Alphabet’s Intrinsic یک پلتفرم توسعه اپلیکیشن روباتیک، Flowstate را راه اندازی کرد

داغ ترین گوشه فضای رباتیک در حال حاضر خود ربات ها نیستند. این شرکت‌ها کار بسیار خوبی را انجام داده‌اند تا سیستم‌های خود را به مکان‌هایی مانند انبارها و کارخانه‌ها منتقل کنند، اما سوال گسترده‌تر مدیریت و برنامه‌نویسی آنها کمی مبهم‌تر است. توسعه نرم افزار اختصاصی برای این سیستم های رباتیک به طور کلی دشوار است و با سیستم های شخص ثالث کار نمی کند.

هنگامی که در سال 2021 اعلام شد، Intrinsic فارغ التحصیل Alphabet X بینش زیر را در مورد برنامه های خود ارائه کرد:

در چند سال گذشته، تیم ما در حال بررسی این موضوع بوده است که چگونه به ربات‌های صنعتی توانایی حس کردن، یادگیری و انجام تنظیمات خودکار را در حین انجام کارها بدهیم، بنابراین آنها در طیف وسیع‌تری از تنظیمات و برنامه‌ها کار می‌کنند. با همکاری تیم‌هایی در سراسر Alphabet، و با شرکای خود در تنظیمات تولید در دنیای واقعی، نرم‌افزاری را آزمایش کرده‌ایم که از تکنیک‌هایی مانند ادراک خودکار، یادگیری عمیق، یادگیری تقویتی، برنامه‌ریزی حرکت، شبیه‌سازی و کنترل نیرو استفاده می‌کند.

امروز صبح، این شرکت اولین محصول خود، Flowstate را معرفی کرد، یک پلتفرم توسعه که برای اجرای برخی از این وعده‌ها طراحی شده است. این نرم افزار برای کمک به افراد غیر رباتیک طراحی شده است تا گردش کار را برای این سیستم های سخت افزاری توسعه دهند.

وندی تان وایت، مدیر عامل شرکت به TechCrunch می گوید: «اولین محصول ما یک راه حل ساز است. با Intrisic Flowstate، آنچه ما می گوییم این است: شما می توانید آن را طراحی کنید، بسازید و به کار بگیرید. ما بسیار آگاه هستیم که جهان هنوز در مهارت های در دسترس است. آنها را نمی توان در این گردش کاری که ما ارائه می دهیم کنار هم قرار داد. ما همچنین اجازه خواهیم داد تا مهارت‌ها نیز در دسترس باشند. ما می خواهیم اکوسیستم وسیع تری شروع به درگیر شدن کند. یکی از مزایای بیرون آمدن از Alphabet برخی از مهارت‌های پیچیده‌تر مانند بینایی و بازخورد نیرو است که در آن به یادگیری ماشینی یا حتی یادگیری تقویتی عمیق نیاز دارید. ما توانسته ایم برخی از این مهارت ها را نیز ایجاد کنیم. چیزی که در حالت جریان پیدا خواهید کرد، فقط خود سازنده راه حل نیست، بلکه کتابخانه ای از مهارت هاست که امروزه وجود برخی از آنها وجود ندارد یا دسترسی به آنها آسان نیست.”

در هسته سیستم یک درخت گرافیکی وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا جریان‌های کاری پیچیده‌تری را با هم ترکیب کنند. مهارت‌های موجود عبارتند از تخمین وضعیت، دستکاری، درج مبتنی بر نیرو و برنامه‌ریزی مسیر. این پلتفرم همچنین برای توسعه دهندگان شخص ثالثی که می توانند مهارت های خود را برای ادغام در جریان طراحی کنند، باز خواهد شد.

