنها همذات پنداری کنند. من فکر نمی کنم هیچ گزینه دیگری وجود داشته باشد جز اینکه تنوع را به یکی از اولویت های اصلی تبدیل کنیم. ” با این اوصاف ، او اعتراف می کند که کارکنان هنوز به شدت مردانه متمایل می شوند ، حتی در حالی که او در تلاش است آن را تغییر دهد.

او می گوید علی رغم ارزش گذاری قابل توجه ، این شرکت در حال حاضر ارزش زیادی در خصوصی ماندن دارد. “برای ما بسیار منطقی است که به یک شرکت مستقل ادامه دهیم و در این راهی که انتخاب کرده ایم رشد کنیم ، اما این بدان معنا نیست که ما در برخی از مواقع شاهد تبدیل شدن به یک شرکت دولتی نیستیم. به احتمال زیاد این طرز تفکر ما است ، اما ما دقیقاً روی تشکیل پرونده S-1 خود کار نمی کنیم. “