Alphabet’s Intrinsic یک پلتفرم توسعه اپلیکیشن روباتیک، Flowstate را راه اندازی کرد

اعتبار تصویر: ذاتی

قطعه بزرگ دیگر این شبیه سازی است. این روزها کلیدی ترین استقرار روباتیک است که به کاربران این امکان را می دهد تا سناریوها را به طور همزمان در دنیای مجازی برای تعیین نتایج دنیای واقعی اجرا کنند. این پلتفرم از Gazebo استفاده می‌کند، یک پلتفرم منبع باز که توسط Open Robotics مدیریت می‌شود، که سیستم عامل روباتیک ROS را نیز مدیریت می‌کند. بازوی انتفاعی متصل، Open Source Robotics Corporation، توسط Intrinsic در دسامبر گذشته خریداری شد.

برایان گرکی، مدیر اجرایی Open Robotics که اکنون به عنوان مدیر Open Robotics فعالیت می کند، می گوید: «کاری که ما با این خرید انجام دادیم این است که تیم مهندسی اصلی که قبلاً تحت OSRF (بنیاد رباتیک منبع باز) کار می کردند، اکنون روی Intrinsic کار می کنند. در Intrinsic. «شما باید Intrinsic را به عنوان یکی از مهم‌ترین، اما در واقع تنها یک بازیکن در اکوسیستم ROS در نظر بگیرید. اتفاقاً ما تعدادی مهندس را استخدام می‌کنیم و متعهد شده‌ایم که از آنها برای توسعه و کمک به جامعه ROS حمایت کنیم.»

این خبر به دنبال دور گسترده ای از اخراج کارکنان در سراسر Alphabet، از جمله Every Day Robotics است. او توضیح می دهد: «تیم EDR (Every Day Robotics) به مغز (Google) تبدیل شده است. «آن محصول با Google Deep Mind ادغام شده است. ما قبلاً خیلی با DeepMind کار می کردیم. تیم کاملاً یکپارچه Google DeepMind قصد دارد به ما کمک کند تا مهارت‌های بیشتری ایجاد کنیم، از جمله مهارت‌هایی که به طور بالقوه با EDR استفاده می‌شدند.»

تان وایت می گوید که علیرغم کاهش 40 نفری نیروی کار Intrinsic، این شرکت به طور عمده تحت تأثیر اخراج ها قرار نگرفت. در عوض، او توضیح می‌دهد که تغییر و تحولات بخشی از یک محور کوچک در شرکت بود.

او می‌گوید: «ما اخراج‌های مشخصی انجام دادیم. ما فارغ التحصیل شدیم و در واقع چند خرید انجام دادیم. داشتیم روشن می شدیم که این پروژه چیست. چند پروژه وجود داشت که بیشتر مبتنی بر سخت افزار بودند، و ما تصمیم گرفتیم روی آن تمرکز نکنیم. این همان چیزی است که اخراج ها در واقع به دنبال آن بودند. تمرکز روی نرم افزار و بخش هوش مصنوعی کاری بود که انجام می دهیم و اولین محصول. من فکر می‌کنم چیزی که در آن زمان دنیای بیرونی را گیج می‌کرد این بود که ما آشکارا این خرید را با Open Robotics انجام می‌دادیم. آنها به این معنا مرتبط بودند که ما تصمیم گرفته‌ایم می‌خواهیم روی نرم‌افزار متمرکز شویم، جایی که Open Robotics واقعاً به خوبی در آن جا می‌شود.»

این شرکت همچنین Vicarious را در آوریل سال گذشته خریداری کرد. تان وایت می گوید که حدود 80 درصد از آن تیم در حال حاضر هنوز برای Intrinsic کار می کنند. او می افزاید: “تخصص آنها در برخی از برنامه های کاربردی بسیار مهم بوده است.” “برخی از برنامه هایی که در مهارت هایی که ما داریم مشاهده خواهید کرد، بر اساس کد Vicarious هستند.”

Flowstate اکنون به صورت بتا در دسترس است. Intrinsic می گوید که بیش از 100 ثبت نام در اولین ساعت پخش زنده داشته است.